Podsumowanie warsztatów „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Uczniowie klas trzecich ukończyli warsztaty edukacyjne "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zdobyli umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Poznali numery alarmowe. Umieją sprawdzić przytomność poszkodowanego, oddech, wezwać pomoc. Wykonywali praktyczne ćwiczenia w stosowaniu pozycji bezpiecznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
To, czego się nauczyli, nie kończy się na tych warsztatach – to dopiero początek. Teraz mają niezwykle ważne zadanie: dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Edukacja w zakresie pierwszej pomocy jest kluczowa dla budowania społeczeństwa, w którym każdy z nas może czuć się bezpieczniej. Każda przekazana umiejętność może kiedyś uratować czyjeś życie.
Wiedza, którą zdobyli, jest nieoceniona, a ich zaangażowanie i chęć niesienia pomocy mogą inspirować nas wszystkich. Uczniowi pokazują, że każdy z nas, niezależnie od wieku, może być bohaterem w codziennym życiu.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 Podsumowanie warsztatów „Ratujemy i Uczymy Ratować”