Ratujmy kasztanowce!

Dnia 18.11.2023 r, jak co roku w okresie jesienno – zimowym, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Ratujmy kasztanowce", polegającej na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki (szkodnika) szrotówka kasztanowcowiaczka. Pomimo niesprzyjającej pogody, w wyznaczonych miejscach zebrało się w sumie ponad 60 osób. Wszyscy z dużym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy i zebrali liście spod drzew kasztanowców rosnących w trzech lokalizacjach: Marysin, Strzelce Wielkie, Smogorzewo – Talary.

Prowadzona akcja przynosi pozytywne efekty. Prowadzi m.in. do ograniczenia populacji szkodnika, co ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców oraz podnosi świadomość proekologiczną uczniów. Dziękujemy za liczny udział w tegorocznej akcji i liczymy na Was za rok. Pamiętajcie, przyroda nam podziękuje za to już w przyszłym roku.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Ratujmy kasztanowce!