Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

W weekend 25-26 maja uczeń naszej szkoły, Radosław Hampel, wziął udział w finale ogólnopolskiego konkursu: Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych na Politechnice Wrocławskiej.
Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych rozegrano po raz dwudziesty. Jest to konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia, Uczestnicy są podzieleni na 8 kategorii związanych z poziomem wykształcenia matematycznego. Radek przez dwa dni rozwiązywał zadania w kategorii C1-kategoria dla uczniów klas VI i VII SP .
Konkurs składa się z 4 etapów:
· eliminacje internetowe: do 31 I 2024 r.,
· półfinały krajowe (zdalne): 16 III 2024r. godz. 14,
· finał krajowy: 25-26 V 2024r. we Wrocławiu,
· finał międzynarodowy 25-26 VIII 2024r. w Paryżu.
W pierwszym etapie matematycznych zmagań wzięło udział ponad 1,3 tys. osób z całego kraju. Do finału rozegranego w kilku budynkach kampusu Politechniki Wrocławskiej zakwalifikowało się prawie 560 osób. W kategorii C1 o awans do etapu światowego walczyło 80 uczestników.
W konkursie punktowane są tylko odpowiedzi, a nie tok rozumowania. Poza etapem korespondencyjnym nie wolno korzystać z kalkulatorów. Zadania nie wymagają właściwie konkretnej wiedzy matematycznej. Są to raczej łamigłówki z zakresu tzw. matematyki rekreacyjnej, wymagające sprawnych technik rachunkowych, wyobraźni geometrycznej i logicznego myślenia.
Pomimo tego, że zadania w tym konkursie są nietypowe, Radek poradził sobie z nimi bardzo dobrze, zajmując 37 miejsce w swojej kategorii.
Serdecznie gratulujemy naszemu pasjonatowi matematyki i gier logicznych tak wysokiego wyniku.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych