W Urzędzie Gminy Piaski

Na zakończenie innowacji "Uczę się od mistrzów, czyli spotkania z ciekawymi ludźmi" wraz z grupą dzieci z klas trzecich udaliśmy się do pobliskiego Urzędu Gminy. Najpierw zawitaliśmy do ewidencji ludności i miejsca, gdzie można sobie wyrobić dowód osobisty. Okazuje się, że nie trzeba mieć 18 lat, by taki dokument posiadać. Przydaje się zwłaszcza podczas podróży zagranicznych. Następnie trafiliśmy do sali, gdzie pracują urzędnicy znający się na odpadach komunalnych, ochronie środowiska oraz na nieruchomościach. Panie chętnie opowiadały o swojej pracy i odpowiadały na pytania zaciekawionych uczniów. Każdy z nich dostał ciekawe foldery, zakładki nt. segregowania śmieci, a także temperówkę w kształcie kosza na śmieci. Kolejnym krokiem była wizyta w USC. Pani Aleksandra – kierowniczka tego urzędu - pokazała uczniom najsłynniejszy łańcuch, bez którego ślub jest nieważny. Ciekawym miejscem w urzędzie okazał się pokój, w którym pracuje pani Weronika zajmująca się zarządzaniem kryzysowym. Ta urzędniczka kontroluje trudne wydarzenia w naszej gminie i ma podgląd na piaskowski rynek. Wie, co dzieje się w danej chwili. Następnie trafiliśmy do działu, gdzie pracują panie księgowe. Ich praca jest precyzyjna, rzetelna i bezbłędna. Odwiedziliśmy też panie zajmujące się budownictwem i gospodarką przestrzenną oraz działalnością gospodarczą. Panie pokazywały nam stare mapy i plany naszej miejscowości. Potem przeszliśmy do pana Witolda, który zajmuje się inwestycjami oraz zamówieniami publicznymi. Dzieciom najbardziej podobał się młotek do licytacji. Chętnie by coś lub nawet kogoś zlicytowały... Następnym pomieszczeniem było biuro informatyka oraz pani zajmującej się RODO (danymi osobowymi). Na samym końcu panie zaprowadziły nas do sekretariatu wójta i do jego gabinetu. Nowy wójt gminy Piaski, pan Dariusz Naskręt, chętnie odpowiadał na pytania uczniów, pozwolił zasiąść w swoim fotelu oraz obiecał załatwić, by wakacje trwały dłużej! Taki wójt to skarb. Wizyta w Urzędzie Gminy była intensywna, ciekawa i pouczająca. Uczniowie poznali pracę urzędników na różnych szczeblach. Zadawali sporo pytań, byli dociekliwi. Wizytę zwieńczyła wspólna fotka z nowym wójtem Piasków oraz lody na rynku.
Na tym kończymy wspaniałą innowację. Dziękujemy grupie dzieci klas 3a i 3b, którzy w środy przez cały rok szkolny bywali z nami w różnych zakładach pracy i poznawali zawody piaskowian. Sami kiedyś dokonają wyboru oraz podejmą pracę w wymarzonym zawodzie. Z niecierpliwością czekamy, kim będą, gdy dorosną....

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2023/2024 2023_2024 W Urzędzie Gminy Piaski