Font Size

Cpanel

Poznajemy bł. Edmunda w roku 150-lecia jego śmierci

 

 

W tym roku mija 150 lat od śmieci człowieka, który urodził się i żył w naszej gminie. W związku z tą rocznicą dzieci z klas 1-3 mogły poznać bliżej historię życia tego niezwykłego Wielkopolanina. Jego sylwetkę przybliżyła najmłodszym uczniom siostra Katarzyna Szulc BDNP - służebniczka dębicka ze zgromadzenia zakonnego założonego przez bł. Edmunda Bojanowskiego, którą gościliśmy w naszej szkole w pierwszym tygodniu października. Na lekcjach religii opowiadała ona dzieciom o swojej pracy oraz o Edmundzie Bojanowskim, wykorzystując gry edukacyjne przybliżające jego życiorys.

 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 Poznajemy bł. Edmunda w roku 150-lecia jego śmierci