Font Size

Cpanel

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Wspólnie z UNICEF świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole. Odbyły się różne działania, mające na celu zwrócenie uwagi na tę kwestię i pokazanie, że prawa dziecka są dla nas ważne. We wtorek uczniowie przyszli do szkoły ubrani w niebieskie koszulki. Spotkali się, aby wspólnie obejrzeć prezentację na temat praw dziecka na świecie. W wybranych klasach przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez UNICEF. Uczniowie przygotowali prace plastyczne. Odbyły się też zajęcia świetlicowe dotyczące praw dziecka. W akcję włączyły się również grupy przedszkolne.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF