Font Size

Cpanel

Sukces w Pucharze Europy

Od 11 do 13 października karateczki z naszej szkoły startowały w zawodach w Bielsku-Białej.
13 Polish Open International Grand Prix 2019 to największy turniej karate w Polsce i naszej części Europy - 32 państwa, 210 klubów (od Rosji po Hiszpanię, od Malty po Skandynawię i Wielką Brytanię, oraz z Azji i Ameryki Południowej) i ponad 2370 startujących; trzy dni walki karate na najwyższym poziomie Karate Olimpijskiego WKF. Start w zawodach takiej rangi jest bardzo trudny, a wywalczenie medalu to ogromny sukces. Był to największy i najtrudniejszy turniej, w jakim dotychczas brały udział Shodaniaki z Piasków, ale wywalczyły 2 brązowe medale i 5 miejsce punktowane. Były też porażki, pomimo zaciętych walk indywidualnych, pełnych ambicji i starań.
Medale zdobyli: trener Jarek Adamski – kata indywidualne Master C oraz U 12 - Zuzanna Szymańska i Natasza Adamska z koleżanką Martą Streubel. 5 m w kata poniżej 8 lat wywalczyła Aleksandra Adamska. Karateczki i ich trenera bardzo cieszy zdobyte cenne doświadczenie i punkty rankingowe, dobre starty i walka, ale pokornie przyznają, że czeka ich praca, by dalej się rozwijać i mierzyć z najlepszymi w tego rodzaju turniejach. Shodaniaki to świetny TEAM od najmłodszych do najstarszych, pełen ambicji i ducha walki. Potwierdzają to na każdych zawodach, treningach, obozach. Brawo.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Sukces w Pucharze Europy