Konkurs „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

Główny cel konkursu to kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek, kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Przede wszystkim zaś zachęcenie uczniów, by wspólnie spędzić czas w gronie rodziny.

Wszystkie zgłoszone szopki były wykonane starannie, pomysłowo, oryginalnie, z zastosowaniem wielu różnorodnych technik plastycznych, z uwzględnieniem elementów tradycji Bożego Narodzenia. Ważnym aspektem było zaangażowanie rodziców, dziadków, rodzeństwa, kuzynostwa w tworzeniu pięknych stajenek.

Oceniano zatem nawiązanie do tradycji, architekturę, figurki, kolorystykę, nowatorstwo, dekoracyjność i estetykę pracy. Zorganizowana w auli wystawa szopek cieszyła się popularnością.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów za wykonanie przepięknych prac. Najlepsze z nich zostały nagrodzone dyplomami. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki:

1 miejsce Nina Grzempowska z klasy 1b,

2 miejsce Igor Florczak z klasy 3c,

3 miejsce Oliwia i Szymon Włodarczak z klasy 1b i 4b,

4 miejsce Lilianna i Wojciech Kulczak z klasy 5a i 4b,

5 miejsce Dawid Ptak z klasy 1b,

6 miejsce Wojciech Kin z asy 1c

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Konkurs „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”