Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole

9 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem tego święta jest podnoszenie świadomości oraz inicjowanie działań promujących i chroniących zdrowie psychiczne. Uczniowie wraz z wychowawcami chętnie włączyli się w proponowane działania i przygotowali kolorowe piórka. Rezultatem tej pracy były skrzydła, na tle których uczniowie, przy akompaniamencie muzyki na żywo, mogli zrobić sobie zdjęcie. Pamiętajmy, iż czynienie dobra dodaje nam skrzydeł. Ponadto była chwila refleksji nad słowami Beaty Pawlikowskiej: „...chodzi o to, co Ty czujesz do siebie, co myślisz o sobie, jak siebie traktujesz".
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom.
Poniżej kilka wskazówek, jak pielęgnować zdrowie psychiczne:
- obserwuj i wyrażaj swoje emocje i myśli, dziel się z innymi, bądź asertywny,
- postaraj się być aktywnym fizycznie, zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami,
- pozwól sobie na radość i zabawę np. zagraj w gry planszowe,
- zadbaj o kontakt z naturą,
- sięgaj po pomoc, kiedy czujesz, że samemu ciężko uporać się z trudną sytuacją.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole