Z wizytą w pracowni krawieckiej

W ramach akcji z cyklu "Poznajemy zawody" uczniowie, w trakcie zajęć świetlicowych, udali się do pracowni krawieckiej strojów historycznych i teatralnych pani Ewy Filipiak. Dzieci były ogromnie zainteresowane pracą krawcowej, która opowiadała jakie projekty realizuje. Okazuje się, że specjalizuje się w strojach z epoki renesansu i baroku, a także szyje stroje ludowe i fantasy. Jeśli oglądacie serial historyczny pt. "Korona królów", to możecie w nim podziwiać stroje szyte właśnie przez panią Ewę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, zadawały pytania, podziwiały stroje, widziały, jak działają maszyny zgromadzone w pracowni. Każdy uczeń chętnie przebrałby się w taki strój... choćby na chwilę, by przenieść się w inne czasy.

Dziękujemy za miłą wizytę w pracowni i życzymy kolejnych ciekawych projektów na miarę Oskara!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Z wizytą w pracowni krawieckiej