Spotkanie z panią weterynarz

W dniach 28 i 30 listopada oddziały przedszkolne odwiedziła pani weterynarz Maria Kurnatowska – Kordus. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych oraz kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Nasz gość przybył na spotkanie wraz z misiem, na którym dzieci mogły wypróbować sprzęt medyczny, opatrzeć złamaną łapkę misia, posłuchać bicia jego serca oraz aplikować zastrzyki. Dzieci z chęcią dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które sami posiadają w domu. Pani weterynarz omówiła dzieciom, co należy zrobić, gdy zwierzęta źle się poczują. Przypomniała też, że zwierzęta to stworzenia, które potrzebują dużo ciepła, miłości, a w szczególności opieki. Spotkania te upłynęły w bardzo miłej atmosferze. W podziękowaniu za poświęcony czas dzieci obdarowały panią Marię przygotowaną laurką.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Spotkanie z panią weterynarz