Font Size

Cpanel

Wygrana w Mistrzostwach Powiatu i udział w Finale Wielkopolskich Igrzysk w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W środę 9 października uczennice i uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tradycyjnie zawody odbyły się w lasku przy ul. Starogostyńskiej w Gostyniu. Zgodnie z regulaminem WIMS dziewczęta klas 4-6 (rocznik 2007 i młodsze) miały do pokonania dystans około 800 - 900m x 8, dziewczęta starsze (roczniki 2005 i 2006) dystans około 1000m x10. Z kolei chłopcy rocznik 2007 i młodsi przebiegli dystans 800 - 900m x 8. Po zaciętej walce chłopcy zajęli 3 miejsce w powiecie, wbiegając na metę 7 sekund po zwycięskiej sztafecie. Dziewczęta młodsze pokonały wszystkie swoje rywalki, uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego. Uczennice klas 7 i 8 nie dały żadnych szans pozostałym sztafetom, meldując się na mecie o 2 minuty i 46 sekund przed drugą drużyną. Podobnie jak młodsze koleżanki uzyskały awans do finału wojewódzkiego.
XXI Finał Wielkopolskich Igrzysk w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbył się 17 października w Poznaniu na Hipodromie Wola. Zawodniczki klas 7-8 zajęły 17 miejsce na 36 startujących sztafet, a klas 4-6 miejsce 9 na 34 startujące drużyny. Dziewczętom gratulujemy sukcesu.

Skład drużyn:
Dziewczęta młodsze: Maja Hałas, Wiktoria Stachowiak, Zofia Koralewska, Małgorzata Michalak, Ewa Goluch Paulina, Puślecka, Oliwia Wileńska, Maja Witecka, Zofia Mikołajska.
Dziewczęta starsze: Magdalena Małecka, Julia Pietrowska, Alicja Puślecka, Kinga Koralewska, Oliwia Stężycka, Martyna Wośkowiak, Marta Wrona, Melania Kochan, Aleksandra Kaczmarek, Weronika Stefaniak, Zofia Płaczkewicz.
Chłopcy: Kamil Czajczyński, Jakub Ciszak, Mikołaj Stefaniak, Radosław Boroński, Bartosz Pijaczyński, Jakub Krystkowiak, Paweł Kostysiak, Grzegorz Jędrzejczak, Paweł Bonawenturczyk, Jakub Majchrzak.

Więcej zdjęć TUTAJ

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Wygrana w Mistrzostwach Powiatu i udział w Finale Wielkopolskich Igrzysk w Sztafetowych Biegach Przełajowych