Wizyta regionalisty

Z okazji Dnia Patrona w naszej szkole odbyła się lekcja historii z panem Janem Niedzielą, który przybliżył uczniom klas 7 i 8 początki szkolnictwa w Piaskach. Edukacja regionalna powinna być ogromnie ważna dla współczesnych młodych ludzi, bo dzięki niej kształtujemy silną więź z naszą "małą Ojczyzną".

Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania historią naszego regionu, jej pielęgnowaniem, co przyczyni się do jej przetrwania i będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o tym, jak budowano ochronkę, a potem szkołę w Piaskach. Dowiedzieli się, że zawdzięczamy to wielu zasłużonym mieszkańcom miasteczka, którzy działali dla dobra całej lokalnej społeczności. Dzięki nim w Piaskach można było pobierać nauki, kształcić charakter i sportowego ducha. Szkoła organizowała także wycieczki, występy, konkursy, angażowała się w akcje charytatywne, sportowe, społeczne, a związani z nią nauczyciele byli serdeczni i oddani swojej pracy jak i uczniom.

Wspomniano także o zasłużonych kierownikach, dyrektorach szkoły, o nauczycielach, którzy dzięki przygotowanej prezentacji spoglądali z czarno-białych zdjęć. Mamy ich stale w pamięci! Ta wspaniała lekcja historii regionalnej pozwoliła uczniom na podróż w czasie i przeniesienie się do tamtych lat.

Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas, energię i zaangażowanie w przygotowanie tej prelekcji. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję uczestniczyć w kolejnych spotkaniach i poszerzać naszą wiedzę.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Wizyta regionalisty