Font Size

Cpanel

„Ratujmy kasztanowce”

Już 18. rok uczniowie i chętni nauczyciele SP w Piaskach ratowali kasztanowce przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. W sobotę, 9 listopada przeprowadzili akcję w następujących miejscach: przy sklepie w Strzelcach Wielkich, wokół zespołu szpitalno - klasztornego w Marysinie, przy ścieżce rowerowej w Smogorzewie – Talarach, przy drodze między cmentarzem w Strzelcach Wielkich a Grabonogiem. Worki dostarczone zostały przez Urząd Gminy w Piaskach.
W poniedziałek, 18 listopada, odbyło się grabienie liści w parku przy GOK-u. Po zakończeniu działań uczestnicy spotkali się w bibliotece, gdzie obejrzeli wystawę zdjęć z poprzednich akcji oraz film na temat metod ratowania kasztanowców przed szrotówkiem. Rozwiązywali krzyżówki o tematyce związanej z kasztanowcami. Uwieńczeniem spotkania było wspólne malowanie ogromnych kartonowych liści przeznaczonych na dekorację sceny podczas konkursu recytatorskiego.
W ramach akcji „Ratujmy kasztanowce" w klasach 1-3 przeprowadzone zostały pogadanki edukacyjne na temat szrotówka.
Całą akcję wsparli sołtysi Piasków, Smogorzewa, radna ze Strzelec Wielkich, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach i rodzice, którzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników. Efektem tegorocznego grabienia było zebranie ok. 100 worków liści i przy okazji kilku worków śmieci. Utylizacją liści zajął się Zakład Usług Komunalnych.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 „Ratujmy kasztanowce”