Mikołajki opanowały szkołę

W coraz bardziej świątecznej atmosferze w naszej szkole nie mogło zabraknąć wizyty świętego Mikołaja. Tego dnia, w środę 6 grudnia 2023 r. na terenie placówki zaroiło się od czerwonych czapek, rogów reniferów i innych świątecznych nakryć głowy. Wszyscy jednak czekali na najważniejszego gościa, który powinien przybyć swoimi saniami, zwłaszcza, że za oknem iskrzył się prawdziwy biały śnieg. Rada Rodziców we współpracy ze szkołą zadbała o to, by ten dzień na długo zapadł w pamięci uczniów.

Już od samego rana w murach szkoły pojawił się nie jeden, a aż dwóch sympatycznych świętych z białymi brodami w towarzystwie mikołajek i śnieżynki. Przez kilka godzin odwiedzali oni wszystkie dzieci, od maluchów z oddziałów przedszkolnych po poważnych ósmoklasistów, rozdając czekoladowe upominki i papeterie, by każdy miał okazje do napisania swojej listy życzeń do Mikołaja. Postawiono również czerwoną skrzynkę na listy, by na pewno dotarły one do odległej Laponii. Część uczniów, zwłaszcza z młodszych klas siedziała onieśmielona w ławkach, inni bez wahania wchodzili w dialog z brzuchatymi wizytatorami. Były pytania do nauczycieli o zachowanie podopiecznych, do dzieci o to, czy wychowawcy byli grzeczni. Wszyscy zasłużyli na prezenty.

W każdej klasie, na koniec wizyty wykonywano pamiątkowe zdjęcia na tle udekorowanych choinek, udostępnione potem na facebookowej stronie Samorządu Uczniowskiego.

Oczywiście, krótkie odwiedziny Mikołajów w klasach nie były tego dnia jedyną atrakcją. Młodsi uczniowie i przedszkolaki zapraszani byli grupami do auli, gdzie czekały na nich inne zaangażowane w przedsięwzięcie mamy, by wspólnie na mikołajkowych warsztatach malować bombki ze sklejki, które następnie mogli zabrać do domu.

Wszystkie klasy miały też okazję do zrobienia sobie profesjonalnej sesji zdjęciowej w specjalnie przygotowanej świątecznej scenerii, z czego chętnie skorzystały.

Dziękujemy drogim mamom i tatom z Rady Rodziców za świetne przygotowanie Mikołajek, a dyrekcji oraz pracownikom szkoły za, jak zawsze, życzliwą współpracę.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Mikołajki opanowały szkołę