Dzień Patrona na sportowo

W tym roku Dzień Patrona naszej szkoły, oprócz wielu konkursów i zadań plastycznych związanych z Mikołajem Kopernikiem, obchodziliśmy także w duchu sportowej rywalizacji. Mimo iż stawka za wygraną była bardzo wysoka, to wszystkim rywalizującym między sobą uczniom, przyświecała zasada fair play. Zwycięskie klasy otrzymały „złoty talon", który zwalnia ich w jednym wybranym przez siebie dniu z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek. Radość z nagrody była ogromna.

Klasy czwarte wystartowały w wyścigach rzędów. Lepszą okazała się 4b, pokonując 4a.

Trzy zespoły klas piątych zagrały między sobą w dwa ognie. Po bardzo zaciętych i dynamicznych pojedynkach najlepsza okazała się klasa 5a, druga była 5b, miejsce trzecie przypadło 5c. Jeszcze emocje nie opadły, a już do swojej rywalizacji były przygotowane klasy 6, które z wielkim zapałem wystartowały w przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego konkurencjach. Ostatecznie wyścigi rzędów wygrała klasa 6c, za nią były klasy 6b i 6a. Siódmoklasiści zagrali turniej piłki koszykowej. Trzy klasy rywalizowały systemem „każdy z każdym". Po bardzo ciekawych meczach, w których było wiele emocji i potu wylanego na boisku, „złotym" składem okazał się zespół 7b, drugie miejsce przypadło 7c, a trzecie 7a. Nasi najstarsi uczniowie z klas 8, stoczyli niezwykle zacięty pojedynek w piłkę ręczną. Zwycięzcą została klasa 8a.

Poprzez udział w rozgrywkach uczniowie mieli szansę rozwijać umiejętności sportowe, budować więzi z kolegami i koleżankami oraz kształtować ducha szacunku dla przeciwników. Piątkowe sportowe zmagania uczyły uczniów również, jak radzić sobie ze stresem i emocjami związanymi z rywalizacją, co wspiera ich rozwój osobisty i społeczny.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy udanych występów. Życzymy pozytywnych emocji i wrażeń, także sportowych, w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Dzień Patrona na sportowo