Witaminowa bomba w naszej szkole

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach bierze udział w konkursie "Na sportowo jest zdrowo". Ten szkolny program wychowania zdrowotnego ma na celu podkreślenie, jak ważną rolę w życiu pełni edukacja prozdrowotna w szkole oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

W ramach działań edukacyjnych zorganizowano w naszej placówce akcję "Zastrzyk witamin każdego dnia". Rada Rodziców przy wsparciu mam uczniów ze wszystkich klas przygotowała w środę 17 stycznia 2024 r. słodko- witaminowe przekąski dla wszystkich podopiecznych. Na talerzach królowały jabłka, banany, pomarańcze i z warzyw: marchewka, zielony ogórek i pyszna papryka. Przedstawiciele przedszkolaków i uczniów odbierali swoje "witaminowe bomby". Przekąski bardzo szybko znikały z talerzy.

Były też przeprowadzone rozmowy z dziećmi o tym, jak ważne dla ich rozwoju są zdrowe nawyki żywieniowe i obecność owoców i warzyw w szkolnych śniadaniówkach. Zakup produktów sfinansowano z pieniędzy Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za szerzenie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Witaminowa bomba w naszej szkole