Muffinkowe szaleństwo w szkole

W czwartek 12 października w naszej szkole Rada Rodziców przeprowadziła kolejną słodką akcję mającą na celu nie tylko zebranie dodatkowych funduszy, ale i zapewnienie dzieciom pysznej niespodzianki.

Na apel Rady o przygotowanie przez rodziców dowolnych muffinek odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Od samego rana znosili pudełka z pachnącą zawartością. Za symboliczne 2 zł za sztukę dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i pracownicy szkoły przez kilka godzin kupowali i delektowali się słodkościami w papierowych foremkach. Było z czego wybierać: dyniowe, z nadzieniem budyniowym, z owocami, kokosowe, waniliowe, czekoladowe, przybrane lukrem, posypką, polane czekoladą, udekorowane toffifee, kremem czy cukrem pudrem. Pychota!

Przy ostrożnych deklaracjach zapowiadano ponad 1000 babeczek.

Okazało się, że było ich nawet więcej, bo ostatecznie zebrano 2.850 zł czyli kilka mam z Rady Rodziców sprzedało do południa dokładnie 1.425 muffinek. Całość uzyskanej kwoty będzie przeznaczona na przyszłe działania Rady na rzecz szkoły.

W imieniu Rady Rodziców i szkoły dziękujemy wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki i zachwycenie dzieci słodkościami, pomysłodawcom za zorganizowanie słodkiego dnia, dzieciom za apetyt a dyrekcji i nauczycielom za sprawną organizację wycieczek do auli.

Autor: A. Andrzejewska

FIlm_1