Lekkoatletyczne zmagania zakończone sukcesem

10 maja w Szkole Podstawowej w Żytowiecku odbył się Finał Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym WIMS. Uczniowie z klas 3 i 4 SP rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzuciu piłeczką palantową. Reprezentacja naszej szkoły składała się z drużyny dziewcząt i chłopców. Każdy z uczestników startował w danej konkurencji, zdobywając punkty dla zespołu. Suma punktów z trzech konkurencji decydowała o końcowej lokacie w zawodach. Ostatecznie drużyna dziewcząt zdobyła 439 pkt i wywalczyła 1 miejsce w powiecie. Zespół chłopców, z wynikiem 528 pkt, zakończył rywalizację na 2 pozycji. Dzięki zaangażowaniu i sprawności fizycznej obie nasze drużyny będą reprezentować powiat gostyński w finale rejonu leszczyńskiego, który odbędzie się w czerwcu w Gostyniu.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Składy reprezentacji szkoły w trójboju lekkoatletycznym:
dziewczęta: Anna Konieczna, Hanna Konieczna, Anastazja Szperlik, Zofia Przybył, Gabriela Skrzypczak, Anna Adamkiewicz
chłopcy: Mikołaj Andrzejczak, Filip Gubański, Wojciech Ratajczak, Oskar Dominiak, Szymon Włodarczak, Aleksander Nawrocik, Filip Olejniczak

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Lekkoatletyczne zmagania zakończone sukcesem