Nowe zabawki

W naszym przedszkolu na półkach mieszka zabawek wiele.

Powiem wam w tajemnicy, że są to nasi przyjaciele.

W naszym przedszkolu w skrzyniach jest klocków bez liku.

Możemy się z nimi bawić na dywanie lub przy stoliku...”

W grupie „Żabek” zapanowała wielka radość, której powodem były nowe zabawki! Dziewczynki otrzymały nowy domek dla lalek z pięknym wyposażeniem, „Matematyczny jeżyk”, trifox – zestaw wstążek, dwa zestawy lekarskie oraz konstruktywny zestaw koralików do robienia biżuterii. Chłopców zaś ucieszyły nowe zestawy samochodów oraz laweta z wyrzutnią z autami. Natomiast wspólnym zainteresowaniem okazała się kasa fiskalna z zabawkowymi pieniążkami, a także wspaniała pomoc dydaktyczna „Znaki drogowe” i zestaw dentystyczny z ciastoliną.

Zabawki to ważne narzędzia do budowania pewności siebie, rozwijania kreatywności i uczenia się, radzenia sobie z własnymi uczuciami. Poprawiają zachowania poznawcze i stymulują kreatywność. Takie różnorodne pomoce pomagają w rozwoju umiejętności fizycznych i umysłowych niezbędnych w późniejszym życiu.

Miłej zabawy kochane dzieci!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Nowe zabawki