Mobilne Laboratoria Przyszłości w Piaskach

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce program edukacyjno- technologiczny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki tej inwestycji szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, m.in. drukarki 3D czy zestawy LEGO Spike. W pierwszych dniach września Szkołę w Piaskach odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Edukatorzy na miejscu stworzyli przestrzeń do kreatywnego myślenia, tworzenia i projektowania. Uczniowie mieli okazję wykorzystać długopisy 3D oraz wziąć udział w Lego Spike Education i skonstruować nosorożca, który wykonywał polecenia zgodnie z zaprogramowanymi komendami. Warsztaty pozwoliły tworzyć projekty, które mogą być rozwijane przez uczniów i nauczycieli.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Mobilne Laboratoria Przyszłości w Piaskach