Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy – spotkanie ze strażakiem

Bezpieczeństwo każdego człowieka jest rzeczą bardzo ważną, dlatego powinniśmy znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych. We wtorek 21 listopada, wiceprezes naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Godurowo pan Mikołaj Wojtyczka zaprezentował zbiór informacji na temat zagrożeń oraz zasad postępowania w przypadku ich wystąpienia.
Tematem przewodnim spotkania było bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy. Nasz gość omówił także zasady prawidłowego poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem (roli elementów odblaskowych czy oświetlenia rowerów), jak i podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał, jak należy zachować się podczas pożaru czy uwalniania się gazu lub czadu oraz o sposobach gaszenia tłuszczu.
Wspólnie ustaliliśmy zasady, których będziemy przestrzegać:
-nie otwieramy drzwi do mieszkania obcym,
-nie bawimy się kurkami gazu, zapałkami, gniazdkami elektrycznymi,
- nie rozmawiamy z obcymi, nie oddalamy się z nimi i nie wsiadamy do ich samochodu,
- nie podajemy adresu zamieszkania i nie bierzemy zabawek i pokarmów od nieznanych osób,
-nie bawimy się w pobliżu ulicy, rzeki czy placu budowy,
- nie wchodzimy na zamarznięte jeziora i stawy,
- nie bawimy się z obcymi psami,
- nie drażnimy psów,
- nie uciekamy przed psami, tylko przyjmujemy postawę żółwia,
- znamy lub wiemy, gdzie zapisane są numery bliskich osób i służb porządkowych {Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego}.
Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem i chętnie zadawali pytania.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Naszemu gościowi bardzo dziękujemy za przekazanie wielu cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy – spotkanie ze strażakiem