Edukacja z wojskiem

29 maja uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami z jednostki wojskowej w Lesznie - w ramach programu edukacyjno-obronnego pod hasłem „Edukacja z wojskiem." Głównym celem spotkania, a zarazem projektu, było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowym atutem tego spotkania była możliwość przypomnienia sobie teorii z zakresu pierwszej pomocy oraz możliwość poćwiczenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie, a także pozycji bezpiecznej. Na koniec żołnierze zaprezentowali, wyposażenie taktycznej wojskowej apteczki pierwszej pomocy.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Edukacja z wojskiem