Dary jesieni w formie sałatki

Jesień to czas dojrzewania owoców i warzyw. Uczniowie klasy I c wiedzą, jak ważne są one dla ludzi. Nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. 25 października uczniowie własnoręcznie przygotowali pyszne „witaminowe" sałatki. Przynieśli z domów przeróżne świeże owoce i warzywa, potrzebne do ich wykonania. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, winogrona, ogórki, sałata, marchewki. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Po dokładnym umyciu rąk, przygotowaniu miejsca pracy, przyrządzano sałatki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się narzędziami. Przygotowanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Wszyscy bardzo się starali, ale wysiłek się opłacił – sałatki były pyszne.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Dary jesieni w formie sałatki