Spotkanie z bibliotekarzem

7 lutego grupa świetlicowa udała się do Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą bibliotekarza w ramach innowacji pedagogicznej dotyczącej poznawania zawodów. Uczniowie chętnie wysłuchali wypowiedzi pani pracującej w gminnej bibliotece publicznej. Wiedzą, gdzie znajduje się dział książek dla dzieci i młodzieży, w jaki sposób można było kiedyś wypożyczać książki, a jak odbywa się to obecnie. Obejrzeli najstarszą księgę rejestru książek z 1948 r. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, by dowiedzieć się, na czym polega praca w bibliotece i jakie pełni ona funkcje dla społeczeństwa. Na koniec wysłuchano fragmentu książki o tematyce kryminalnej z cyklu Maja i Lasse. Część dzieci zachwycona wizytą obiecała, że zapisze się do biblioteki, bo oprócz wypożyczania książek dzieją się tu cudowne rzeczy!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Spotkanie z bibliotekarzem