Font Size

Cpanel
Filtr
  • Być jak Kopernik

    W kalendarzu naszej szkoły co roku na luty zaplanowane są obchody Dnia Patrona. Ma to związek z przypadającą 19 lutego rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, a co za tym idzie - rocznicą nadania szkole imienia tego wybitnego astronoma. W tym roku najważniejsze dla szkolnej społeczności święto obchodziliśmy w piątek 9 lutego.
    Najmłodsi uczniowie poznali sylwetkę wielkiego patrona, oglądając filmy i prezentacje na jego temat oraz zdobywali podstawową wiedzę o Układzie Słonecznym. Wykonywali prace plastyczne, niektórzy zdecydowali się nawet odtworzyć kosmiczny krajobraz w słoiku. Przedszkolacy kolorowali portret patrona.
    Dla starszych uczniów przygotowano różne inne aktywności.
    Już w czwartek 8 lutego uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w konkursie o Układzie Słonecznym. Rozwiązywali test na podstawie otrzymanych wcześniej materiałów. Największą wiedzą wykazał się Kacper Zboralski z kl. 7a, drugie miejsce przypadło Antoniemu Okoniewskiemu z 8a, na trzecim uplasował się Krzysztof Twardowski również z 8a.
    Ósmoklasiści przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów film, w którym przybliżyli biografię i osiągnięcia Mikołaja Kopernika oraz omówili podstawowe zagadnienia dotyczące kosmosu. Po jego obejrzeniu uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quiz. Wzbudził on wiele emocji, bo był rozwiązywany przez wszystkie klasy w danej kategorii w tym samym czasie, z możliwością śledzenia wyników innych drużyn. Ostatecznie spośród klas 4-5 najlepsza okazała się 4b, a wśród klas 6-8 – 7a.
    Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona był klasowy konkurs „Być jak Kopernik". Założono, że skoro patron był człowiekiem renesansu, to uczniowie ze szkoły jego imienia również powinni zajmować się wieloma dziedzinami nauki. Zaproponowano więc turniej drużynowy, w którym należało rozwiązać zadania w rozmaitych formach (np. wykreślanka, rozsypanka, obliczenia, puzzle) z różnych przedmiotów: polonistyczne, językowe, matematyczne, logiczne – wszystkie tematycznie związane z Kopernikiem.
    W ramach obchodów „imienin" szkoły uczniowie mogli też wykazać się talentem i kreatywnością, tworząc oryginalne prace plastyczne: projekt pojazdu kosmicznego, okładki do kosmicznej gry komputerowej, okładki do książki „O obrotach sfer niebieskich", Mikołaj Kopernik i Układ Słoneczny.
    Dzień Patrona w szkole w Piaskach był pełen wrażeń i emocji. Stał się nie tylko pretekstem do przybliżenia sylwetki Mikołaja Kopernika, wiedzy o Układzie Słonecznym, ale również okazją do integracji klas i doskonałej zabawy.

    {joomplucat:1097 limit=24|columns=4}

  • Uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz szkoły podstawowej przez klasy 8

    23 czerwca o 9.00 uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkoły, dzieci odebrały świadectwa oraz rozpoczęły upragnione wakacje.
    O godz. 11.00 ósmoklasiści po raz ostatni przekroczyli próg Szkoły Podstawowej w Piaskach. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią na świadectwie ukończenia szkoły. Pani dyrektor Jolanta Karkos, wręczyła rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne, a uczniom - listy pochwalne. W swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom sukcesów, życzyła im dostania się do wybranych szkół oraz  podziękowała Wójtowi Gminy Piaski za wspieranie procesu dydaktyczno-wychowawczego szkoły, nauczycielom za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły, pracownikom za troskę o dobre warunki pracy, a rodzicom za wspieranie edukacyjne swoich dzieci. Następnie zebrani goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystej gali premiery filmu, którego produkcja trwała osiem lat. Bohaterami filmu, a także autorami scenariusza byli tegoroczni absolwenci szkoły. Nie zabrakło wzruszeń, a przede wszystkim serdecznych podziękowań skierowanych do całego grona nauczycieli i pracowników za wspólnie spędzone lata, poświęcony czas i każde dobre słowo, które dodawało skrzydeł i pozwalało uwierzyć we własne siły. Pełną wrażeń galę zakończyły słowa: „Do zobaczenia w dorosłym życiu…”

    {joomplucat:1020 limit=12|columns=4}

    Więcej zdjęć

  • Zdjęcia - Uroczystość zakończenia roku szkolnego

    {joomplucat:1021 limit=23|columns=4}

  • Siatkówki ciąg dalszy

    Po rywalizacji dziewcząt z gimnazjum, przyszła kolej na występ młodszych koleżanek, czyli reprezentację dziewcząt ze szkoły podstawowej. Nasze uczennice wystąpiły w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt, które odbyły się 4 marca 2016r. w naszej hali. Gospodynie zmierzyły się z zespołami SP Bodzewo oraz SP nr 5 Gostyń. W pierwszym meczu SP Bodzewo wygrało z SP5 Gostyń, w kolejnym, po bardzo wyrównanym drugim secie, nasza drużyna pokonała SP Bodzewo. Ostatni mecz to konfrontacja naszej drużyny z zespołem z Gostynia. Pierwszy set został przez nas wygrany 25: 7, natomiast drugi przegrany 22: 25. Porażka spowodowała, że o zwycięstwo dziewczyny będą musiały powalczyć w „tie-breaku". W dodatkowym secie wygraliśmy 15: 4, co oznaczało, że SP Piaski zajęły pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się 21 marca 2016r w Nietążkowie. Specjalne podziękowania dla uczniów naszej szkoły, za wspaniały doping naszej drużyny.
    Skład reprezentacji:
    Martyna Naskręt, Wiktoria Niedziela, Karolina Jędryczka, Kasia Nowak, Daria Nowak, Ada Naskręt, Julia Talaga, Julia Nowak, Daria Pietrzyk, Karen Kaczmarek. Opiekun: Przemysław Karkos
    Wyniki i tabela:
    SP nr 5 Gostyń – SP Bodzewo 1:2 (25:10, 21:25, 11:15)
    SP Piaski - SP Bodzewo 2:0 (25:12, 28:26)
    SP Piaski - SP nr 5 Gostyń 2:1 (25:7, 22:25, 15:4)
    1. SP Piaski 4pkt. sety 4:1
    2. SP Bodzewo 3pkt. sety 2:3
    3. SP nr 5 Gostyń 2pkt. sety 2:4

    {joomplucat:251 limit=20|columns=4}

  • W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

    Nadchodzi czas najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt –świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania do nich rozpoczynają się wiele dni przed Wigilią. Mają też miejsce w naszej szkole. Uczniowie na zajęciach wykonują ozdoby świąteczne, ubierają choinki, przygotowują kartki z życzeniami. Poświęcają też sporo czasu na przygotowanie jasełek, by móc je zaprezentować społeczności szkolnej ostatniego, przed świętami, dnia w szkole. W tym roku przygotowali je uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego oraz ich starsi koledzy -gimnazjaliści.W klasach zorganizowano też spotkania wigilijne. Przyjęcia świąteczne przygotowane przez uczniów były okazją do składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem, degustacji świątecznych wypieków, a także śpiewania kolęd. Znane i lubiane kolędy orazpastorałki zaprezentowały też zespoły klasowe na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym w szkolnej auli. Na spotkaniu w hali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość poznania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych państw Unii Europejskiej.

    {joomplucat:159 limit=48|columns=4}

  • Co zrobić ze śmieciami podczas przedświątecznych porządków?

    W minionym tygodniu w ramach Akademii Wspólnych Chwil uczniowie klasy 1B gimnazjum przygotowali krótkie przedstawienie dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Codziennie w innej klasie uczniowie wcielali się w różne role: dzieci, Pani Ziemi, doktora, lasu, rzeki, powietrza, aby w ciekawy sposób przypomnieć o prawidłowym segregowaniu śmieci. Najmłodsi świetnie radzili sobie z zadaniami praktycznymi.
    Wspólne spędzanie czasu uczniów gimnazjum oraz ich najmłodszych kolegów pozwala „oswoić" szkołę. Pierwszaki mają znajomych wśród gimnazjalistów, natomiast gimnazjaliści uczą się (pod okiem pedagoga i opiekuna Samorządu Uczniowskiego) zachowań prospołecznych.
    Dziękujemy uczniom gimnazjum za przygotowanie występów i czekamy na Was w kolejnych miesiącach.

    {joomplucat:157 limit=20|columns=4}

  • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

    8 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół w Piaskach odbył się turniej dla uczniów szkół podstawowych w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Piaski Wiesława Glapki. W zawodach udział wzięła szkoła z Bodzewa, Szelejewa, Starej Krobi oraz gospodarze z Piasków. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Henrykę Jurkowską-Klupś, kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym". Gospodarze nie zaczęli najlepiej, przegrali pierwszy mecz z drużyną ze Starej Krobi. Kolejne spotkanie zremisowali zBodzewem 1: 1 i już wtedy było jasne, że aby zająć drugie miejsce,ostatnie spotkanie muszą wygrać różnicą, conajmniej 4 bramek. Emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka. W decydującym meczu wygrali z Szelejewem 4:0. Dzięki takiemu wynikowi zajęli II miejsce. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Starej Krobi, która z kompletem trzech zwycięstw zajęła I miejsce. Na III miejscu uplasowała się drużyna z Bodzewa, IV miejsce zajął zespół z Szelejewa. Między meczami swoje popisy taneczne prezentowały dziewczęta z gimnazjum, co było dodatkową atrakcją zawodów. Zawodnicy w czasie turnieju walczyli także o tytuł najlepszego strzelca i bramkarza. Statuetki dla nich ufundował radny powiatowy p. Krzysztof Deutsch. Tytuł strzelca powędrował do zawodniczki ze Starej Krobi - Kingi Kozak, która we wspaniałym stylu zdobyła łącznie 7 goli. Natomiast Łukasz Biernat, jej kolega z drużyny, został wybrany najlepszym bramkarzem. Dla wszystkich uczestników turnieju słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców, które w jej imieniu wręczył p. Zbigniew Kordus. Puchary i dyplomy drużynom przekazali zaproszeni goście: wójt Wiesław Glapka, radny powiatowy Zenon Norman, przewodniczący Komisji Oświaty Kondrad Szafranek, po czym uroczyście turniej zamknęła pani dyrektor.
    Drużyna z Piasków zagrała w składzie: Igor Talaga, Patryk Jankowiak, Łukasz Holewiński, Cezary Kordus, Mikołaj Frankiewicz, Bartosz Dopierała, Marcin Dolatowski, Stanisław Zimowski, Kacper Wojtkowiak, Kuba Urbaniak.

    {joomplucat:156 limit=25|columns=5}

     

  • Z Piasków do MasterChefa

    Czteroosobowa drużyna uczennic gimnazjum wzięła udział w I edycji konkursu „Szkolny MasterChef" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Dla Agnieszki Gorwy i Marty Radoły z klasy I gimnazjum oraz Weroniki Jakubowskiej i Zofii Mikstackiej z klasy II gimnazjum piątek 5 grudnia okazał się wyjątkowo bogatym w doświadczenia i szczęśliwym dniem.
    Zmagania kulinarne poprzedził się wykład prowadzony przez panią dietetyk Sabiną Mikołajską, która przybliżyła uczestnikom zagadnienie zdrowej diety oraz rodzajów i skutków chorobowych zaburzeń odżywiania. Następnie pani Dorota Parzy, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gostyniu wyjaśniła w przystępny sposób tajemnicze skróty i symbole znajdujące się na etykietach produktów spożywczych. Na koniec tej części pani Małgorzata Jasik, pracownik „Sanepidu" w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na znaczenie kluczowego elementu zdrowego tryby życia jakim jest aktywność fizyczna.
    Po wykładach rozpoczęła się część konkursowa. Każda z drużyn wylosowała stanowisko do pracy oraz zestaw potraw do przygotowania. Wyposażenie stanowisk i propozycje menu zostały przygotowane przez restaurację „Impresja" z Borku Wlkp. Właścicielka restauracji, pani Małgorzata Galeja oraz kucharze służyli uczniom pomocą i radą podczas przygotowywania potraw. Drużyna Zespołu Szkół w Piaskach wylosowała zestaw z poziomu 1 oceniany jako trudny, ale poradziła sobie znakomicie. Zarówno przystawka w postaci kanapek, jak i danie główne składające się z filetu z kurczaka z suszonymi pomidorami i mozarellą oraz sałatki tysiąca wysp nie okazały się problemem. Dzieło kulinarne uczennic zwieńczył deser bezowy z bita śmietaną, serkiem mascarpone i owocami. Taki zestaw dań podany na własnoręcznie zastawionym stole zapewnił Agnieszce, Marcie, Weronice i Zosi uznanie jury i pierwsze miejsce w konkursie. Za pyszne reprezentowanie szkoły dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa!

    {joomplucat:155 limit=45|columns=5}

  • Spotkania z Mikołajem

    3 grudnia 2014 roku dzieci z oddziałów zerowych oraz klas I-III wybrały się do GOK-u na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Jednak zanim doszło do spotkania z wyczekiwanym gościem, uczniowie obejrzeli krótki spektakl teatralny pod tytułem „Królowa Śniegu". Wszystkie dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przygodom Kaya i Gerdy. Aż w końcu nadszedł moment spotkania z Mikołajem. Zasłuchane dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały przybyłego z daleka gościa. Ten niezwykły gość przyniósł prezenty wszystkim go oczekującym. Dzieci dostały słodycze i zabawki. Radości z rozpakowywania podarków nie było końca. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali za niespodzianki i wizytę Świętego Mikołaja.
    Prezentem mikołajkowym dla klasy 3a i 1d był też wyjazd do Gostynia na spektakl pt. „Czarodziejskie słowo".
    Święci Mikołajowie zawitali również do naszej szkoły. Ku ogromnej radości uczniów pojawili się w piątkowy poranek w hali sportowej. Goście przygotowali dla dzieci tor przeszkód. Wszyscy, którzy go pokonali, otrzymywali słodki upominek. Wspólnie odśpiewano także kolędę „Przybieżeli do Betlejem".

    {joomplucat:154 limit=15|columns=4}

  • Akcja Puzzel

    Wielkim sukcesem zakończyła się impreza charytatywna pod hasłem "Akcja Puzzel". Dzięki ludziom dobrej woli, na leczenie Agnieszki Pawlak ze Smogorzewa, w dwie godziny, udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych.
    Podczas dwugodzinnej akcji, dla gości zostały przygotowane niesamowite atrakcje. Każdy znalazł coś dla siebie i miał okazję wspomóc Agnieszkę, wrzucając symboliczną złotówkę do puszki.
    Imprezie towarzyszyły występy uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkół w Piaskach oraz 3 grupy tancerzy z „Projektu Mimika" przygotowane przez p. Marię Wawrzyniak. Zaprezentowały się także gostyńskie mażoretki, w składzie: Sandra Śleboda, Anna Śleboda i Maria Kamińska. Odbył się koncert zespołu De Facto. Swe umiejętności zaprezentowali karatecy. Był też kącik dla dzieci "Radosna szkoła" z punktem malowania twarzy, trampolina i dmuchany żółw dla najmłodszych przygotowany przez p.Wojciecha i p.Agnieszkę Nawrocik. Powstało także stoisko kawiarniane z domowymi wypiekami dostarczonymi przez rodziców oraz nauczycieli.
    Festynowi towarzyszyła akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS, otwarty był także punkt pomiaru cukru i badania ciśnienia, który prowadziła p. Agata Przybysz.
    Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli udało się uzbierać kwotę 6034,39 zł.
    Bardzo dziękujemy inicjatorkom akcji, paniom: Joannie Długiej, Julii Glince, Danucie Witczak, uczniom naszej szkoły oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom i pracownikom placówki.

    Agnieszkę Pawlak można też wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto: 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "dla Agnieszki". Stowarzyszenie DZIECKO, ul. Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń.

    {joomplucat:152 limit=8|columns=4}

    RESZTA ZDJĘĆ TUTAJ

     

  • Niech święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

    Andrzejki to czas magii, wróżb i poznawania przyszłości. Tylko tego dnia można dowiedzieć się, kto pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu się w życiu powiedzie.
    Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-4 szkoły podstawowej, w ramach edukacji włączającej, z przyjemnością wzięły udział w andrzejkowych zabawach. Tradycyjne wróżby przygotowali i przeprowadzili wróżbici i wróżki z drugich klas gimnazjalnych. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej przepowiedni na bliższą i dalszą przyszłość - oczywiście z przymrużeniem oka. Zabawy i śmiechu było wiele, dzieci wychodziły bardzo zadowolone. Każdy mógł sobie powróżyć, np. z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie). Bardzo obleganym stanowiskiem okazało się to, przy którym można było poznać imię przyszłej sympatii.
    Chętnych do poznania swojej przyszłości nie brakowało również wśród przedszkolaków. Dzieci wywróżyły sobie, jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, rzucali monetą do "studni". Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały im zabawy przy piosenkach.

    {joomplucat:151 limit=30|columns=5}

  • Z ekonomią za pan brat

    26 listopada 2014 roku w Zespole Szkół w Bodzewie odbył się Powiatowy Konkurs Ekonomiczny „Spotkanie z Ekonomią". Został on adresowany do uczniów gimnazjów.
    Celem potyczek było zapoznanie gimnazjalistów z podstawowymi pojęciami z ekonomii, praktycznym stosowaniem matematyki w bankowości oraz rozszerzanie umiejętności obliczeń procentowych. Konkurs zorganizowany przez p. Annę Ptak – nauczycielkę matematyki w ZS w Bodzewie, odbył się pod patronem Powiatowego Spółdzielczego Banku w Gostyniu. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 8 czteroosobowych drużyn z powiatu gostyńskiego. Zespół z Piasków zdobył III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Klonowska, Joanna Małecka, Jakub Półtoraczyk i Wiktor Maćkowiak. Do konkursowych zmagań w/w uczniów przygotowała p. Paulina Andrzejczak.
    Nagrodą za uzyskany wynik był radiomagnetofon dla szkoły oraz plecaki dla każdego ucznia.

  • Wicemistrzostwo Powiatu

    21 listopada uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej. W turnieju, który odbywał się w hali Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, rywalizowały cztery zespoły, które wcześniej zwyciężyły w swoich grupach eliminacyjnych: gimnazjaliści z Ponieca, Starej Krobi, Piasków oraz Gostynia. Po wcześniejszym losowaniu każda drużyna rozegrała trzy spotkania. W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali zespół Starej Krobi 2 : 0, w kolejnym starciu ulegliśmy zespołowi z Gostynia 1 : 4. W ostatnim meczu, który decydował o wywalczeniu 2 miejsca w turnieju, pokonaliśmy gimnazjalistów z Ponieca 2: 1.


    Klasyfikacja końcowa
    1. Gim. nr 1 Gostyń 9 pkt
    2. Gim. Piaski 6 pkt
    3. Gim. Poniec 3 pkt
    4. Gim. Stara Krobia 0 pkt

    Nasz zespół wystąpił w składzie : Szymon Murawiec , Dawid Wojciechowski , Daniel Stanisławski, Patryk Stefaniak ,Tomasz Trąbała , Błażej Danielczak , Tobiasz Szymczak , Hubert Szymczak , Michał Chmielarczyk , Gerard Larski , Grzegorz Wojtasik .

     joomplu:2406

     

  • Sukces uczennicy Zespołu Szkół w Piaskach w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Pamięć w obiektywie”

    Podmiotem prowadzącym i realizującym konkurs „Pamięć w obiektywie" jest Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było zainteresowanie miejscami pamięci związanymi z walkami o niepodległość, a także propagowanie edukacji historycznej.
    Uczestnicy konkursu musieli wykonać zdjęcie miejsca pamięci związanego z walką o niepodległość Polski do 1989 roku, a następnie zarejestrować się na portalu facebook.com za pomocą aplikacji konkursowej na fanpage Strefa Edukacyjna IPN. Zdjęcie miało być zatytułowane i opatrzone krótkim opisem (max. 2000 znaków), zawierającym podstawowe informacje (co zdjęcie przedstawia, jakiego wydarzenia dotyczy, kogo lub co upamiętnia oraz kiedy i gdzie zostało wykonane).
    Uczennica klasy 2 gimnazjum w Piaskach Joanna Małecka zgłosiła swoją pracę przedstawiającą mogiłę powstańców wielkopolskich na cmentarzu w Strzelcach Wielkich. Asia opisała ją w następujący sposób:

    Zwykli ludzie – a jednak Bohaterzy ...
    Na zdjęciu przedstawiony jest pomnik znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Strzelcach Wielkich (woj. wielkopolskie). Nagrobek został wzniesiony w okresie międzywojennym, w czasie działań wojennych szczególnie nie ucierpiał. Został poddany pracom konserwatorskim w 1993, następnie 2013 r. Na marmurowej tablicy zamieszczony jest napis „Polegli Bohaterzy pod Lesznem..." , widnieją tam imiona i nazwiska poległych oraz daty ich śmierci. Byli to Powstańcy Wielkopolscy z Ziemi Gostyńskiej walczący w Grupie „Leszno" na odcinku Poniec- Pawłowice- Osieczna- Boguszyn, którzy wyruszyli 6 stycznia 1919 r. z pobliskich Piasków, aby walczyć przeciw Rzeszy Niemieckiej i odzyskać niepodległość Ojczyzny. W czasie walk poległo ok. 60 Powstańców z Grupy „Leszno", 7 z nich –mieszkańcy pobliskich terenów zostali pochowani w zbiorowej mogile przedstawionej na fotografii. Warto zaznaczyć, że było to jedno z trzech zwycięskich powstań w dziejach Polski. Zdjęcie wykonane zostało latem 2014r.
    Do konkursu zostało zgłoszonych 138 prac. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa złożona z pracowników IPN oraz użytkownicy portalu społecznościowego w otwartym głosowaniu. Kryteriami oceny były: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność wyboru miejsca pamięci i walory artystyczne pracy.
    W głosowaniu na portalu facebook praca Joanny Małeckiej uzyskała 224 głosy, co dało jej 5 miejsce w całym konkursie. Gratulujemy Joannie sukcesu, będącego efektem łączenia pasji artystycznych i historycznych.
    Komentując sukces Joanny należy podkreślić fakt, że zgłoszenie się do konkursu, wybór tematyki i wykonanie pracy było efektem własnej inicjatywy uczennicy i jej samodzielnej pracy. Warto też przypomnieć, że Asia specjalizuje się w tematyce powstania wielkopolskiego 1918-1919. W poprzednim roku szkolnym zajęła I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919.

    joomplu:2405

     

  • Wizyta w Nadleśnictwie

    14 listopada 2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wybrały się na wycieczkę pieszą do Nadleśnictwa w Piaskach. Celem wycieczki było poznanie ekosystemu lasu oraz sposobów dokarmiania zwierząt zimą. Wizytę w Nadleśnictwie rozpoczęliśmy od zwiedzenia Izby Leśnej. Mogliśmy tam zobaczyć wypchane zwierzęta , np. bobra, kunę, wiewiórkę, sowę i wiele innych. Poznawaliśmy przyrodę, patrząc, słuchając, dotykając. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczniowie Oa i Ob wręczyli panu leśniczemu laurkę, recytowali wierszyki, śpiewali piosenki. Na zakończenie naszej wycieczki dzieci otrzymały upominki - odznaki przypominające o miejscu, które odwiedziliśmy.

    {joomplucat:150 limit=16|columns=4}

  • Awans piłkarzy

    W minionym tygodniu w hali ZS w Piaskach odbył się turniej eliminacyjny w halowej piłce nożnej. W rozgrywkach rywalizowali gimnazjaliści z Gostynia, Borku oraz Piasków. Piłkarze naszej szkoły, po dobrej grze, pewnie wywalczyli awans do finału powiatowego, zajmując 1 miejsce w grupie. Na uwagę zasługuje też fakt, że podczas całego turnieju zespół wykazał się wysoką skutecznością, zdobywając 8 goli, nie tracąc żadnej bramki.

     

    Wyniki spotkań

    Gim. Piaski   3 – 0 Gim. Borek

    Gim. Borek 2 - 1   Gim.2 Gostyń

    Gim. Piaski 5 - 0 Gim.2 Gostyń

                                                                   

    Tabela

    1 .Gim. Piaski - 6 pkt

    2.Gim. Borek - 3 pkt

    3.Gim. 2 Gostyń – 0 pkt

    Gratulujemy wyników oraz życzymy udanego występu w finale powiatowym.

    {joomplucat:149 limit=8|columns=4}

     

  • Na ratunek kasztanowcom

    8 listopada uczniowie naszej szkoły ponownie przyłączyli się do akcji „Ratujmy kasztanowce", by walczyć ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Ta niewielka ćma żeruje na kasztanowcach składając w ich liściach jaja. Larwy, które się z nich wyklują drążą w liściach tunele zjadając blaszkę liściową. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Osłabione drzewa próbują odzyskać równowagę i kwitną jesienią, co dodatkowo je osłabia przed zimą. Wystarczy ok. 10 lat takiego zaburzonego cyklu i drzewo obumiera całkowicie. Grabienie i utylizacja liści kasztanowców z poczwarkami tej ćmy to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji szkodnika.
    Dlatego od wielu lat uczniowie wraz z nauczycielami, nie zważając na warunki atmosferyczne, spotykają się w sobotni poranek, by walczyć ze szrotówkiem. Wyposażeni w rękawice, grabie i worki zgrabiają liście kasztanowców w Strzelcach, Grabonogu, Marysinie i Smogorzewie, mając nadzieję, że w przyszłym roku drzewa znowu zakwitną i będą cieszyć oczy mieszkańców gminy, a jesienią nie zabraknie kasztanów na ludziki, które chętnie robią młodsi uczniowie naszej szkoły.

    {joomplucat:147 limit=31|columns=4}

  • Obchody Święta Niepodległości

    7 listopada 2014 r. na rynku w Piaskach odbył się happening patriotyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
    Nasz patriotyzm, w sensie przywiązania do historii i tradycji narodowej, manifestujemy w czasie świąt narodowych w sposób szczególny. Jednym z nich jest dzień 11 listopada. Datę tę uznano za moment ważny w historii narodu i państwa polskiego. 11 listopada 1918 r. zakończyła się I wojna światowa. Dzięki klęsce państw zaborczych możliwe było odzyskanie niepodległego bytu państwowego utraconego pod koniec XVIII w. w wyniku trzech rozbiorów Polski.
    Spotkanie na rynku rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali wójt Zenon Norman i przewodnicząca Rady Gminy Irena Różalska.
    W dalszej kolejności delegacje uczniów złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.
    W części artystycznej zaprezentowano pieśni patriotyczne, które swego czasu rywalizowały z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu państwowego. Wysłuchaliśmy fragmentów tekstu oraz melodii „Roty", „Warszawianki 1831" oraz „Boże, coś Polskę". W dalszej części patriotycznego spotkania wysłuchaliśmy jednego z polonezów Fryderyka Chopina. Utwór wykonała Kinga Kaczmarek. Oprócz niej w programie wystąpili: Weronika Kopaszewska, Mikołaj Krzyżostaniak, Anna Stanisławska, Jędrzej Parzy oraz Weronika Frankiewicz.
    Następnie p. Andrzej Konieczny przedstawił założenia i efekty pracy grupy projektowej „Patriotyczne biało – czerwone retro". Po uroczystości wszyscy mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć będących efektem pracy zespołu. Uczestnicy projektu rozdali też zebranej na rynku publiczności 200 flag narodowych.

    {joomplucat:148 limit=24|columns=4}

    7 listopada 2014 r. na rynku w Piaskach odbył się happening patriotyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

    Nasz patriotyzm, w sensie przywiązania do historii i tradycji narodowej, manifestujemy  w czasie świąt narodowych w sposób szczególny. Jednym z nich jest dzień 11 listopada. Datę tę uznano za moment ważny w historii narodu i państwa polskiego. 11 listopada 1918 r. zakończyła się I wojna światowa. Dzięki klęsce państw zaborczych możliwe było odzyskanie niepodległego bytu państwowego utraconego pod koniec XVIII w. w wyniku trzech rozbiorów Polski.

                Spotkanie na rynku rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali wójt Zenon Norman i przewodnicząca Rady Gminy Irena Różalska.

                W dalszej kolejności delegacje uczniów złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.

                W części artystycznej zaprezentowano pieśni patriotyczne, które swego czasu rywalizowały z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu państwowego. Wysłuchaliśmy fragmentów tekstu oraz melodii „Roty”, „Warszawianki 1831” oraz „Boże, coś Polskę”. W dalszej części patriotycznego spotkania wysłuchaliśmy jednego z polonezów Fryderyka Chopina. Utwór wykonała Kinga Kaczmarek. Oprócz niej w programie wystąpili: Weronika Kopaszewska, Mikołaj Krzyżostaniak, Anna Stanisławska, Jędrzej Parzy oraz Weronika Frankiewicz.

                Następnie p. Andrzej Konieczny przedstawił założenia i efekty pracy grupy projektowej „Patriotyczne biało – czerwone retro”. Po uroczystości wszyscy mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć będących efektem pracy zespołu. Uczestnicy projektu rozdali też zebranej na rynku publiczności 200 flag narodowych.

  • Pasowanie pierwszoklasistów

    28 października najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach przeżyli pierwsze, bardzo ważne wydarzenie szkolne - pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
    Liczna grupa pierwszoklasistów wkroczyła do auli w towarzystwie swoich pań. Każdej z klas od początku roku szkolnego towarzyszył określony kolor: 1 a - żółty, 1b - zielony, 1c - czerwony, a 1d – niebieski. W takich też barwach były poprzypinane kokardki do bluzek dzieci. Symboliczne były również kolory liści na drzewie, które znajdowało się na scenie.
    Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji oraz zaproszonych gości złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie 88 małych głosów, jak jeden wielki chór, przepięknie odśpiewało hymn szkoły, po którym wszyscy zostali pasowani na ucznia przez panią dyrektor symbolicznym ołówkiem - tak jak kiedyś młodzi rycerze mieczem. Każdy pełnoprawny uczeń został obdarowany pamiątkowym dyplomem.
    Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zaprosił zgromadzonych na program artystyczny. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się klasa 1 a, potem 1 b, 1 c i 1 d. Pierwszoklasiści recytowali i śpiewali, o tym jak miło jest w szkole, jak dobrze być razem w klasie i na podwórku, jak równają krok idąc do szkoły, czego się nauczyli i jak funkcjonują w zespole klasowym. Na zakończenie zgromadzeni mogli zobaczyć inscenizację zatytułowaną „Dzień z życia pierwszaka".
    Na pamiątkę tak ważnej chwili każdy uczeń został obdarowany upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. Tutaj również pojawiły się kolory związane z barwą danej klasy w postaci żółtych, zielonych, czerwonych i niebieskich rożków.

    {joomplucat:146 limit=30|columns=4}

  • Pasowanie na przedszkolaka

    W piątek 24 października 2014 r. przedszkolacy z grup 0a i 0b obchodzili swoje święto – „Pasowanie na przedszkolaka". W tym ważnym dniu towarzyszyli im zgromadzeni w auli rodzice.
    Spotkanie rozpoczęło się prezentacją programu artystycznego. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Następnie dzielnie wykonały zadania, o które poprosiła je Pani Jesień. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie. Pani wicedyrektor Danuta Piasecka, dotykając ramienia każdego dziecka ozdobną kredką, dokonała pasowania na przedszkolaka. Na zakończenie najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

    {joomplucat:145 limit=12|columns=4}

  • LUDZIE LISTY PISZĄ

    W dniach od 9 do 15 października obchodzono Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.
    W czasach, kiedy coraz więcej osób komunikuje się za pomocą sms-ów, maili lub najzwyczajniej w świecie – telefonicznie, przyjemnie jest wziąć czasem kartkę, długopis i napisać list.
    Mieli ku temu okazję uczniowie klas 4-6. Zostali oni poproszeni o napisanie listu do pani bibliotekarki. W liście mogli podzielić się refleksjami na temat książek, które najbardziej lubią i które chcieliby wypożyczać, opowiedzieć o ulubionych bohaterach literackich, autorach, seriach czy poprosić o zakup książek, które chcieliby przeczytać. Była to też okazja, by napisać o tym, co im się w bibliotece podoba lub czego im brakuje.
    Najciekawsze listy zostały nagrodzone.

    joomplu:2282

  • ŚW. FRANCISZEK – PATRON EKOLOGÓW

    Październik jest ważnym miesiącem dla każdego, kto szanuje przyrodę i dba o nią. To właśnie w październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Drzewa i Dzień Świętego Franciszka – patrona zwierząt, ekologów i leśników.
    Tematyka ekologiczna nie jest obca naszym uczniom, dlatego chętnie wzięli udział w zajęciach i konkursach skierowanych do nich.
    Grupa przedszkolaków uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w bibliotece. Maluchy wysłuchały opowieści o św. Franciszku, pokolorowały ilustracje przedstawiające świętego oraz wykazały się wiedzą w konkursie mającym na celu rozpoznawanie zwierząt. Uczennice z klas 4 recytowały wiersze o tematyce przyrodniczej. Przedstawiciele klas 5 wzięli udział w konkursie nawiązującym do życia św. Franciszka. Odpowiedzieli też na kilka pytań dotyczących biskupa Antoniego Długosza – osoby, która ufundowała nagrody dla dzieci biorących udział w tych konkursach. Natomiast uczniowie klas 6 zostali zapoznani na lekcjach religii z postacią św. Franciszka i samodzielnie wykonali prace plastyczne.

    {joomplucat:144 limit=31|columns=4}

  • Certyfikat „Szkoły w Ruchu” w rękach Zespołu Szkół w Piaskach

    Ubiegły rok szkolny 2013/2014 Minister Edukacji Narodowej, pani Krystyna Szumilas ogłosiła „Rokiem Szkoły w Ruchu". Do tej akcji przyłączyła się oczywiście nasza placówka, która podjęła szereg działań mających na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły.
    O działaniach podejmowanych przez nas można przeczytać na naszej stronie w zakładce Rok szkoły w ruchu.
    Aktywność uczniów i pomysłowość nauczycieli przyniosły oczekiwane efekty. Otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły w Ruchu", z czego oczywiście jesteśmy bardzo dumni.
    Na tym jednak nie poprzestaliśmy i kontynuujemy rozpoczęte działania również w tym roku.

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich osób pracujących w oświacie. To dzień wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i ich nauczycieli. Ci pierwsi jakby z większą ochotą i uśmiechem przekraczają mury szkoły. Nauczyciele natomiast przyjmują wiele ciepłych i miłych słów od swych wychowanków.
    Mimo iż tego dnia nie odbywały się lekcje, nie brakowało w salach lekcyjnych uczniów biorących udział w zajęciach integracyjnych. Wielu z nich wzięło także udział w części artystycznej przygotowanej przez Samorządy Uczniowskie. Występujący uczniowie opowiedzieli skąd się wziął nauczyciel na świecie i co spowodowało, że pojawiła się na świecie tak wyjątkowa, często niezrozumiana i niedoceniana istota. Przedstawienie zadedykowali wszystkim nauczycielom naszej szkoły, ich nauczycielom i nauczycielom ich nauczycieli.
    Jednak zanim młodzi artyści uświetnili ten uroczysty dzień występem, głos zabrała pani dyrektor Henryka Jurkowska-Klupś, która powitała gości zgromadzonych w auli. Następnie wiele ciepłych słów skierowała do nauczycieli, dziękując im za zaangażowanie oraz życząc wielu sił i wytrwałości w wykonywaniu tego wyjątkowego zawodu.

    {joomplucat:143 limit=23|columns=4}

  • Do startu gotowi

    Tegoroczne zmagania sportowców w zawodach międzyszkolnych, podobnie jak w latach poprzednich, rozpoczęliśmy od sztafetowych biegów przełajowych. Biegi zostały przeprowadzone w lasku na osiedlu Pożegowo. Trasę przygotowano na terenie płaskim, mimo to nie należała do najłatwiejszych, ponieważ częściowo była wąska z wieloma zakrętami. Drużyna szkoły podstawowej składała się z chłopców i dziewcząt. Każdy miał do pokonania ponad 800 metrową pętlę.
    Uczniowie podstawówki reprezentowali szkołę w składzie: Naskręt Julia, Naskręt Adrianna, Bielecka Patrycja, Bielecka Karolina, Zbieralska Małgorzata, Naskręt Martyna, Dopierała Bartek, Frankiewicz Mikołaj, Kordus Cezary, Maleszka Kacper, Talaga Igor, Holewinski Łukasz. Reprezentacja podstawówki rozpoczęła swój bieg od prowadzenia, ostatecznie zajęła III miejsce.
    Rozgrywki gimnazjum zostały podzielone na kategorie dziewcząt i chłopców. Każda drużyna liczyła 10 zawodników. Dziewczęta miały do pokonania trasę ponad 800 metrów, a chłopcy ponad 1000m. Dziewczęta z gimnazjum uplasowały się na IV miejscu. Wystąpiły w składzie: Eisop Daria, Ślachetka Zofia, Janicka Milena, Michalak Karolina, Kopaszewska Weronika, Maćkowiak Natalia, Klonowska Natalia, Frankiewicz Weronika, Zbieralska Martyna, Śleboda Sandra, Henzel Jolanta, Gano Monika.
    Drużyna chłopców z gimnazjum w składzie: Szymczak Tobiasz, Wesołek Błażej, Szymczak Hubert, Szymoniak Kamil, Murawiec Szymon, Szczęsny Rafał, Stachowiak Patryk, Tomczak Sergiusz, Pawlicki Bartosz, Szwałek Marek uplasowała się na IV miejscu.

    {joomplucat:142 limit=12|columns=4}

  • SZKOLNE ŚWIĘTO JABŁKA

    Wszyscy lubimy jabłka. Cenimy je za smak, witaminy znajdujące się w nich oraz zapach. Są bardzo chętnie jedzone w naszym kraju i pewnie dlatego doczekały się swojego święta. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do świętowania tego dnia. Uczestniczyli w wielu konkursach oraz zabawach, których tematem przewodnim było jabłko. Przynieśli je do szkoły, by wspólnie skonsumować na dużej przerwie, wykonali prace plastyczne, przyrządzili też pyszne jabłkowe szaszłyki, które później z apetytem skonsumowali.

    {joomplucat:141 limit=24|columns=4}

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

    „Turysto! Szanuj Środowisko!" Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i ich selektywną zbiórkę. W ramach tej akcji grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Piaskach wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych porządkowała obszary w pobliżu szkoły oraz las należący do Nadleśnictwa w Piaskach. Według relacji uczniów najwięcej śmieci było z tworzyw sztucznych (folia, plastik) oraz szklanych butelek, natomiast znacznie mniej puszek, a także pewne ilości gruzu. Udział w akcji, a zwłaszcza ilość i różnorodność zebranych śmieci, ukazała uczniom poziom ekologicznej świadomości oraz kultury ekologicznej naszego społeczeństwa.

    {joomplucat:139 limit=6|columns=3}

  • Lekcja niemieckiego

    10 września 2014r. zaparkował przed naszą szkołą Deutsch Wagen - jeden z kilku jeżdżących po Polsce i promujących naukę języka niemieckiego busów. Wysiadła z niego pani Justyna, lektorka projektu Deutsch - Wagen Tour i... zaczęło się. Język niemiecki inaczej, tzn. nie w klasie, nie z podręcznikami i zeszytami, a w auli, gdzie zamiast siedzenia w ławkach było dużo ruchu, śmiechu i konkursów.
    Te nietypowe zajęcia stały się dla uczniów okazją do nauki języka poprzez zabawę, przekazały w interesujący sposób wiedzę o Niemczech oraz wspomogły integrację grup rówieśniczych.
    Chusta animacyjna, balony z logo projektu, piłki i inne pomoce dydaktyczne sprawiły, że ta lekcja na długo zostanie w pamięci gimnazjalistów.

    {joomplucat:140 limit=24|columns=4}

  • Klasa 2a i 2c na wycieczce

    12 września wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum w Gostyniu. Zwiedziliśmy salę regionalną, w której mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych eksponatów związanych z folklorem biskupiańskim. Podziwialiśmy piękne stroje biskupiańskie, stare narzędzia rolnicze, dawne wyposażenie domów i rzeźby ludowe. Zachwyciły nas prześliczne figury do gry w szachy. W kolejnej sali obejrzeliśmy specjalną wystawę zatytułowaną „Zabawki PRL-u". Były tam eksponaty z Muzeum Zabawek, które znajduje się w Kudowie Zdroju. Chłopcy zachwycali się zabawkami militarnymi rodem z filmu „Czterej pancerni i pies", natomiast dziewczynki oczarowały mebelki dla lalek i porcelanowy zestaw do kawy...oczywiście dla lalek. Niektóre stwierdziły, że lalkowe pokoiki są ładniejsze niż domki Barbie i bardzo chciałyby takie mieć na własność. W kolejnej sali zwanej historyczną znajdowało się dużo eksponatów związanych z drugą wojną światową, ale uwagę drugoklasistów przykuła tabliczka szkolna, na której kiedyś pisały dzieci, ponieważ nie miały zeszytów. Jeden z chłopców stwierdził, że to taki starodawnytablet.
    Następnie udaliśmy się na Górę Zamkową, gdzie spotkaliśmy...prawdziwych ARCHEOLOGÓW. Mogliśmy z bliska obejrzeć wykopaliska archeologiczne. Co prawda panowie nie wykopali tam kości dinozaurów, jak myśleli niektórzy z nas, ale wyjaśnilinam, co takiego odkryli. Otóż pan, który kieruje badaniami wykopaliskowymi w Gostyniu, na co dzień pracuje w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, nazywa się Bogdan Walkiewicz i jest kustoszem tego muzeum. Do Gostynia przyjechał po raz kolejny na zlecenie gostyńskiego Muzeum ze swoją asystentką panią Marią Ignasiak, która również jest archeologiem. Ich zadaniem jestzbadać, jakie tajemnice kryje Góra Zamkowa. W poprzednich badaniach udało im się znaleźć fundamenty, na których stał najprawdopodobniej zameczek właścicieli Gostynia. Nam pokazali stare przedmioty pochodzące prawdopodobnie z XIV – XV wieku.
    Następnym punktem naszej wycieczki były obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Na pływalni przywitał nas pan dyrektor Zbigniew Kordus, który zaprosił do basenowych podziemi. Weszliśmy „pod basen", gdzie odwiedzający pływalnię mają wstęp zabroniony. Z bliska mogliśmy obejrzeć urządzenia, dzięki którym woda w basenie jest czysta i ma odpowiednią temperaturę. O tym bardzo ciekawie opowiedział nam pan Jarosław Biliński. Później chętni poćwiczyli na siłowni. Przeszliśmy też z instruktorem na korty tenisowe. Tutaj każdy z nas mógł spróbować uderzać piłkę rakietą. Na koniec, jak przystało na prawdziwych tenisistów, „zamietliśmy" kort.
    I tak się zakończyła nasza wycieczka. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

    {joomplucat:138 limit=59|columns=4}

  • Londyn zdobyty!!!

    W roku szkolnym 2013/2014 już po raz trzeci uczniowie gimnazjum w Piaskach brali udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, prowadzonych przez panią Renatę Srokę w ramach programu Youngster , organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
    Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, nieodpłatnych, dobrowolnych zajęciach polepszających znajomość języka angielskiego.
    Zajęcia odbywały się w trzech grupach według poziomu zaawansowania, w wymiarze jednej godziny tygodniowo dla każdej grupy od poniedziałku do piątku oraz w dwie soboty miesiąca. Na początku roku szkolnego każdy uczeń otrzymał darmowy podręczni k i ćwiczenia, które wykorzystywane były na zajęciach Youngster, zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami młodzieży. W ramach zajęć uczniowie podejmowali także różne działania tematycznie związane z obchodzonymi świętami czy wydarzeniami. Czasem były to zajęcia warsztatowe, jak na przykład moda karnawałowa, abc charakteryzacji filmowej czy zajęcia kulinarne np. przygotowywanie angielskiej herbatki czy wykonywanie sałatki owocowej.
    Trzykrotnie w ciągu roku szkolnego uczniowie przystępowali do tzw. testów progresywnych przeprowadzanych na platformie szkoleniowej Youngstera, sprawdzających umiejętności językowe uczniów.
    Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica Paulina Zaremba, która została laureatką Konkursu na najlepszego ucznia w roku szkolnym 2013/2014 w ramach programu Youngster, w kategorii-najlepszy wynik końcowy. W ramach specjalnej nagrody w postaci stypendium, ufundowanej przez EFRWP uczennica spędziła wakacje w Londynie, gdzie uczestniczyła w obozie językowym.
    A oto jej wrażenia z pobytu Anglii:
    Obóz, w którym miałam przyjemność uczestniczyć, był naprawdę udany. Począwszy od świetnej atmosfery, poprzez smaczne jedzenie, a skończywszy na wielu pozytywnych osobach (mam na myśli nie tylko młodzież - opiekunowie i kierowcy także okazali się być bardzo sympatyczni).
    Program wycieczki był niezwykle napięty. Zobaczyliśmy bardzo, bardzo dużo miejsc i po tych kilku dniach, Londyn stał się moim ulubionym miastem. Nigdy nie lubiłam zwiedzania, lecz tam, to coś innego. Mogę nawet powiedzieć, że na tym wyjeździe wręcz pokochałam zwiedzanie. Wchodziliśmy do wielu muzeów i mieliśmy tam czas, aby zobaczyć w nich to, co nas najbardziej interesowało. Poza tym mogliśmy zobaczyć z bliska budowle, z których miasto jest najbardziej znane, m.in. Big Ben, budynek Parlamentu, katedra św. Pawła i pałac Buckingham.
    Największe wrażenie zrobił na mnie przejazd London Eye. Mimo długiego i męczącego oczekiwania, opłacało się. Panorama miasta z takiej wysokości to cudowny widok! Oczywiście, opisując wrażenia z wyjazdu, nie mogę pominąć zakupów. Pięciopoziomowy Primark - to było coś! Jednak na Oxford Street było też dużo małych sklepów, w których obsługa bardzo chętnie gawędziła z klientami, o czym przekonałam się na własnej skórze.
    W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że gdyby nie program Youngster, nie znalazłabym się tam i nie rozmawiałabym tak swobodnie z native speakerami. Po powrocie do Polski zostały mi setki zdjęć, miłe wspomnienia oraz myśl, że jeszcze kiedyś tam wrócę!

    {joomplucat:137 limit=11|columns=4}

  • Rozpoczęcie roku szkolnego

    1 września 2014 r. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015.
    Zgodnie z wieloletnią tradycją o godz.8.00 społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym, by wziąć udział w nabożeństwie. Podczas przemarszu z kościoła do szkoły nad bezpieczeństwem dzieci czuwali policjanci oraz przedstawiciele Klubu Wolni Jeźdźcy. Wspólnie podjęli działania wspierające akcję „Bezpieczna droga do szkoły".
    Po mszy św. zebranych przed budynkiem szkoły uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Henryka Jurkowska-Klupś. Szczególnie gorąco i ciepło zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej placówce. Zapoznała zgromadzonych z organizacją roku szkolnego. Życzyła też całej społeczności szkolnej zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz wielu sukcesów i radości w bieżącym roku szkolnym.
    Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się z wrażeniami z wakacji.

    {joomplucat:136 limit=12|columns=4}

    1 września 2014 r. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015.

    Zgodnie z wieloletnią tradycją o godz.8.00 społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym, by wziąć udział w nabożeństwie. Podczas przemarszu z kościoła do szkoły nad bezpieczeństwem dzieci czuwali policjanci oraz przedstawiciele Klubu Wolni Jeźdźcy. Wspólnie podjęli działania wspierające akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Po mszy św. zebranych przed budynkiem szkoły uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Henryka Jurkowska-Klupś. Szczególnie gorąco i ciepło zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej placówce.  Zapoznała zgromadzonych z organizacją roku szkolnego. Życzyła też całej społeczności szkolnej zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz wielu sukcesów i radości w bieżącym roku szkolnym.

    Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się z wrażeniami z wakacji.
  • Dowozy na rozpoczęcie roku szkolnego

    Dowozy na 1.09.2014

  • Zakończenie roku szkolnego

    Kolejny rok dobiegł końca. Był to okres wytężonej nauki, małych i dużych osiągnięć. Wielu uczniów uzyskało dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Przed nami dwumiesięczne wakacje.
    Życzymy wszystkim słonecznej aury, aktywnego wypoczynku, pięknych wakacyjnych przeżyć.
    Do zobaczenia we wrześniu.

    Kolejny rok dobiegł końca. Był to okres wytężonej nauki, małych i dużych osiągnięć. Wielu uczniów uzyskało dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Przed nami dwumiesięczne wakacje.

    Życzymy wszystkim słonecznej aury, aktywnego wypoczynku, pięknych wakacyjnych przeżyć.

    Do zobaczenia we wrześniu.

  • Szkolne "Dni sportu"

    W ostatnim tygodniu nauki w ZS w Piaskach obchodziliśmy DNI SPORTU. Pierwszego dnia rywalizowali uczniowie gimnazjum. W hali odbyły się turnieje „dzikich' drużyn w piłce ręcznej, koszykowej i siatkowej, na orliku zmierzyli się chłopcy w turnieju piłki nożnej.
    Kolejnego dnia na bieżni lekkoatletycznej spotkali się uczniowie szkoły podstawowej. Impreza odbyła się pod hasłem „Bijemy rekordy". Uczniowie z klas IV-VI rywalizowali w biegach na dystansie 60,600 i 1000 metrów, uczestniczyli w konkursie rzutu piłeczką palantową, skoku wzwyż oraz w dal. Wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe, ustanowiono także 2 nowe rekordy szkoły.

    Dzień sportu w gimnazjum

    {joomplucat:133 limit=24|columns=4}

    Dzień sportu w szkole podstawowej

    {joomplucat:134 limit=24|columns=4}

  • Sportowe wyróżnienia

    Dnia 18.06.2014r. odbyło się podsumowanie konkursu na najlepszych sportowców Zespołu Szkół w Piaskach. Jak co roku, uczniowie rywalizowali o miano najlepszego sportowca w swojej klasie oraz szkole. O kolejności miejsc decydowała liczba zdobytych punktów. Uczniowie zdobywali punkty za: aktywny udział w zajęciach wychowania fizycznego, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, ustanowienie nowych rekordów, pracę na rzecz szkoły i środowiska, aktywne spędzanie wolnego czasu. W nagrodę za całoroczną pracę Uczniowski Klub Sportowy "SATURN" zorganizował wycieczkę do Jarocina. Uczniowie mile spędzili czas w Aquaparku oraz restauracji „Mcdonald's".

    Zwycięzcy konkursu na najlepszego sportowca klasy :

    Klasa IV a
    Adrianna Naskręt
    Stanisław Zimowski
    Klasa IV b
    Julia Jędrzejczak
    Marcin Dolatowski
    Klasa IV c
    Patrycja Bielecka
    Bartosz Kaczmarek
    Klasa V a
    Julia Naskręt
    Mikołaj Frankiewicz
    Klasa V b
    Anna Śleboda
    Łukasz Holewiński
    Klasa V c
    Nikola Witkowska
    Bartosz Dopierała
    Klasa VI a
    Jolanta Henzel
    Wojciech Nowicki
    Klasa VI b
    Marek Szwałek
    Daria Eisop
    Klasa I a GIM
    Karolina Nowacka
    Bartosz Frąckowiak
    Klasa I b GIM
    Klaudia Łagodzińska
    Emil Fechner
    Klasa I c GIM
    Michał Chmielarczyk
    Wiktoria Pietrzyk
    Klasa I d GIM
    Paweł Przygoda
    Klaudia Jankowiak
    Klasa II a GIM
    Małgorzata Nowacka
    Patryk Kaczmarek
    Klasa II b GIM
    Zofia Ślachetka
    Szymon Murawiec
    Klasa II c GIM
    Wiktoria Berlińska
    Gerard Larski
    Klasa III a GIM
    Daria Bilińska
    Michał Turbański
    Klasa III b GIM
    Katarzyna Puślecka
    Karol Walkiewicz
    Klasa III c GIM
    Karolina Szczeblewska
    Kacper Wojtyczka

    Najlepszymi sportowcami w szkole podstawowej zostali :
    Julia Naskręt oraz Bartosz Dopierała
    Najlepszymi sportowcami w gimnazjum zostali:
    Katarzyna Puślecka oraz Szymon Murawiec

    Wszyscy wyróżnieni w klasach otrzymali dyplomy, a najlepsi sportowcy szkoły podstawowej i gimnazjum pamiątkowe statuetki.
    Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

    {joomplucat:131 limit=14|columns=4}

     

  • Uczymy się pomagać

    W ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować" w II półroczu uczniowie klasy III a nauczania zintegrowanego poznali i nauczyli się w praktyce stosować zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    26 czerwca na uroczystym apelu nastąpi uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia kursu i każdy uczeń otrzyma „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy".

    {joomplucat:130 limit=16|columns=4}

  • Prace Moniki wyróżnione w konkursie

    W ubiegłym tygodniu zakończył się czwarty etap konkursu fotograficznego „Gmina Piaski w obiektywie" - jury spośród nadesłanych prac wybrało najlepsze. Tym samym zakończył się konkurs trwający blisko rok, którego przedmiotem były fotografie wykonane na terenie gminy Piaski. Przedstawiały one cztery pory roku (architektura, przyroda). Konkurs odbywał się w czterech etapach.
    Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Piaski oraz osoby dorosłe zamieszkałe na terenie naszej gminy. Z zaproszenia skorzystała gimnazjalistka Monika Andrzejczak, której prace zostały wyróżnione w każdym z etapów konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po analizie wszystkich wyróżnionych prac i wyłonieniu najlepszych zdjęć w każdej kategorii.

    Wyróżnione prace Moniki:

    {joomplucat:128 limit=6|columns=4}
    Pozostałe prace zgłoszone na konkurs:

    {joomplucat:129 limit=13|columns=4}

  • Dzień Matki i Ojca w 1b

    18 czerwca zaprosiliśmy do szkoły naszych rodziców na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Już dużo wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania-naukę wierszy o mamie i tacie, piosenek o rodzinie, tańców i gry na ,,bum, bum- rurkach". Trochę nerwów przed występami mieliśmy, ale ... wszystko się udało. Rodzice byli uśmiechnięci i zadowoleni – to my też.

    {joomplucat:126 limit=42|columns=4}

  • Pokaz tańca w Piaskach

    „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk,

    bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem"

    Havelock Ellis

    Dnia 17 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się końcoworoczny pokaz tańca na którym zaprezentowali się tancerze uczęszczający na zajęcia taneczne prowadzone przez Szkołę Tańca Projekt MimiKa. Rodzice oraz zaproszeni goście gromkimi brawami oklaskiwali występy artystów. Na scenie mogliśmy zobaczyć choreografie w różnych technikach tańca min. hip hop, rock&roll, modern jazz, disco. W tym roku po raz pierwszy podziwialiśmy dzieci w kilku inscenizacjach tanecznych. Na scenie pojawiły się podróżujące smerfy, szaleni jaskiniowcy oraz stwory zza światów. Kolorowe stroje, rekwizyty tylko dodały uroku choreografii przygotowanej przez panią Marię Wawrzyniak. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów!!! 

    {joomplucat:125 limit=52|columns=4}

     „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem”

     

                                                                                                    Havelock Ellis

  • Wycieczek nadszedł czas

    Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim kończą się wyjazdy naszych uczniów na wyczekiwane przez nich wycieczki. Młodzież podróżowała po Polsce, udała się też poza granicę kraju.
    Gimnazjaliści z klasy 3A, 3B oraz 3C wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Czech. Zwiedzili Skalne Miasto w Teplicach i jaskinie dolomitowe. Udali się do stolicy Czech – Pragi. Zwiedzili Stare Miasto, Katedrę św. Wita, Muzeum Miniatur, przechadzali się po Moście Karola, odbyli też przejażdżkę metrem. Zajrzeli do Muzeum Regionalnego w Bozkowie oraz Harrachova, by zobaczyć skocznie i obiekty z nimi związane.
    Uczniowie z klasy 4a odwiedzili Toruń. Miasto powitało ich ładną, choć zmienną pogodą. Pani przewodnik poprowadziła uroczymi uliczkami Starego Miasta, ciekawie opowiadając historię grodu i przedstawiając fakty z życia słynnego astronoma. Dzieci miały okazję zobaczyć muzeum poświęcone Mikołajowi Kopernikowi oraz odwiedzić miejsca z nim związane. Duże wrażenie wywarły na uczestnikach wycieczki ruiny zamku krzyżackiego i opowieści o życiu zakonnym Krzyżaków oraz seans w Planetarium. Płynęli też statkiem spacerowym po Wiśle.
    Trzecioklasiści wyruszyli na całodniową wycieczkę do Poznania. Zwiedzali stadion. Odwiedzili Palmiarnię, gdzie mogli podziwiać piękną, egzotyczną roślinność. Zajrzeli do Starego ZOO, by obserwować egzotyczne gatunki płazów, barwne ryby czy owce kameruńskie.
    Nasi najmłodsi uczniowie – dzieci z klasy 1a i 1c wraz z wychowawcami oraz sześciolatki z 0a i klasa 1b - wybrali się na wycieczkę do Gostynia. Dzieci odwiedziły Powiatowe Komendy Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Miały okazję poznać pracę strażaka i policjanta. Obejrzały z bliska sprzęt strażacki. Przymierzały ubiór, a nawet polewały wodą ze strażackiego węża. Z zaciekawieniem zwiedzały też budynek policji. Zajrzały do aresztu, miały okazję poznać policyjnego psa tropiącego. Pierwszoklasiści za największą atrakcję uznali przejażdżkę radiowozem. Wycieczka była też doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze, w domu i w kontaktach z nieznajomymi.
    Uczniowie klasy 1a i 1c wybrali się też na wycieczkę do najstarszego polskiego miasta – Kalisza. Głównym celem wycieczki był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Czarodziejskie sztuczki", który został wyreżyserowany na podstawie baśni braci W. I J. Grimm „Stoliczku, nakryj się!". Pierwszaki były oczarowane przedstawieniem. Ich starsi koledzy, gimnazjaliści z 1C również uczestniczyli w spektaklu w tymże teatrze. Nie tylko obejrzeli „Szalone nożyczki", ale i świetnie się bawili, gdyż mogli uczestniczyć w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Wyruszyli także na jednodniową wycieczkę do muzeum w Gross-Rosen i „Barokowego Książa". Poznali historię zamku i jego mieszkańców. Mogli wraz z przewodnikiem przenieść się w czasy Daisy i Henryka Hochbergów, zwiedzając Salon Zielony, Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Barokowy i Salon Gier oraz spacerując wokół potężnego zamku, podziwiając śliczne tarasy i oszołamiająco pachnące rosarium. Na koniec wysłuchali wspaniałego śpiewu operowego z okazji zbliżającej się Nadzwyczajnej Gali Operowej. Następnie przenieśli się do zbudowanej w latach 1908-1911 palmiarni w Lubiechowie. Wszyscy byli zauroczeni ogrodami w stylu japońskim, angielskim oraz florą z różnych kontynentów.
    Uczniowie klasy 1A i 1B wybrali się w Góry Sowie. Podążając śladami tajemnic II wojny światowej zwiedzili słynne, podziemne Sztolnie Walimskie, podziemny Kompleks Włodarz, muzeum w Gross-Rosen oraz zaginione laboratorium Hitlera. Mimo niesprzyjającej pogody spacerowali po zaporze na Jeziorze Bystrzyckim, odwiedzili ruiny gotyckiego zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Zachwycali się wyjątkowym budynkiem bramnym ozdobionym dekoracją sgraffitową. Podziwiali także zamek w Książu. Z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało im się jednak zdobyć Wielkiej Sowy.
    Bez przeszkód weszli na tę górę uczniowie klasy 5a i 5b, którzy spędzili w Górach Sowich dwa dni. Pod opieką pani przewodnik, ucząc się orientacji w terenie, przy sprzyjającej pogodzie dotarli na jej szczyt. Będąc w zamku Grodno poznali legendy zamkowe, czekali na pojawienie się Białej Damy, podziwiali też widok z wieży zamkowej. W kopalni węgla w Nowej Rudzie, z hełmami na głowach, przebyli podziemną trasę o długości ok. 700 m. Zwiedzili znajdujące się tam muzeum. Poznali tajemnice Sztolni Walimskich. By zregenerować siły udali się też na basen.
    Grupa 38 gimnazjalistów klas drugich uczestniczyła w wycieczce na Ślężę. Uczniowie wyruszyli z przełęczy Tąpadła na szczyt góry. Szli niebieskim szlakiem wiodącym przez las i skałki, obserwując ciekawe zjawiska przyrodnicze i geologiczne.
    Z kolei gimnazjaliści z kl. 1D udali się na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Niestety, pogoda od początku zdawała się psuć i już w południe pierwszego dnia zaczęło padać. Deszcz uniemożliwił wejście na Szczeliniec. W zamian spacerowali po malowniczych Błędnych Skałach. Odwiedzili też Aquapark w Kudowie Zdrój oraz korzystając z chwilowej przerwy w opadach, w towarzystwie przewodnika zwiedzali miasteczko. Wyruszyli również na poszukiwanie złota do Złotego Stoku. W Kopalni Złota z zaciekawieniem słuchali opowieści pani przewodnik, widzieli korytarz śmierci, podziemny wodospad, obejrzeli muzeum śmiesznych tablic z czasów PRL-u.

    {joomplucat:124 limit=59|columns=5}

  • Z Youngsterem do Londynu…

    Nauka języków obcych wymaga sporego zaangażowania, wykonywania ćwiczeń i wkuwania słówek... Jednak gdy uczymy się w sposób niecodzienny i pobudzający wyobraźnię – może nam sprawić wiele radości a czasami nawet niespodzianek.
    I dlatego już po raz trzeci kilkudziesięciu uczniów z gimnazjum w Piaskach wzięło udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego w ramach programu Youngster, organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
    Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, nieodpłatnych, dobrowolnych zajęciach polepszających znajomość języka angielskiego.11 czerwca otrzymaliśmy wyniki końcowe testów naszych gimnazjalistów, przeprowadzanych na platformie szkoleniowej Youngstera, sprawdzających umiejętności językowe uczniów. Troje uczniów z największym przyrostem wiedzy nagrodzonych zostanie MP3.
    Natomiast Paulina Zaremba z kl.3B znalazła się w gronie 10 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki spośród uczestników z całego kraju.
    W ramach specjalnej nagrody w postaci stypendium, ufundowanej przez EFRWP, uczennica spędzi tydzień w Londynie, gdzie uczestniczyć będzie w obozie językowym. Będzie miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w kontaktach z osobami, które używają go na co dzień oraz poznania kultury i historii Wielkiej Brytanii. Serdecznie gratulujemy!!!

    joomplu:1790

  • Matmix

    6 czerwca 2014r. w ZSO w Gostyniu odbył się Drużynowy Konkursu Matematyczny skierowany do uczniów gimnazjum „Matmix". W rywalizacji wzięło udział czternaście trzyosobowych drużyn reprezentujących siedem szkół gimnazjalnych z powiatu gostyńskiego.
    Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny w składzie:
    I drużyna: Paulina Zaremba, Karolina Sarbinowska, Michał Turbański,
    II drużyna: Monika Andrzejczak, Natalia Klonowska, Piotr Sowiński,
    III drużyna: Kinga Kaczmarek, Jakub Półtoraczyk, Wiktor Maćkowiak.
    W pierwszym etapie konkursu młodzi matematycy w ciągu 45 minut zespołowo rozwiązywali test składający się z 20 zadań. Następnie, po przerwie, w trakcie której komisja dokonała oceny prac, pięć najlepszych drużyn zostało zakwalifikowanych do II etapu zmagań matematycznych. Do części ustnej przystąpiła I drużyna, która uzyskała ex aequo z drużyną z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu trzynaście punktów w części pisemnej.
    W drugim etapie zespoły ustnie odpowiadały na pytania komisji. Rywalizacja trwała aż do momentu wyłonienia trzech najlepszych drużyn. Paulina Zaremba, Karolina Sarbinowska, Michał Turbański zajęli III miejsce. Gratulujemy!

    {joomplucat:123 limit=1|columns=1}

  • Mamy wspaniałą młodzież!

    {AC}„Jeżeli chcemy być obdarowywani to najpierw dajmy coś z siebie. Każde dobro wróci do nas z podwójną siłą".
    Pani Ewa Jaskulska – koordynator Bonifratreskiego Wolontariatu w Marysinie we wrześniu tymi słowami zachęcała uczniów ZS w Piaskach do pracy w wolontariacie. Okazało się, że aż dwudziestu uczniów (10% naszych gimnazjalistów) odpowiedziało pozytywnie na apel i przez cały rok przeznaczali swój wolny czas na pomoc innym. Na dawanie swojego serca, uśmiechu, ciepłego słowa, bycia z cierpiącym i często samotnym człowiekiem.
    Działalność rozpoczęto po podpisaniu umowy pomiędzy przedstawicielami Konwentu Bonifratrów w Marysinie i p. dyrektor H.Jurkowską-Klupś oraz powołaniu do życia Szkolnego Koła Wolontariatu.
    Spoglądając wstecz, wspominając kończący się rok szkolny możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że czas spędzony w taki sposób nie jest czasem straconym. Dokonali bardzo ACBRdużo: uruchomili „Biblioteczkę na kółkach", wzbogacili zasoby książkowe o 212 pozycji, opiekowali się dziećmi przychodzącymi na rehabilitację, w oddziale dziennym uzupełnili kącik dla najmłodszych o maskotki i książki, przygotowując ich zbiórkę, odwiedzali i udzielali pomocy osobom w ich środowisku domowym, przygotowali upominki dla chorych i obdarowywali ich z okazji różnych świąt, organizowali spotkania Mikołajkowe, odwiedzali kuracjuszy w Dniu Trzech Króli, składając im życzenia, śpiewając kolędy. Przeprowadzili też konkursy o Janie Bożym i Janie Pawle II oraz wiele innych o mniejszym znaczeniu.
    Wszelkie informacje dotyczące różnych działań Szkolnego Koła Wolontariatu są na bieżąco opisywane w naszej szkolnej „Gimzetce".
    Łzy wzruszenia, uśmiech na twarzy, serdeczne słowa i upominki wykonane przez pacjentów a czasem słodycze są dla wolontariuszy największym osobistym sukcesem i przeświadczeniem, że na tym ma polegać nasze człowieczeństwo.{/AC}

    {joomplucat:122 limit=18|columns=4}

  • Rozbiegane szkoły

    31 maja po raz trzydziesty pierwszy odbył się Mały Bieg im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Jak co roku na starcie stanęło wielu uczniów z Piasków, Szelejewa i Bodzewa. Łącznie liczba startujących wynosiła 287 zawodników. Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, pozostałych 5 wyróżnionych zawodników zostało nagrodzonych upominkami.
    Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych.

    {AC}Chłopcy rocznik 2005-2006
    1. Bryl Kamil ZS Bodzewo
    2. Kordus Oskar ZS Piaski
    3. Mroczyk Patryk ZS Piaski
    4. Konieczny Maciej ZS Piaski
    5. Szwałek Michał ZS Piaski
    6. Jankowiak Karol ZS Piaski
    7. Berliński Jakub ZS Piaski
    8. Woźniak Rafał ZS Szelejewo
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 22

    Dziewczęta rocznik 2005-2006
    1. Niedźwiedzińska Julia ZS Bodzewo
    2. Pierzchlewicz Amelia ZS Piaski
    3. Kierczyńska Julia ZS Piaski
    4. Stężycka Oliwia ZS Piaski
    5. Kurt Martyna ZS Piaski
    6. Kochan Milena ZS Piaski
    7. Deutsch Aleksandra ZS Piaski
    8. Stefaniak Weronika ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 50

    Dziewczęta rocznik 2003-2004
    1. Naskręt Ada ZS Piaski
    2. Jędryczka Karolina ZS Piaski
    3. Wolna Bogumiła ZS Piaski
    4. Kołaczkowska Alicja ZS Szelejewo
    5. Bielecka Patrycja ZS Piaski
    6. Naskręt Martyna ZS Piaski
    7. Piotrowska Zofia ZS Szelejewo
    8. Bielecka Karolina ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 36

    Chłopcy rocznik 2003-2004
    1. Kaczmarek Bartosz ZS Piaski
    2. Maleszka Kacper ZS Piaski
    3. Kubiak Kacper ZS Szelejewo
    4. Sarbinowski Kacper ZS Bodzewo
    5. Madej Kacper ZS Piaski
    6. Tomaszewski Tomasz ZS Bodzewo
    7. Pawlak Michał ZS Piaski
    8. Twardowski Maciej ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 25

    Dziewczęta rocznik 2001-2002
    1. Eisop Daria ZS Piaski
    2. Wojtkowiak Zuzanna ZS Szelejewo
    3. Naskręt Daria ZS Piaski
    4. Szymczak Klaudia ZS Piaski
    5. Naglak Zofia ZS Szelejewo
    6. Śleboda Anna ZS Piaski
    7. Gorwa Agnieszka ZS Piaski
    8. Sarbinowska Paulina ZS Bodzewo
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 37

    ACBRChłopcy rocznik 2001-2002
    1. Frankiewicz Mikołaj ZS Piaski
    2. Kołacki Paweł ZS Piaski
    3. Grzempowski Tomasz ZS Bodzewo
    4. Holewiński Łukasz ZS Piaski
    5. Zielenda Wojciech ZS Piaski
    6. Wrona Arkadiusz ZS Piaski
    7. Talaga Igor ZS Piaski
    8. Danielczyk Jakub ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 31

    Dziewczęta rocznik 1999-2000
    1. Ślachetka Zofia ZS Piaski
    2. Konieczna Karolina ZS Piaski
    3. Nowacka Małgorzata ZS Piaski
    4. Śleboda Sandra ZS Piaski
    5. Jankowiak Klaudia ZS Piaski
    6. Klonowska Natalia ZS Piaski
    7. Zbieralska Martyna ZS Piaski
    8. Frankiewicz Weronika ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 26

    Chłopcy rocznik 1999-2000
    1. Murawiec Szymon ZS Piaski
    2. Szymczak Hubert ZS Piaski
    3. Rolnik Szymon ZS Piaski
    4. Przygoda Paweł ZS Piaski
    5. Szymczak Tobiasz ZS Piaski
    6. Wojciechowski Dawid ZS Piaski
    7. Pawlak Szymon ZS Bodzewo
    8. Andrzejewski Jakub ZS Piaski
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 33

    Dziewczęta rocznik 1998
    1. Puślecka Katarzyna ZS Piaski
    2. Ratajczyk Monika ZS Szelejewo
    3. Szczeblewska Karolina ZS Piaski
    4. Kajczyk Wiktoria ZS Piaski
    5. Stanisławska Milena ZS Bodzewo
    6. Bilińska Daria ZS Piaski
    7. Olejniczak Hanna ZS Bodzewo
    8. Dulas Anna ZS Bodzewo
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 14

    Chłopacy rocznik 1998
    1. Turbański Michał ZS Piaski
    2. Walkiewicz Karol ZS Piaski
    3. Fechner Tobiasz ZS Piaski
    4. Teichert Krystian ZS Piaski
    5. Snela Michał ZS Piaski
    6. Koncewicz Mikołaj ZS Piaski
    7. Maćkowiak Eryk ZS Szelejewo
    8. Jaraczewski Tomasz ZS Bodzewo
    LICZBA UCZESTNIKÓW – 13

    {/AC}

    {joomplucat:121 limit=21|columns=4}

     

     

  • Smacznie i wesoło

    {AC}Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest bardzo wiele. Można grać w piłkę, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film czy podszkolić angielski. Można też we wtorkowe popołudnia uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, które odbywają się w naszej szkole.
    Zgłosiło się na nie ponad 30 uczniów w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy zajęć uznali, że nie ważny jest wiek – najważniejsze to dokładne przeczytanie przepisu i perfekcyjne wykonanie każdego polecenia. Dlatego bez problemu podzielili się na 5 grup, by móc rozwijać swoje umiejętności kulinarne, pomysłowość, dokładność i zaangażowanie.
    Podczas spotkań chętnie wykonują surówki, sałatki owocowe, pieką ciasta, przygotowują kanapki, koktajle i soki. ACBRObierają, kroją, ugniatają, mieszają. Uczą się łączyć ze sobą różne składniki. Wzbogacają swą wiedzę na temat właściwego odżywiania się.
    Są to zajęcia bardzo lubiane przez uczniów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Lubiane do tego stopnia, że uczennice klasy 6b Ania i Zuzia, zainspirowane zajęciami, zaproponowały utworzenie blogu „ Gotujemy z pasją". Spotkania dają dużo radości, ale również pokazują, w jaki sposób można przyrządzić smaczną potrawę albo zaskoczyć rodziców przygotowując „słodką rozkosz". Mimo że zbliża się dużymi krokami koniec roku szkolnego, uczestnicy nadal bardzo chętnie angażują się w prace kulinarne. Z zapałem planują spotkania zaraz po wakacjach.{/AC}

    {joomplucat:120 limit=28|columns=4}

    Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest bardzo wiele. Można grać w piłkę, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film czy podszkolić angielski. Można też we wtorkowe popołudnia uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, które odbywają się w naszej szkole.

    Zgłosiło się na nie ponad 30 uczniów w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy zajęć uznali, że nie ważny jest wiek – najważniejsze to dokładne przeczytanie przepisu i perfekcyjne wykonanie  każdego polecenia. Dlatego bez problemu podzielili się na 5 grup, by móc rozwijać swoje umiejętności kulinarne, pomysłowość, dokładność i zaangażowanie.

    Podczas spotkań chętnie wykonują surówki, sałatki owocowe, pieką ciasta, przygotowują kanapki, koktajle i soki. Obierają, kroją, ugniatają, mieszają. Uczą się łączyć ze sobą różne składniki. Wzbogacają swą wiedzę na temat właściwego odżywiania się.

    Są to zajęcia bardzo lubiane przez uczniów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Lubiane do tego stopnia, że uczennice klasy 6b Ania i Zuzia, zainspirowane zajęciami, zaproponowały utworzenie blogu „ Gotujemy z pasją”.  Spotkania dają dużo radości, ale również pokazują, w jaki sposób można przyrządzić  smaczną potrawę albo zaskoczyć rodziców przygotowując  „słodką rozkosz”. Mimo że zbliża  się  dużymi krokami koniec roku szkolnego, uczestnicy nadal bardzo chętnie angażują się w prace kulinarne. Z zapałem planują  spotkania  zaraz po wakacjach.

  • Blisko podium

    {AC}20 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce. Zespół Szkół w Piaskach reprezentowało 11 uczniów. Zawody stały na wysokim poziomie. Kilku z naszych lekkoatletów poprawiło swoje rekordy życiowe. Do wywalczenia miejsca na podium zabrakło bardzo niewiele.
    W konkurencji skoku w dal Gerard Larski z wynikiem 5,70m wywalczył czwarte miejsce. Taką samą pozycję zajęła w biegu na 600m Angelika Szymura, uzyskując czas 2,02,01 min. W tym samym biegu Zofia Ślachetka była szósta, osiągając wynik 2,02,81 min.
    Tuż za podium uplasowała się sztafeta chłopców 4x100m. ACBRZespół poprawił czas, który uzyskał podczas poprzednich zawodów, jednak do miejsca medalowego zabrakło 0,2 sek. Czas naszej sztafety - 48,78 sek.
    W silnie obsadzonym biegu na 1000m Katarzyna Puślecka uzyskała wynik 3,30,14 min. Poprawienie rekordu życiowego pozwoliło jej na zajęcie piątego miejsca.
    W biegu długim chłopców na dystansie 1000m Michał Turbański z czasem 3,06,46 ukończył zawody na ósmym miejscu. Pozostali reprezentanci naszej szkoły zajęli dalsze pozycje.
    Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania za sortową rywalizację oraz godne reprezentowanie szkoły.{/AC}

    {joomplucat:119 limit=10|columns=5}

  • Sukcesy lekkoatletów w Gostyniu

    Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Piaskach w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce. Podczas zawodów powiatowych reprezentacji naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki,dzięki którym zdobyli prawo startu w finale rejonowym w Lesznie.
    {AC}Awans do finału rejonowego wywalczyli:
    Szymon Rolnik – 100m, III miejsce
    Gerard Larski – skok w dal, III miejsce
    Zofia Ślachetka – 600m, I miejsce
    Angelika Szymura- 600m, III miejsce
    Katarzyna Puślecka – 1000m, III miejsce
    Michał Turbański – 1000m, II miejsce
    Szymon Murawiec – 2000m, III miejsce
    Marcelina Kamińska – skok w dal, I miejsce
    Wiktoria Berlińska – pchnięcie kulą, III miejsce
    Kacper Wojtyczka - pchnięcie kulą, III miejsce
    ACBRSztafeta 4x100m, I miejsce w składzie:
    Patryk Kaczmarek
    Gerard Larski
    Karol Walkiewicz
    Szymon Rolnik
    Michał Chmielarczyk – rez.
    Finał rejonu w Lesznie odbędzie się 20.05.2014 r.
    Gratulujemy awansu oraz życzymy dalszych sukcesów.{/AC}

    {joomplucat:118 limit=24|columns=4}

    Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Piaskach w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce. Podczas zawodów powiatowych reprezentacji naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki,dzięki którym zdobyli prawo startu w finale rejonowym w Lesznie.

    Awans do finału rejonowego wywalczyli:

    Szymon Rolnik – 100m, III miejsce

    Gerard Larski – skok w dal, III miejsce

    Zofia Ślachetka – 600m, I miejsce

    Angelika Szymura- 600m, III miejsce

    Katarzyna Puślecka – 1000m, III miejsce

    Michał Turbański – 1000m, II miejsce

    Szymon Murawiec – 2000m, III miejsce

    Marcelina Kamińska – skok w dal, I miejsce

    Wiktoria Berlińska – pchnięcie kulą, III miejsce

    Kacper Wojtyczka - pchnięcie kulą, III miejsce

    Sztafeta 4x100m, I miejsce w składzie:

    Patryk Kaczmarek

    Gerard Larski

    Karol Walkiewicz

    Szymon Rolnik

    Michał Chmielarczyk – rez.

    Finał rejonu w Lesznie odbędzie się 20.05.2014 r.

    Gratulujemy awansu oraz życzymy dalszych sukcesów.

  • I NOC W GIMNAZJUM W PIASKACH

    {AC}Jak zachęcić młodzież do rozwijania zainteresowań i zniechęcić do spędzania czasu przed telewizorem czy komputerem? – nic prostszego, wystarczy mieć trochę pomysłów, parę rąk do pomocy, no i oczywiście – młodzież.
    16 maja w Zespole Szkół w Piaskach odbyła się Pierwsza Noc w Gimnazjum.
    Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!!!
    Noc zapoczątkowały warsztaty rozwijające zainteresowania uczniów, którzy uczestniczyli wzajęciach: kulinarnych, fotograficznych, gry na gitarze, próbowali swoich sił jako mażoretki, ćwiczyli koordynację ruchową przy X-Boxie, piłkarzykach i cymbergaju. Warto zaznaczyć, że warsztaty zorganizowali i prowadzili uczniowie: Monika Andrzejczak, Weronika Frankiewicz, Piotr Sowiński, Marysia Tomiak, Karina Janowska,ACBRWeronika Nawrocka, Julia Pelc, Sandra Śleboda, Julia Dopierała, Wiktoria Kajczyk, Patryk Mazurek.
    Podczas przerwy odbyło się spotkanie z absolwentami Zespołu Szkół w Piaskach, którzy mile wspominali gimnazjalne czasy. Za poświęcony czas serdecznie dziękujemy: Tosi Jankowskiej, Michalinie Chmielarczyk, Zosi Piaseckiej, Maciejowi Baładze i Dawidowi Kajczykowi.
    W połowie nocy, wspólnie z absolwentami i opiekunami uczniowie zjedli kilkanaście pizz. To pozwoliło na regenerację sił i udział w dyskotece do późnych godzin nocnych. Dla najbardziej wytrwałych zapewniono projekcję filmu animowanego.
    Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy o 6 rano z troską odbierali zmęczone pociechy oraz opiekunom, za ich wytrwałość i podjęcie wyzwania.{/AC}

    {joomplucat:117 limit=33|columns=5}

  • Dzień Drugiego Śniadania

    W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury" oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Drugiego Śniadania. Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie przez dzieci korzyści wynikających ze spożywania drugiego śniadania. Kanapki oraz szaszłyki zostały wykonane z przyniesionych przez dzieci produktów. Przedszkolacy przygotowali je sami. Sami też z wielkim apetytem przystąpili do ich konsumpcji.

    {joomplucat:116 limit=16|columns=4}

    W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Drugiego Śniadania. Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie przez dzieci korzyści wynikających ze spożywania drugiego śniadania. Kanapki oraz szaszłyki zostały wykonane z przyniesionych przez dzieci produktów. Przedszkolacy przygotowali je sami. Sami też z wielkim apetytem przystąpili do ich konsumpcji.

  • Maraton Matematyczny

    {AC}10 maja w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu odbył się XIV Maraton Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę" oraz „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę".
    Konkurs składał się z pięciu testów matematycznych. Dzieci i młodzież z powiatu gostyńskiego zmagały się z różnego typu zadaniami. W tym roku do walki stanęło 39 uczniów ze szkół podstawowych, którzy walczyli o miano „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę" oraz 154 uczniów z gimnazjum, którzy chcieli zostać „Najlepszym Matematykiem Gimnazjalistą". Naszą szkołę reprezentowało 14 gimnazjalistów.ACBRKonkurs był trudny, ponieważ trwał wiele godzin i wymagał nie tylko wykazania się wiedzą matematyczną, ale kondycją fizyczną. Maratończycy mieli do rozwiązania 75 zadań. W międzyczasie mogli robić sobie przerwy, odpocząć, zjeść coś słodkiego. Zadania były ciekawe i zróżnicowane. Liczyła się nie tylko znajomość matematyki, ale i pomysłowość.
    Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Natalia Klonowska z kl. IIB, która uplasowała się na VII miejscu w powiecie, tuż za nią znaleźli się Jakub Półtoraczyk z IA i Karolina Sarbinowska z IIIA zajmując równorzędne XIII miejsce.{/AC}

    10 maja w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu odbył się XIV Maraton Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę” oraz „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę”.

    Konkurs składał się z pięciu testów matematycznych. Dzieci i młodzież z powiatu gostyńskiego zmagały się z różnego typu zadaniami. W tym roku do walki stanęło 39 uczniów ze szkół podstawowych, którzy walczyli o miano „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę” oraz 154 uczniów z gimnazjum, którzy chcieli zostać „Najlepszym Matematykiem Gimnazjalistą”. Naszą szkołę reprezentowało 14 gimnazjalistów. Konkurs był trudny, ponieważ trwał wiele godzin i wymagał nie tylko wykazania się wiedzą matematyczną, ale kondycją fizyczną. Maratończycy mieli do rozwiązania 75 zadań. W międzyczasie mogli robić sobie przerwy, odpocząć, zjeść coś słodkiego. Zadania były ciekawe i zróżnicowane. Liczyła się nie tylko znajomość matematyki, ale i pomysłowość.

    Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Natalia Klonowska z kl. IIB, która uplasowała się na VII miejscu w powiecie, tuż za nią znaleźli się Jakub Półtoraczyk z IA i Karolina Sarbinowska z IIIA zajmując równorzędne XIII miejsce.

  • Zbieramy znaczki po raz drugi

    {AC}W październiku uczniowie szkoły przyłączyli się do akcji „ Każdy znaczek wspiera misje", która polegała na zbieraniu nieuszkodzonych, ostemplowanych znaczków pocztowych i przesłaniu ich Siostrom Klaweriankom z Poznania. Siostry uzyskane ze sprzedaży pieniądze przekazały na budowę studni głębinowej na terenie misji w Kamerunie. Znaczki gromadzono przez trzy miesiące. Udało się wówczas zebrać 1983 znaczki i wydawało się, że to bardzo dużo.
    Okazało się jednak, że podczas zakończonej niedawno drugiej edycji akcji zgromadzono znacznie więcej znaczków, bo aż 2450. Podobnie jak za pierwszym razem, akcja przybrała formę rywalizacji. ACBRNajwięcej zebrały klasy gimnazjalne: 3A – 488 znaczków, 2C– 398 znaczków i 1C – 167 znaczków. W zestawieniu indywidualnym w czołówce uplasowała się Jagoda Bonawenturczyk z kl. 3A, która zgromadziła 305 znaczków, Anna Willak z kl.2C – 246 znaczków i Marcelina Kamińska z kl.3A – 183 znaczki. Spośród klas 4-6 najwięcej zebrały klasy: 5a – 459 znaczków, 6b – 130 znaczków oraz 4a – 82 znaczki. Nasi najmłodsi uczniowie zebrali 703 znaczki.
    Za ogromne zaangażowanie na rzecz misji Siostry przesłały podziękowanie.{/AC}

    {joomplucat:115 limit=6|columns=3}

  • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

    {AC}W ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY przedszkolacy obchodzili DZIEŃ KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY. Dlatego też wszyscy włożyli zielone stroje i przynieśli do przedszkola soki Kubusie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co oznacza słowo natura. Miały możliwość obejrzenia zdjęć ukazujących krajobrazy: gór, rzeki, łąki, lasu, jeziora, morza.ACBR Mogły też opowiedzieć o swoich spotkaniach z naturą i wykonać rysunek na ten temat. Jak na przyjaciół przyrody przystało, każdy przedszkolak otrzymał specjalną odznakę, którą własnoręcznie zrobił, wykorzystując w tym celu dary natury zgromadzone podczas spaceru poprzedniego dnia. Młodsze przedszkolaki wykonały makietę lasu.{/AC}

    {joomplucat:114 limit=16|columns=4}

    W ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY przedszkolacy obchodzili DZIEŃ KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY. Dlatego też wszyscy włożyli zielone stroje i przynieśli do przedszkola soki Kubusie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co oznacza słowo natura. Miały możliwość obejrzenia zdjęć ukazujących krajobrazy: gór, rzeki, łąki, lasu, jeziora, morza. Mogły też opowiedzieć o swoich spotkaniach z naturą i wykonać rysunek na ten temat. Jak na przyjaciół przyrody przystało, każdy przedszkolak otrzymał specjalną odznakę, którą własnoręcznie zrobił, wykorzystując w tym celu dary natury zgromadzone podczas spaceru poprzedniego dnia. Młodsze przedszkolaki wykonały makietę lasu.

  • Eko-festyn pod hasłem „Rodzinnie z Edmundem”

    {AC}joomplu:1618Festyn zorganizowany w ramach obchodów Roku bł. Edmunda Bojanowskiego zgromadził dzieci z różnych stron Polski. Szczęśliwie dopisała pogoda i uczestnicy festynu. Tradycyjnie, jak co roku nie zabrakło też uczniów i nauczycieli ZS w Piaskach, którzy zachęcali do proekologicznych zachowań poprzez Eko-konkursy, prezentację plakatów, zbiórkę zużytych płyt CD/DVD, baterii, telefonów komórkowych itp. Uczyli, w jaki sposób można wykonać naczynia z papierowej wikliny, zachęcali do kolorowania, a także malowania gipsowych przedmiotów. Uczennice zapraszały zgromadzone dzieci do nauki układów tanecznych.ACBRDużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Edmunda", zachęcającego do dokonywania wpisów do okolicznościowej księgi pamiątkowej oraz stanowisko „Franciszka" w obecności którego dzieci układały puzzle. Uczestnicy ekologicznych konkursów i zabaw nagrodzeni zostali torbami wielokrotnego użytku, kwiatami doniczkowymi, słodyczami oraz innymi upominkami przygotowanymi przez dzieci. Nagrodzona została również jedna z naszych uczennic, która wzięła udział w konkursie przeprowadzonym przez organizatorów festynu i wygrała wycieczkę do Brukseli.{/AC}

    {joomplucat:113 limit=19|columns=4}

  • Debata Oksfordzka

    {AC}29 kwietnia w ramach obchodów Roku bł. Edmunda Bojanowskiego Zespoły Szkół z terenu gminy Piaski zorganizowały kolejną imprezę. Była nią debata oksfordzka. Uczniowie klas trzecich gimnazjum z Bodzewa, Piasków i Szelejewa obserwowali przebieg debaty, której teza brzmiała: „Dzisiejszy świat nie potrzebuje naśladowców bł. E. Bojanowskiego". Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół w Piaskach.ACBRUczestnicy debaty przygotowali się do występu pod kierunkiem pana Andrzeja Koniecznego. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Andrzejczak, Jakub Andrzejewski, Daria Bilińska, Wiktoria Kajczyk, Gerard Larski i Aleksandra Michalak.
    Po debacie kilka słów na temat postrzegania postaci i dorobku bł. E. Bojanowskiego powiedział p. Łukasz Puślecki - nauczyciel historii.{/AC}

    {joomplucat:112 limit=15|columns=4}

  • Zajączek w przedszkolu

    {AC}W środowy ranek przedszkolacy radośnie wkroczyli do swych sal, by pięknie przystroić przyniesione przez siebie koszyczki. Dzieci miały nadzieję, że zajączek wielkanocny nie zapomni o nich i w czwartek zawita do ich domów z niespodzianką. Po śniadaniu okazało się jednak, że koszyczki gdzieś zniknęły. Zatroskane dzieci wyruszyły na poszukiwania. Kiedy przedszkolacy ubierali się w szatni, ktoś ACBR zauważył na patio szkoły kolorowe koszyczki. Dzieci poszły sprawdzić, o co chodzi. Już po chwili odkryły, że to prawdopodobnie zając zrobił im psikusa, zabrał koszyczki i ukrył je na patio. Wszyscy z zapałem wyruszyli na poszukiwanie swoich koszyczków, a po trudach poszukiwań każdy przedszkolak dumnie pokazywał swój koszyk z niespodziankami.{/AC}

    {joomplucat:110 limit=12|columns=4}

  • Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Piaskach w indywidualnych biegach przełajowych

     

    13 kwietnia 2014 r. na stadionie OSiR w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Zespół Szkół w Piaskach reprezentowało 48 uczniów, którzy przygotowywali się do udziału w zawodach podczas lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć UKS „Saturn”. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych na dystansie od 1200 do 2000 m. Uczestnicy walczyli o awans do finału wojewódzkiego w Żerkowie, który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. Prawo startu w finale uzyskali uczniowie sklasyfikowani na pierwszych czterech pozycjach w poszczególnych kategoriach.

    Premiowane awansem miejsca uzyskało 8 uczniów naszej szkoły.

    {AC}

    Kategoria: kl. IV/V

    Julia Naskręt - II miejsce

    Bartosz Dopierała – I miejsce

    Mikołaj Frankiewicz – IV miejsce

    Kategoria: kl. VI

    Daria Eisop – II miejsce

    ACBR

    Kategoria: kl. I/II gimnazjum

    Szymon Murawiec – IV miejsce

    Kategoria: kl. III gimnazjum

    Katarzyna Puślecka – I miejsce

    Karolina Szczeblewska – II miejsce

    Michał Turbański – IV miejsce

    {/AC}

    Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Piaskach startującym w zawodach należą się słowa uznania za uzyskanie dobrych wyników oraz godne reprezentowanie szkoły.

     

  • Bieg Katyński

    {AC}Dnia 10.04.2014r. w Pępowie odbył się V Ogólnopolski Bieg Katyński, na który po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli wychowania fizycznego – Zespołu Szkół w Pępowie. Szkołę w Piaskach reprezentowało 38 uczniów (16 z gimnazjum, 22 z SP), którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Pomimo niesprzyjającej aury nasi zawodnicy spisali się doskonale. Zdobyli aż 11 medali, z 24 jakie rozdali organizatorzy.ACBRWszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe plakietki, słodki upominek, a najlepsza szóstka atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do biegów uczniowie zostali przygotowywani przez nauczycieli wychowania fizycznego zarówno na lekcjach, jak i w trakcie zajęć pozalekcyjnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego występu i czekamy na biegi w przyszłym roku.{/AC}

    Miejsca:

    {AC}Klasy V i młodsze:
    Dziewczęta:
    Naskręt Julia I m-ce
    Szymczak Klaudia II m-ce
    Jędryczka Karolina III m-ce
    Śleboda Anna IV m-ce
    Bielecka Karolina VI m-ce
    Chłopcy:
    Dopierała Bartosz I m-ce
    Frankiewicz Mikołaj II m-ce
    Talaga Igor III m-ce
    Holewinski Łukasz IV m-ce
    Krawiec Dominik V m-ce

    Klasy VI:
    Dziewczęta:
    Eisop Daria II m-ce
    Chłopcy:
    Szwałek Marek III m-ce
    Pawlicki Bartosz VI m-ce
    Pozostali reprezentanci:
    Dolatowski Marcin, Maleszka Kacper, Strugała Szymon, , Bielecka Patrycja, Krzak Oliwia, Kordus Cezary, Sroka Nadia, Witkowska Nikola, Zbieralska Małgorzata.

    ACBR

    Klasy I/II Gimnazjum
    Jankowiak Klaudia VI m-ce

    Klasy III Gimnazjum:
    Dziewczęta:
    Puślecka Katarzyna I m-ce
    Szczeblewska Karolina II m-ce
    Chłopcy:
    Turbański Michał II m-ce
    Walkiewicz Karol V m-ce
    Pozostali reprezentanci:
    Frąckowiak Bartosz, Majchrzak Angelika, , Konieczna Karolina, Majchrzak Karolina, Nowacka Małgorzata, Frankiewicz Weronika, Ślachetka Zofia, Olejniczak Wojciech, Teichert Krystian, Fechner Tobiasz, Gendera Bartłomiej.{/AC}

    {joomplucat:109 limit=24|columns=4}

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Dzień marchewki w oddziałach przedszkolnych

    W związku z obchodzonym 5 kwietnia Dniem Marchewki przedszkolacy postanowili uczcić to święto już w piątek. Cały dzień „kręcił się" wokół marchewkowego tematu. Były pogadanki na temat znaczenia witamin, które są zawarte w marchewce, piosenka oraz prace plastyczne. Wszyscy ubrali się w pomarańczowe stroje. Dzieci przyniosły produkty, a panie przyrządziły pyszną surówkę, którą maluchy, bez wyjątku, zjadły z wielkim apetytem.

    {joomplucat:106 limit=15|columns=4}

    W związku z obchodzonym 5 kwietnia Dniem Marchewki przedszkolacy postanowili uczcić to święto już w piątek. Cały dzień „kręcił się” wokół marchewkowego tematu. Były pogadanki na temat znaczenia witamin, które są zawarte w marchewce, piosenka oraz prace plastyczne. Wszyscy ubrali się w pomarańczowe stroje. Dzieci przyniosły produkty, a panie przyrządziły pyszną surówkę, którą maluchy, bez wyjątku, zjadły z wielkim apetytem.

  • Konkurs Piosenki Ochronkowej

    {AC}3 kwietnia 2014 r. w ramach obchodów Roku Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego odbył się Konkurs Piosenki Ochronkowej.
    Został on skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Dlatego też wzięły w nim udział uczennice naszej placówki. Nauka piosnek nie należała do najłatwiejszych, a mimo to nasze artystki odniosły sukces. Drugie miejsce zajęła Nicola Kordus z klasy 3b, a trzecie jej szkolna koleżanka Kelly Szuba z klasy 1c. Zofia Płaczkiewicz z klasy 2a otrzymała wyróżnienie. Nie przyznano pierwszego miejsca.
    Warto też nadmienić, że dzieci śpiewały piosenki pochodzące ze zbioru pt. „ Piosnki wiejskie dla ochronek", którym przypisano nowe aranżacje muzyczne przygotowane przez p. Jacka Damazyniaka. Natomiast p. Łukasz Puślecki, niezwykle barwnym językiem wyjaśniał zgromadzonym genezę powstania każdego utworu śpiewanego przez młode wykonawczynie.
    ACBRSpotkanie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach stało się także okazją do wręczenia nagród uczestnikom innego konkursu, którego przedmiotem było wykonanie komiksu przedstawiającego epizody z historii bł. E. Bojanowskiego.
    Dzięki zaangażowaniu p. Irminy Małeckiej uczniowie przygotowali wiele interesujących prac.
    W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Anna Stanisławska z klasy 6a.
    Natomiast w gimnazjum na pierwszym miejscu uplasowały się prace Weroniki Nawrockiej i Julii Pelc oraz Karoliny Bonawenturczyk, Zofii Wojtkowiak i Agnieszki Janowskiej. Drugie miejsce zajęły prace wykonane przez Dawida Ślachetkę oraz Joannę Małecką, a trzecie komiksy przygotowane przez Michalinę Frąckowiak oraz Emilię Okoniewską i Paulinę Podgórską.{/AC}

    {joomplucat:108 limit=10|columns=4}

  • Spotkanie z muzyką klasyczną

    {AC} W czwartkowe przedpołudnie gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów znanej w regionie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Uczniowie zaprezentowali nam swoje umiejętności gry na instrumentach przy akompaniamencie swoich nauczycieli.
    Spotkanie prowadziła pani Wioletta Drab, która w ciekawy sposób przybliżyła młodym słuchaczom historię kolejno prezentowanych utworów. Warto dodać, że na widowni zasiedli młodsi uczniowie z klas 0-3, dla których było to pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną.ACBRZ przyjemnością oklaskiwali wspaniałe występy, a wśród młodych muzyków rozpoznali dwie starsze koleżanki. Największe brawa zebrała Kamila, która zaprezentowała swe umiejętności grając na ksylofonie.
    Koncert wzbudził duże zainteresowanie zebranych w auli szkolnej słuchaczy. Być może, dla niektórych z nich będzie to początek „ przygody z muzyką"? Czas pokaże.{/AC}

     

    {joomplucat:107 limit=6|columns=3}

    W czwartkowe przedpołudnie gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów znanej w  regionie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Uczniowie zaprezentowali nam swoje umiejętności gry na instrumentach przy akompaniamencie swoich nauczycieli.

    Spotkanie prowadziła pani dyrektor Lajla Zaborowska, która w ciekawy sposób przybliżyła młodym słuchaczom  historię kolejno prezentowanych utworów. Warto dodać, że na widowni zasiedli młodsi uczniowie z klas 0-3, dla których było to pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną. Z przyjemnością oklaskiwali wspaniałe występy, a wśród młodych muzyków rozpoznali dwie starsze koleżanki. Największe brawa zebrała Kamila, która zaprezentowała swe umiejętności grając na ksylofonie.

    Koncert wzbudził duże zainteresowanie zebranych w auli szkolnej słuchaczy. Być może, dla niektórych z nich będzie to początek „ przygody z muzyką”? Czas pokaże.

  • Laureaci III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

    {AC}Alicja Kaczmarek i Mikołaj Krzyżostaniak, uczniowie klasy 6 a Zespołu Szkół w Piaskach, zostali laureatami III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. 25 marca 2014 r. – w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odebrali z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego pana Przemysława Paci i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody. Młodzi, uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Udział uczniów w konkursach organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i otrzymanie tytułu laureata uprawnia w roku szkolnym 2013/2014., na podstawie zaświadczenia, do zwolnienia ze sprawdzianu po klasie szóstej, otrzymania celującej, rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranego przez laureata publicznego gimnazjum. ACBR Jednak zanim zostali laureatami musieli przystąpić do szkolnego etapu konkursu, powalczyć w rejonowym i dotrzeć do finałowego etapu, który odbył się 22 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Tego dnia 131 najlepszych, młodych przyrodników przystąpiło do rozwiązania testu. Uczestnicy mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów. Aby zostać laureatem, trzeba było zdobyć co najmniej 34 punkty. Nasi uczniowie zdobyli po 35 punktów. Wykazali się nie tylko ogromną, szczegółową wiedzą przyrodniczą, daleko wykraczającą poza podstawę programową, ale też umiejętnością obserwacji zjawisk przyrodniczych. Z pewnością Alicja i Mikołaj poświęcili bardzo dużo czasu na przygotowania, ale na pewno dziś nie żałują swojego wysiłku. Wykorzystali szansę i odnieśli ogromny sukces. Sukces Ali i Mikołaja, to także sukces pani Hanny Powickiej, nauczycielki przyrody, która przygotowała młodych przyrodników.{/AC}

    {joomplucat:61 limit=7|columns=4}

     

    Alicja Kaczmarek i Mikołaj Krzyżostaniak, uczniowie klasy 6 a Zespołu Szkół w Piaskach, zostali laureatami III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. 25 marca 2014 r. – w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odebrali z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego pana Przemysława Paci i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody. Młodzi, uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.  Udział uczniów w konkursach organizowanych przez  Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i otrzymanie tytułu laureata uprawnia w roku szkolnym 2013/2014., na podstawie zaświadczenia, do zwolnienia ze sprawdzianu po klasie szóstej, otrzymania celującej, rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej oraz przyjęcia w pierwszej  kolejności do wybranego przez laureata  publicznego  gimnazjum.

    Jednak zanim zostali laureatami musieli przystąpić do szkolnego etapu konkursu, powalczyć w rejonowym i dotrzeć do finałowego etapu, który odbył się 22 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Tego dnia 131 najlepszych, młodych przyrodników przystąpiło do rozwiązania testu. Uczestnicy mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów. Aby zostać laureatem, trzeba było zdobyć co najmniej 34 punkty. Nasi uczniowie zdobyli po 35 punktów. Wykazali się nie tylko ogromną, szczegółową wiedzą przyrodniczą, daleko wykraczającą poza podstawę programową, ale też umiejętnością obserwacji zjawisk przyrodniczych.  Z pewnością Alicja i Mikołaj poświęcili bardzo dużo czasu na przygotowania, ale na pewno dziś nie żałują swojego wysiłku. Wykorzystali szansę i odnieśli ogromny sukces. Sukces Ali i Mikołaja, to także sukces pani Hanny Powickiej, nauczycielki przyrody, która przygotowała młodych przyrodników.

     

  • Wiosenna siatkówka w Piaskach

    {AC}W dniu 24 marca 2014 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Dyrektora ZS w Piaskach. W rozgrywkach udział wzięły cztery zespoły gimnazjalistek: z Bodzewa, Pogorzeli, Pępowa oraz gospodyń - z ZS w Piaskach.
    Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. W sumie odbyło się sześć spotkań, które niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie o czym świadczy fakt, iż po czterech meczach każda z drużyn miała szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie zwyciężył zespół z Bodzewa, który wyprzedził dziewczyny z Piasków lepszym bilansem setów. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Pępowa, a czwarte zajęły zawodniczki z Pogorzeli ( bilans setów taki sam; bezpośredni pojedynek na korzyść Pępowa).ACBR Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play, w jakim rozgrywane były zawody. Specjalne podziękowania dla inicjatorek turnieju: Darii Bilińskiej, Natalii Horały, oraz pozostałych dziewcząt z piaskowskiej drużyny za pomoc w organizacji turnieju, pani Dyrektor za ufundowanie pucharu, Radzie Rodziców za słodki upominek dla drużyn, dziewcząt z ZS w Piaskach za uświetnienie turnieju układami tanecznymi, sędziego pana Antoniego Kusia wraz z uczniami naszej szkoły, za stworzenie sportowej atmosfery znanej z ligowych „parkietów" oraz dla pozostałych sponsorów. Warto dodać, że turniej świetnie wpisał się w akcję „Ćwiczyć każdy może" ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, w której nasza szkoła uczestniczy.{/AC}

    {joomplucat:63 limit=4|columns=4}

     

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • POWITANIE WIOSNY

    {AC}Jeszcze niedawno śpiewaliśmy „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg", a tu wielkimi krokami zawitała do nas wiosna. Ku radości wszystkich przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Dlatego też nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na poszukiwanie pierwszych jej śladów.
    Uczniowie szkoły podstawowej, ubrani na zielono, spotkali się na apelu przygotowanym przez klasę 5b. Następnie Samorząd Uczniowski klas 4-6 zorganizował potyczki klasowe. Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach wymagających zarówno sprawności fizycznej, jak i wiedzy przyrodniczej, matematycznej, polonistycznej oraz ogólnej. Odpowiadały na podchwytliwe pytania, przestawiały litery tak, aby powstały nazwy drzew, tworzyły drużyny piłkarskie, wykazały się znajomością nazwisk pisarzy, obliczały koszt ich imienia i nazwiska, skakały przez skakankę. ACBRDo wszystkich zadań podeszły z humorem i z pozytywnym nastawieniem. Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie brakowało, a spotkanie w auli zakończyło się skosztowaniem ciast przygotowanych przez poszczególne klasy.
    Gimnazjaliści udali się do kina na film pt. Kamienie na szaniec. Wzięli też udział w przedstawieniu przygotowanym przez kl. 2B, w którym uczniowie zaprezentowali fragment inscenizacji Sąd nad marzanną oraz przybliżyli tradycje i zwyczaje związane z nadejściem wiosny w różnych krajach. Nie zabrakło też piosenek wprowadzających widzów w pogodny nastrój.
    Spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny stały się również okazją do wręczenia dyplomów uczniom biorącym udział w różnych konkursach.{/AC}

    {joomplucat:62 limit=31|columns=4}

  • Relacja z konkursu o Janie Bożym

    {AC}W ubiegłą sobotę w Marysinie odbył się konkurs wiedzy o Janie Bożym, który urodził się 8 marca 1495, a zmarł 8 marca 1550. Rywalizację poprzedził występ Marysi Tomiak, Weroniki Frankiewicz i Piotrka Sowińskiego. Uczniowie z klas IV-VI zostali podzieleni na 8 dwuosobowych „drużyn". Uczestnicy konkursu przygotowywali się samodzielnie na podstawie opracowanych materiałów. Rywalizacja była bardzo zacięta, zostały wyczerpane nawet zestawy dodatkowych pytań. Ostatecznie były cztery I miejsca, które zajęli: Martyna Naskręt i Julia Talaga z IVa, Marcin Dolatowski i Marcin Kamracki z IVb, Karolina Bielecka i Filip Półtoraczyk z IVc oraz Karolina Tomczak i Weronika Kwiecińska z Vb. Komisja była bardzo zaskoczona tak niesamowitą znajomością życia Jana Bożego. ACBR Odbyło się również podsumowanie konkursów plastycznych klas I-III i I-III gimnazjum. Podstawówka miała narysować Marysin. I miejsce zajął Hubert Sowiński z IIIa, II miejsce – Amanda Majchrzak z IIIb, III miejsce – Magdalena Małecka z Ia. Gimnazjaliści mieli za zadanie wykonać „Owoc granatu". I tu miejsce zajął Mateusz Majchrzak z IIA, II miejsce Adrianna Dopierała z IIIA, III miejsce Natalia Ciszak z IIB. Wszystkie nagrody zostały wręczone przez bonifratra - brata Tymoteusza. Wydarzenie obserwowali pacjenci wraz z wolontariuszami oraz zaproszeni uczniowie i rodzice. Całe spotkanie zorganizowali: p. Romualda Marciniak, p. Ewa Jaskulska oraz brat Tymoteusz.{/AC}

    {joomplucat:58 limit=4|columns=4}

  • Japonia z polskiej perspektywy

    Niedawno w szpitalu na Marysinie odbyło się spotkanie z dr Dominiką Kanikowską, która po powrocie z Japonii zgodziła się opowiedzieć o swoich przeżyciach marysińskim wolontariuszom i członkom kółka geograficznego z naszej szkoły. Pani doktor spędziła w Japonii 10 lat, studiując i wykładając na tamtejszym uniwersytecie chronobiologię. Podczas spotkania przybliżyła ciekawą kulturę, zwyczaje, stosunki społeczne i codzienność Kraju Kwitnącej Wiśni. Na zdjęciach z prywatnej kolekcji pani doktor można było obejrzeć wiele pięknych widoków, m.in. licznych wysepek oraz malutkie kościółki czy znane wszystkim japońskie zamki.

    joomplu:956

  • Sukces w konkursie fotograficznym.

    Uczennica naszej szkoły Monika Andrzejczak zajęła I miejsce w dziale fotograficznym kategorii szkół gimnazjalnych w IX Powiatowym Konkursie Literacko - Plastyczno – Fotograficznym „Dialog z rzeczywistością” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Celem konkursu było zainspirowanie uczniów do prezentowania swoich doświadczeń i poglądów w artystycznej formie, budzenie wrażliwości oraz wyłonienie młodzieży uzdolnionej artystycznie. Uczestnicy, których talent został doceniony, zostali zaproszeni 4 marca do gostyńskiego liceum na podsumowanie konkursu, któremu towarzyszyła wystawa prac laureatów. Tematem tegorocznej edycji konkursu był „Mój świat”. Jak swój świat utrwala w fotografii Monika, można zobaczyć poniżej.

    {joomplucat:56 limit=5|columns=3}

  • Konkurs SKO

    Szkolna Kasa Oszczędności, to program edukacji finansowej dla dzieci do 16 roku życia. Jest to najstarszy i najpopularniejszy szkolny system oszczędzania, który uczy dzieci dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Daje też możliwość udziału w różnych konkursach. W SKO oszczędzają najmłodsi uczniowie szkoły i to oni właśnie wzięli udział w szkolnym konkursie mającym na celu wykonanie projektu skarbonki.
    W konkursie wzięło udział 40 uczniów z kl.1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Komisja konkursowa, po skrupulatnym przeliczeniu oddanych głosów, przyznała 5 miejsc:
    I miejsce – Wiktor Madej kl. 1a
    II miejsce – Kinga Frąckowiak kl. 1a
    III miejsce – Norbert Mazurek kl. 1c
    IV miejsce – Karolina Danielczyk kl. 2b
    V miejsce – Zofia Andrzejczak kl. 1a
    Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
    Nie zapomniano również o wszystkich pozostałych uczestnikach konkursu, których także nagrodzono drobnymi upominkami oraz dyplomami.

    {joomplucat:55 limit=8|columns=4}

  • CARNIVAL FASHION - MODA KARNAWAŁOWA

    W ostatnią sobotę karnawału, tj. 01.03.2014r. odbyły się zajęcia w ramach programu 'YOUNGSTER', których tematem była moda karnawałowa. Uczniowie przygotowywali różne projekty strojów, a następnie prezentowali je na "wybiegu" klasy. Uczniowie - projektanci omawiali poszczególne stroje podczas prezentacji on the catwalk. Wszyscy Youngsterowicze dobrze się bawili, a najlepsze projekty zostały nagrodzone!!!

    {joomplucat:54 limit=8|columns=4}

  • Święto Patrona

    28 lutego w Zespole Szkół Piaskach obchodzono Święto Patrona – Mikołaja Kopernika. Wybitny astronom patronuje piaskowskiej szkole od 19 lutego 1973r., czyli już 41 lat. Dzień Patrona jest dla społeczności szkolnej piękną tradycją, która łączy wszystkich uczniów, nauczycielii zaproszonych gości. Tego dnia oficjalne uroczystości zostały poprzedzone rozgrywkami sportowymi. Ogodz. 8.00 w hali sportowej zebrali się gimnazjaliści, a potem uczniowie klas 4-6, by rozegrać mecze w piłce nożnej, ręcznej, siatkowej. Grano w koszykówkę i dwa ognie.Wspólnie też uczono się układów tanecznych.Gdy w hali rywalizowały ze sobą zespoły klasowe, najstarsi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przedstawiali swym młodszym kolegom przygotowaną przez siebie część artystyczną. Opowiadali o Mikołaju Koperniku recytując wiersze i śpiewając piosenki. Przygotowali również inscenizację mówiącą o pracy pana Astronoma. Za piękny występ mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Następnie, podczas oficjalnej uroczystości, w auli zgromadzili się zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie. Pani dyrektor Henryka Jurkowska – Klupś gorąco powitała przybyłych. Zwróciła się do zgromadzonych mówiąc m.in.o szkole otwartej na nowoczesność, wspierającej kreatywność, pełnej empatii i pasji. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną.Program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej składał się z trzech scen. W pierwszej zaprezentowano dzieciństwo Kopernika – mądrego i ambitnego chłopca, który ponad wszystko pragnął się uczyć i poznawać tajemnice wszechświata, w drugiej - moment otrzymania przez uczonego pierwszego egzemplarza wydanego drukiem jego wielkiego dzieła „O obrotach sfer niebieskich", w trzeciej – przedstawiono najważniejsze osiągnięcia ludzkości związane z odkrywaniem kosmosu oraz krótką scenkę pokazującą współczesną szkołę w Piaskach. Tu wszyscy są dumni z dokonań astronoma, a jego dzieło wciąż pozostaje dla społeczności szkoły wielką inspiracją i przykładem do naśladowania zarówno dla nauczycieli, jak i kolejnych pokoleń wychowanków. Program uświetnił blok muzyczny. Zaprezentowali się zarówno uczniowie, jak i absolwenci szkoły – nie brakowało wesołych piosenek, tańca, utworów instrumentalnych oraz występu maluchów grających na rurkach.

    {joomplucat:53 limit=8|columns=4}

     

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Wspieramy akcję – zbieramy znaczki

    Na całym świecie są osoby potrzebujące pomocy. Udzielają jej różne stowarzyszenia, fundacje i organizacje. My również postanowiliśmy wesprzeć potrzebujących i przyłączyliśmy się do akcji „Każdy znaczek wspiera misje". Polega ona na zbieraniu nieuszkodzonych, ostemplowanychznaczków pocztowych i przesłaniu ich Siostrom Klaweriankom z Poznania. Siostry sprzedają je, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze przekazują na budowę studni głębinowej na terenie misji w Kamerunie.

    W naszej szkole akcja przybrała formę rywalizacji klasowej. Od października do grudnia każdy uczeń mógł przynosić znaczki i tym samym wesprzeć akcję. Raz w tygodniu pani katechetka Romualda Marciniak – inicjatorka akcji ogłaszała wyniki rywalizacji.W sumie udało nam się zebrać 1983 znaczki! Uczniowie gimnazjum zebrali 1605 znaczkówNajlepiej spisały się klasy: IB – 611 znaczków, IC – 462 znaczki i IIIC 169 znaczków.W sposób szczególny przyczynili się do tego uczniowie : Monika Andrzejewska z klasy IB, która uzbierała 514 znaczków, Grzegorz Wojtasik z klasy IC - 361 znaczków i Małgorzata Juszczak z kl IIIC – 111 znaczków. Uczniowie klas 4-6 zgromadzili 287 znaczków. Najwięcej zebrali uczniowie klasy 6a – 152 znaczki, 6b- 53 znaczki i 5c – 43 znaczki. Nasi najmłodsi uczniowie zgromadzili 91 znaczków.

    Udział w akcji dał nam możliwość pomocy innym, ale też wzbudził wśród naszych gimnazjalistów zainteresowanie Kamerunem. W klasach nie brakowało chętnych uczniów, by przygotować prezentacje o tym kraju. Pierwszą mogli już zobaczyć uczniowie klasy IA. Przygotował ją uczeń tejże klasy, który wykazał się dużą wiedzą na temat sportowców tego kraju.

     

    PODZIĘKOWANIE

    Serdecznie dziękujemy Uczniom ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika i Gimnazjum nr 1 w Piaskach za odpowiedź na nasz apel o wspieranie misji przez zbieraniecznaczków pocztowych. Dziękujemy całemu gronu nauczycielskiemu, a szczególnie p. Romualdzie Marciniak za koordynowanie tą akcją i za ich przysłanie. Cieszymy się z tej przeprowadzonej akcji, że przyniosła ona zadowolenie, a przede wszystkim zdrową rywalizację między szkołami na rzecz potrzebujących.

    Pragniemy poinformować, uzyskane kwoty pieniężne ze sprzedaży znaczków przeznaczane są na budowę studni głębinowej na terenie misji w Kamerunie, gdzie pracuje nasz misjonarz, ks. Henryk Jędrzejak.

    Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięcii życzymy dużo radości i sukcesów w nauce.

    Z misyjnym pozdrowieniem

           Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera

           z Archidiecezjalnego Centrum Misyjnego w Poznaniu

     

    {joomplucat:52 limit=7|columns=4}

  • Dzień Babci i Dziadka

    31 stycznia przedszkolacy zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystko po to, by w szczególny sposób podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
    Słowami piosenki zwrócili się do swych babć:

    „ Jest taka pani, piękna jak kwiat.
    Ogromne serce dla wszystkich ma.
    Bardzo ją kocham, ona mnie też..."

    Nie zabrakło również specjalnej piosenki dla dziadków, w której dzieci składały życzenia. Licznie zgromadzeni widzowie mogli wysłuchać wiersze oraz podziwiać popisy taneczne swoich wnucząt. Mali artyści zaprezentowali nowe, ciekawe aranżacje do znanych i lubianych melodii. Wcielili się m.in. w rolę pianistów, raperów, gitarzystów i baletnic.
    Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, w których znalazły się fotografie ich wnucząt.

    {joomplucat:51 limit=4|columns=4}

     

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Promocja zdrowego stylu życia

    29 stycznia br. odbył się apel poświęcony promocji zdrowego stylu życia przygotowany przez klasę V a.
    W trzech humorystycznych scenkach przeplatanych wesołymi piosenkami uczniowie przedstawili zgromadzonym w auli koleżankom i kolegom z klas IV – VI, jak ważne są: dbałość o higienę, zdrowe odżywianie oraz prowadzenie aktywnego trybu życia.
    Występ piątoklasistów bardzo podobał się publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

    {joomplucat:50 limit=6|columns=3}

  • FERIE 2014

  • Finał Gminnego Konkursu o bł. Edmundzie Bojanowskim

    16 stycznia w szkole w Bodzewie miał miejsce finał Gminnego Konkursu o bł. Edmundzie Bojanowskim „Serdecznie dobry człowiek – jeden z najbardziej zasłużonych katolików Wielkopolski". Konkurs był jednocześnie X Konkursem Dekanalnym, w którym od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy.
    I tym razem nie zawiodły nas: Kinga Kaczmarek z I B, która zajęła I miejsce, Paulina Zaremba (II miejsce) i Angelika Majchrzak z I C (IV miejsce). W konkursie plastycznym - wykonanie plakatu do tematu konkursu - za pracę grupową dziewczyny otrzymały
    I miejsce, wygrywając z przedstawicielami szkół z Szelejewa, Starej Krobi i Bodzewa.

    {joomplucat:49 limit=18|columns=4}

  • Sukcesy naszych przyrodników.

    10 stycznia 2014r. w Lesznie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Uczestniczyło w nim czworo uczniów naszej szkoły. Alicja Kaczmarek i Mikołaj Krzyżostaniak wykazali się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową. Uzyskali wymaganą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy.

    joomplu:831

  • „Ratujemy i uczymy ratować”

    12 stycznia z okazji 22. Finału WOŚP w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach nastąpiło uroczyste wręczenie naszym uczniom certyfikatów ukończenia kursu pierwszej pomocy.
    Od października 2013 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.
    Program „Ratujemy i uczymy ratować" prowadzony jest przez WOŚP od kwietnia 2006 roku. Zespół Szkół w Piaskach przystąpił do programu w 2007 roku. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała szkole nieodpłatnie komplet materiałów potrzebnych do nauki: fantomy do ćwiczeń, telefony do nauki wzywania pomocy, książki dla nauczycieli, książki dla uczniów, płyty DVD, tablice edukacyjne. Zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone są w klasach nauczania zintegrowanego przez Elżbietę Wenderską i Hannę Powicką. Dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy. Potrafią prawidłowo wezwać pomoc przez telefon i wykonać podstawowe czynności ratujące życie osobie poszkodowanej.
    Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

    {joomplucat:48 limit=3|columns=3}

  • Sukces pasjonatów historii z ZS w Piaskach

    13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbył się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej dotyczącej walk narodowowyzwoleńczych Wielkopolan. W kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie wzięło udział 26 uczniów z naszego powiatu. Tegoroczna edycja konkursu upłynęła pod znakiem dominacji uczniów z Piasków. Czworo naszych reprezentantów zajęło wszystkie miejsca na podium. Na miejscu pierwszym uplasowały się uczennice: Joanna Małecka i Paulina Zaremba (34/18p.), miejsce drugie zajął Jakub Półtoraczyk (33/18p.), a Kacper Janicki zdobył miejsce trzecie (33/17p.).

    W konkursowym teście można było zdobyć 35 punktów. Wiedza naszych uczniów była więc bardzo gruntowana. O ostatecznej klasyfikacji zdecydowały punkty uzyskane za pytania otwarte. Uczniowie w czasie przygotowań musieli opanować, poza podstawową wiedzą wynikającą z podstawy programowej, szczegółowe treści dotyczące udziału Wielkopolan w walkach narodowowyzwoleńczych od końca XVIII wieku do początków II Rzeczpospolitej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje bowiem wszystkie polskie powstania od kościuszkowskiego do wielkopolskiego, dokonania realizatorów programu pracy organicznej oraz dzieje pierwszych lat odrodzonej Rzeczpospolitej. W dodatku należało wykazać się wiedzą o powstaniu wielkopolskim na ziemi gostyńskiej i udziale naszych przodków w walkach na froncie Grupy Leszno.

    Bardzo cieszy nas fakt, iż nasi uczniowie tak bardzo interesują się historią naszego regionu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    {joomplucat:47 limit=4|columns=3}

    13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbył się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919.  Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej dotyczącej walk narodowowyzwoleńczych Wielkopolan.  W kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie wzięło udział 26 uczniów z naszego powiatu. Tegoroczna edycja konkursu upłynęła pod znakiem dominacji uczniów z Piasków. Czworo naszych reprezentantów zajęło wszystkie miejsca na podium. Na miejscu pierwszym uplasowały się uczennice: Joanna Małecka i Paulina Zaremba, miejsce drugie zajął Jakub Półtoraczyk, a Kacper Janicki zdobył miejsce trzecie.

    W konkursowym teście można było zdobyć 35 punktów. Wiedza naszych uczniów była więc bardzo gruntowana. O ostatecznej klasyfikacji zdecydowały punkty uzyskane za pytania otwarte. Uczniowie w czasie przygotowań musieli opanować, poza podstawową wiedzą wynikającą z podstawy programowej, szczegółowe treści dotyczące udziału Wielkopolan w walkach narodowowyzwoleńczych od końca XVIII wieku do początków II Rzeczpospolitej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje bowiem wszystkie polskie powstania od kościuszkowskiego do wielkopolskiego, dokonania realizatorów programu pracy organicznej oraz dzieje pierwszych lat odrodzonej Rzeczpospolitej. W dodatku należało wykazać się wiedzą o powstaniu wielkopolskim na ziemi gostyńskiej i udziale naszych przodków w walkach na froncie Grupy Leszno.  

    Bardzo cieszy nas fakt, iż nasi uczniowie tak bardzo interesują się historią naszego regionu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Wigilia w naszej szkole

    20 grudnia w naszej szkole można było poczuć atmosferę zbliżających się świąt. W pięknie przystrojonej auli zostały wystawione jasełka. Pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie, których występ przebiegał w niezwykle świątecznej atmosferze. Gimnazjaliści natomiastw swym przedstawieniu przypomnieli nam o tym, by w gorączce świątecznych przygotowań nie zapomnieć o tym co najważniejsze. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich zgromadzonych przygotowane przez zespoły klasowe kolędy i pastorałki. Uczniowie mieli także okazję poznać zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe z różnych regionów Europy. Zapoznali się prezentacją nadesłaną ze Szkocji, Belgii i Rumunii. Po jasełkach, kolędowaniu i pogłębianiu wiedzy na temat obyczajów różnych narodów, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, aby przy dźwiękach kolęd rozpocząć klasowe wigilie.

    {joomplucat:46 limit=4|columns=4}

     

    Kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

  • Warsztaty choinkowe

    W piątkowy wieczór dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się na Warsztatach choinkowych. Choć w ten przedświąteczny czas jest wiele pracy w domu,to mamy znalazły chwilę, by wspólnie ze swoimi pociechami wykonać ozdoby. Swoją obecnością zaszczyciła nas nawet jedna babcia. Przy filiżance kawy i herbaty oraz słodkościach miło spędziliśmy czas. Powstało wiele kart świątecznych, ozdób z makaronu i masy solnej. Przygotowaliśmy także dekoracje okienne.

    {joomplucat:45 limit=6|columns=3}

  • Europejski Tydzień Leśny

    W dniach 9-13 grudnia odbyła się druga edycja Europejskiego Tygodnia Leśnego. Ponieważ kwestie związane z lasem nie są nam obce, chętnie przyłączyliśmy się do obchodów tej edycji.  Już w piątek do biblioteki szkolnej zawitała choinka podarowana przez Nadleśnictwo. W poniedziałek uczniowie klas 1-3 SP przygotowali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, którymi przyozdobili „zielonego gościa”. Następnego dnia spotkali się z edukatorem Nadleśnictwa, panem Jerzym Różańskim, który opowiedział dzieciom o roli lasu w życiu człowieka oraz o florze i faunie otaczających nas lasów. Pan Jerzy, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i oczywiście tygodnia leśnego, zapoznał dzieci z książeczkami o tematyce leśnej. Od poniedziałku do piątku uczniowie klas 4-6 odwiedzali bibliotekę, by wykazać się wiedzą na temat zwierząt żyjących w naszych lasach. Zadaniem każdego ucznia było rozwiązanie krzyżówki. W każdej klasie troje uczniów, którzy poprawnie wykonali zadanie i mieli szczęście w losowaniu, otrzymało książkę „Przyroda Polski” ufundowaną przez Nadleśnictwo Piaski. Dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały film „Dzik Ryjo”, a po seansie filmowym spotkały się z leśnikiem. Także uczniowie spędzający czas w świetlicy szkolnej przyłączyli się do obchodów tego tygodnia. Dzieci wysłuchały opowiadania „Wędrówka przez las” i pod kierunkiem wychowawcy świetlicy przygotowały makietę lasu. Samodzielnie wyznaczały ścieżki i tworzyły drzewa, na których naklejały flagi państw europejskich.
    Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Leśnego, za aktywne uczestnictwo podczas spotkań z edukatorem, wszyscy nasi najmłodsi uczniowie zostali obdarowani słodkimi upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Piaski.

    {joomplucat:44 limit=30|columns=4}

  • "Głosem Serca" dla Julii

    Wszyscy zapewne znamy historię Julki, dziewczynki chorej na nieuleczalną chorobę. Aby móc porozumiewać się z otoczeniem, Julia potrzebuje specjalistycznego, bardzo drogiego sprzętu. Dlatego też społeczność uczniowska naszej szkoły postanowiła przyłączyć się do akcji „Głosem serca” i wesprzeć zbiórkę pieniędzy. Uczniowie klas 4-6 ochoczo przystąpili do starannego kolorowania ulotek informacyjnych, by rozdać je mieszkańcom gminy. Wręczali je podczas Drzwi Otwartych - comiesięcznych spotkań rodziców z nauczycielami, w czasie obrad Rady Rodziców, sesji Rady Gminy. Poprosili dyrektora GOK-u o możliwość rozpropagowania informacji na temat akcji wśród publiczności zgromadzonej na imprezie „Śpiewać każdy może”.Przy okazji pasowania na przedszkolaka wręczali ulotki zgromadzonym rodzicom swoich młodszych kolegów. Z własnej inicjatywy udali się na zebranie Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie, by opowiedzieć o akcji, w którą się tak bardzo zaangażowali. 10 grudnia pełni zapału uczniowie naszej placówki zorganizowali imprezę charytatywną. Aby zachęcić kolegów, rodziców oraz mieszkańców Piasków i okolic do wzięcia udziału w akcji, przygotowali szereg atrakcji. Można było podziwiać występy dzieci z oddziałów przedszkolnych, koncert chóru szkolnego, a także pokaz przygotowany przez mażoretki. Wychowankowie świetlicy szkolnej przygotowali przedstawienie „Bezpieczny Internet”. Zachwycano się również tanecznymi popisami grupy Mamuśki z Pogorzeli oraz choreograficznym układem tanecznym wykonanym przez uczniów klasy 1a SP, którzy doskonalą swe umiejętności w szkole tańca „Projekt mimika”. Uczennice klasy 3A przygotowały kącik zabaw dla dzieci, a gimnazjaliści z klas pierwszych wyeksponowali swoje prace wykonane na lekcji plastyki.
    Ku zadowoleniu organizatorów aula szkoły była pełna gości, którzy gromkimi brawami nagradzali występujących. Chętnie korzystano z możliwości nabycia ręcznie wykonanych ozdób choinkowych oraz kosztowano uczniowskich wypieków. W podziękowaniu za piękne ozdoby i pyszne ciasta do puszek wystawionych przy stoiskach zbierane były datki. Dzięki hojności przybyłych udało się zebrać niemałą sumę pieniędzy 1181 złotych 29 groszy. Dziękujemy!

    {joomplucat:43 limit=40|columns=4}

  • Mikołajki w naszej szkole

    Jak co roku, tak i tym razem zawitał do naszej szkoły Mikołaj. Maluchy z przedszkola czekały na niego z dużą niecierpliwością. I słusznie, gdyż zostały obdarowane prezentami. Także pani dyrektor zrobiła niespodziankę przedszkolakom przekazując im gry i zabawki. Uczniowie klas I-III SP  gościli w GOK-u, gdzie po spotkaniu z Mikołajem uczestniczyli w seansie filmowim. Tego samego dnia odbył się X Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski Zenona Norman. Do rozgrywek przystąpiły drużyny z Bodzewa, Szelejewa, Pogorzeli, Starej Krobi oraz gospodarze z Piasków. Po dziesięciu meczach i wyrównanej grze „każdy z każdym”, zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Piasków. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Pogorzeli, Bodzewa, Starej Krobi i Szelejewa. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bartosz  Dopierała, dla którego statuetkę ufundował radny powiatu p. Krzysztof  Deutsch, a najlepszym bramkarzem został  Cezary Kordus. Obaj chłopcy reprezentowali drużynę gospodarzy. Miłą niespodziankę ufundował p. Krzysztof Nawrocik, który dla zwycięskiej drużyny przekazał symboliczny dyplom upoważniający do darmowego poczęstunku w pizzerii „Capri” w Piaskach. Słodki poczęstunek dla wszystkich drużyn, ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Piaskach.

    {joomplucat:42 limit=32|columns=4}

    Jak co roku, tak i tym razem zawitał do naszej szkoły Mikołaj. Maluchy z przedszkola czekały na niego z dużą niecierpliwością. I słusznie, gdyż zostały obdarowane prezentami. Także pani dyrektor zrobiła niespodziankę przedszkolakom przekazując im gry i zabawki. Uczniowie klas I-III SP  gościli w GOK-u, gdzie po spotkaniu z Mikołajem uczestniczyli w seansie filmowim. Tego samego dnia odbył się X Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski Zenona Norman. Do rozgrywek przystąpiły drużyny z Bodzewa, Szelejewa, Pogorzeli, Starej Krobi oraz gospodarze z Piasków. Po dziesięciu meczach i wyrównanej grze „każdy z każdym”, zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Piasków. Kolejne miejsca zajęły zespoły z  Pogorzeli, Bodzewa,  Starej Krobi i Szelejewa. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bartosz  Dopierała, dla którego statuetkę ufundował radny powiatu p. Krzysztof  Deutsch, a najlepszym bramkarzem został  Cezary Kordus. Obaj chłopcy reprezentowali drużynę gospodarzy. Miłą niespodziankę ufundował  p. Krzysztof Nawrocik, który dla zwycięskiej drużyny przekazał symboliczny dyplom upoważniający do darmowego poczęstunku w pizzerii „Capri” w Piaskach. Słodki poczęstunek dla wszystkich drużyn, ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Piaskach.


     

  • Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia

    3 grudnia w naszej placówce odbył się szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów klas czwartych. W ciągu 45 minut młodzi matematycy zmierzyli się z dziewięcioma zadaniami o różnym stopniu trudności. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i podliczeniu punktów wyłoniła laureatów  konkursu. Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Marcin Dolatowski z kl.4b i Filip Półtoraczyk z kl.4c. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych i życzymy wielu sukcesów matematycznych.

  • Andrzejkowe wróżby

    W piątkowy ranek przedszkolacy otrzymali list od wróżki o następującej treści:
    Kochane dzieci!
    W szkatułce, która leży przed Wami, znajduje się klucz posiadający magiczną moc. Przez niego będziecie lać wosk do wody.
    Klucz ten możecie wyciągnąć dopiero po zaklęciu, które musicie wypowiedzieć głośno, wszyscy razem 3 razy.
    Zaklęcie brzmi: „czary – mary, czarne koty, chcę zobaczyć klucz ten złoty!

    Po trzykrotnym wypowiedzeniu zaklęcia szkatułka otworzyła się i oczom dzieci ukazał się klucz. W ten sposób dzieci zostały wprowadzone w andrzejkowe wróżby. Przedszkolacy doskonale bawili się poznając tradycje wróżb andrzejkowych. Poznali swoje przyszłe zawody, a także dokąd wybiorą się na wczasy. Dowiedzieli się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który z chłopców pierwszy się ożeni. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego lania wosku przez klucz i wielu innych wróżb.

    {joomplucat:41 limit=12|columns=4}

  • „Głosem serca” dla Julki

    „Głosem serca” dla Julki

     

     

     

    ZAPRASZAMY!

    Mamy zaszczyt zaprosić rodziców, rodziny oraz mieszkańców  gminy Piaski na imprezę charytatywną organizowaną w auli Zespołu Szkół w Piaskach

    w dniu 10 grudnia 2013 roku

    w godzinach 16:30 – 18:30

     

    W programie:
    - przedstawienie uczniów „Bezpieczny internet”
    - występy przedszkolaków oraz grupy tanecznej
    - występ mażoretek
    - koncert chóru gimnazjalnego
    - wystawa prac uczniów
    - festiwal ciast i kącik kawiarniany
    - kiermasz świąteczny
    - gry i zabawy dla dzieci

    Serdecznie zapraszają:
    Dyrekcja, nauczyciele
    i uczniowie Zespołu Szkół
    w Piaskach 

  • Miś Paddington w oddziałach przedszkolnych

    26 listopada, tuż po Święcie Pluszowego Misia, oddziały przedszkolne w naszej szkole odwiedził Miś Paddington. Ten sympatyczny gość przybył do nas w towarzystwie pani Marii Juszczak - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach, która zaaranżowała całe spotkanie.

    Dzieci były zaskoczone tą niespodziewaną wizytą. Panie wychowawczynie chciały sprawić niespodziankę swym podopiecznym, dlatego też nie uprzedziły dzieci o czekających ich atrakcjach.  Dzięki temu, że ten zabawny miś w czerwonym kapeluszu ma doskonały słuch i usłyszał nawoływania dzieci, wkroczył do sali dostarczając zdziwionym przedszkolakom dużo wrażeń.

    W trakcie spotkania Paddington czytał fragmenty książek o sobie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem oraz wielką radością uczestniczyły w zabawach parateatralnych prowadzonych przez gościa.

    Po spotkaniu z Paddingtonem dzieci zostały obdarowane przez panią Marię Juszczak miśkami oraz lizakami.

    {joomplucat:40 limit=13|columns=4}

  • Pasowanie "zerówki"

    15 listopada w oddziałach przedszkolnych mieszczących się w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na zerówkowicza. Dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym. Starsi przedszkolacy przekonywali swoich młodszych kolegów o tym, że:

    „ …Rzecz to wielka niesłychanie,

    Gdy przedszkolakiem się zostanie…”,

    chociaż

    „…Być starszakiem niełatwa sprawa,

    Kończy się beztroska zabawa,

    Zaczyna w zabawie nauka…”.

    Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać tylko kilku piosenek spośród tych, które dzieci poznały w ciągu niespełna trzech miesięcy. Goście podziwiali również popisy taneczne w wykonaniu przedszkolaków. Na zakończenie maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane bajecznym, zaczarowanym ołówkiem przez panią dyrektor.

    Najprzyjemniejszym momentem dla wszystkich zerówkowiczów była chwila, kiedy zostali obdarowani upominkami sfinansowanymi przez Radę Rodziców.

    {joomplucat:39 limit=11|columns=4}

  • Ratujmy kasztanowce

    W sobotę 16 listopada od godz. 10.00 chętni uczniowie ZS w Piaskach, ich rodzice oraz nauczyciele wzięli udział w akcji „Ratujmy kasztanowce”. Akcja polega na systematycznym grabieniu i niszczeniu liści. Ma ona na celu zwiększenie poczucia odpowiedzialności za zagrożone szrotówkiem kasztanowce, walkę z tym niepozornym owadem, kształtowanie właściwych postaw, współdziałanie w zespole oraz budowanie szacunku i odpowiedzialności za piękno przyrody. Już od wielu lat opiekujemy się kasztanowcami rosnącymi w Marysinie, przy ścieżce rowerowej między Smogorzewem a Talarami, przy drodze pomiędzy Strzelcami Wielkimi a Grabonogiem oraz przy sklepie w Strzelcach Wielkich. I tam też nasi uczniowie, a także absolwenci naszej szkoły wyposażeni w rękawice, worki i grabie przystąpili do zgrabiania liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Potem z zapałem pakowali liście do worków i gromadzili je w wyznaczonych miejscach. Po zakończonej pracy biorący udział w akcji zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez panie sołtyski. Worki i rękawice dostarczyło m.in. Nadleśnictwo Piaski, a Urząd Gminy w Piaskach zajął się zebraniem i likwidacją worków z liśćmi.

    {joomplucat:38 limit=20|columns=4}

  • Eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego

    13 listopada odbyły się szkolne eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Z tą trudną poezją zmierzyło się dziesięcioro uczniów szkoły podstawowej i sześcioro gimnazjalistów. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich recytujących wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu, są to: Alicja Kaczmarek z kl. 6a oraz Andżelika Szymura kl. 3A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    {joomplucat:37 limit=3|columns=3}

  • Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Historycznego

    W dniu 8.11.2013 w Zespole Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum w Krobi odbył się VIII Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów gimnazjum. W tym roku temat przewodni konkursu dotyczył udziału mieszkańców ziemi gostyńskiej w powstaniu styczniowym. Szkoły gimnazjalne z powiatu gostyńskiego były reprezentowane przez troje uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Nasze gimnazjum reprezentowali:

    - Joanna Małecka z klasy I B

    - Paulina Zaremba z klasy III B

    - Mikołaj Dolatowski z klasy III B

    Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Łukasza Puśleckiego.

    Pierwszym etapem zmagań było rozwiązanie pisemnego testu. Jego wyniki decydowały o klasyfikacji drużynowej. Pięć osób, które zdobyło największą liczbę punktów przechodziło do etapu ustnego. Awansowała do niego cała trójka gimnazjalistów z Piasków. Zdobyliśmy zatem pierwsze miejsce drużynowo. Ustny finał także zakończył się sukcesem naszych reprezentantów. Wyniki indywidualne przedstawiały się bowiem następująco:

    - I miejsce Joanna Małecka

    - II miejsce Paulina Zaremba

    - IV miejsce Mikołaj Dolatowski

    Jako nagrodę szkoła otrzymała radiomagnetofon a uczniowie walizki podróżne.

    joomplu:651

  • Obchody Święta Niepodległości

    8 listopada uczniowie klas 3a i 3b, by uczcić Święto Niepodległości, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne, przygotowali program artystyczny. W odświętnych strojach przyozdobionych kotylionami recytowali wiersze, wspominali o rozbiorach, powstaniach narodowych, o zakończeniu I wojny światowej. Wspaniałym dopełnieniem przedstawienia były też pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci. Występ artystów z zaciekawieniem obserwowali ich młodsi koledzy, a pani dyrektor podziękowała za przygotowanie programu nie szczędząc słów uznania.
    Także uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści wzięli udział w uroczystościach. Wyruszyli tego dnia na capstrzyk niepodległościowy. Przemaszerowali na rynek, by wręczyć władzom gminy kotyliony, wysłuchać przemówienia p. Łukasza Puśleckiego oraz pieśni patriotycznych.

    {joomplucat:36 limit=10|columns=4}

     

    8 listopada uczniowie klas 3a i 3b, by uczcić Święto Niepodległości, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne, przygotowali program artystyczny. W odświętnych strojach przyozdobionych kotylionami recytowali wiersze, wspominali o rozbiorach, powstaniach narodowych, o zakończeniu I wojny światowej. Wspaniałym dopełnieniem przedstawienia były też pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci. Występ artystów z zaciekawieniem obserwowali ich młodsi koledzy, a pani dyrektor podziękowała za przygotowanie programu nie szczędząc słów uznania.

    Także uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści wzięli udział w uroczystościach. Wyruszyli tego dnia na capstrzyk niepodległościowy. Przemaszerowali na rynek, by wręczyć władzom gminy kotyliony, wysłuchać przemówienia p. Łukasza Puśleckiego oraz pieśni patriotycznych.

  • Z wizytą w te@trze

    logo-iteatru7 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum, nie wychodząc ze szkoły, obejrzeli na żywo spektakl „Antygona” kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego. Mieli taką możliwość dzięki bezpośredniej transmisji przedstawienia w ramach programu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”.

    „Antygona” jest najbardziej znaną tragedią Sofoklesa. Dramat pochodzi z 442 r.p.n.e., ale o aktualności poruszanych w nim problemów świadczy fakt, że do dziś jest omawiany w szkołach i wystawiany na deskach wielu teatrów.

    Dzięki uczestnictwu w projekcie nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu, które wzbogaciło ich intelektualnie, przygotowało do dojrzałego i pełnego uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej oraz, miejmy nadzieję, zachęciło do częstszego korzystania z niej.

    antygona

  • Pasowanie na ucznia

    25 października w pięknie udekorowanej auli, w odświętnych strojach i z odznakami pierwszaka przypiętymi na piersi, sześćdziesięcioro dwoje dzieci klas pierwszych zostało pasowanych na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej jest dużym wydarzeniem zarówno w życiu dzieci, jak i szkoły. Dlatego też w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im rodzice, opiekunowie oraz zaproszeni goście. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, przyrzekali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię szkoły, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Henryka Jurkowska-Klupś dokonała pasowania na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe teczki z dyplomami i znaczki pierwszaka ufundowane przez Radę Rodziców oraz słowniki ortograficzne. A na ręce pani dyrektor przekazały własnoręcznie podpisany, z odciśniętym przez siebie kciukiem uroczysty akt ślubowania. Pierwszoklasiści zadebiutowali także na szkolnej scenie w przygotowanym programie artystycznym. Dzieci pięknie recytowały wiersze o zasadach bezpieczeństwa oraz zasadach właściwego zachowania się w szkole, a także o symbolach narodowych. Pokazały też, jak wspaniale potrafią śpiewać. Za swój wysiłek zostały nagrodzone licznymi oklaskami i owacjami na stojąco.

    Bez wątpienia był to bardzo ważny i radosny dzień w życiu naszych pierwszoklasistów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

    {joomplucat:35 limit=15|columns=4}

  • 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej

    14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto nauczycieli i pracowników oświaty. Tego dnia wychowawcy i uczniowie spotkali się w klasach, aby poznać Koncepcję pracy szkoły i graficznie przedstawić takie cechy i wartości, jak: kreatywność, odpowiedzialność, odwaga, pasja, empatia, rozwój, realizacja, nowoczesność, inicjatywa, komunikacja. Zastanawiali się co zrobić, by osiągnąć sukces na miarę własnych możliwości.
    W ten szczególny dzień naszą uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Piaski pan Zenon Norman, przewodnicząca Rady Gminy pani Irena Różalska, sekretarz Gminy Piaski pan Wiesław Glapka, skarbnik Gminy Piaski pani Elżbieta Karolczak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Bogaczyk oraz emeryci. Samorząd Uczniowski szkoły przygotował bardzo ciekawy program artystyczny. Tradycyjnie, jak co roku uczniowie podziękowali nauczycielom za poświęcony im czas, przekazaną wiedzę i trud włożony w ich wychowanie.

    {joomplucat:34 limit=28|columns=4}

  • „SZKOŁA KREATYWNYCH UMYSŁÓW”

    Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 1 w Piaskach uczestniczy w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów”.

    Projekt „Szkoły kreatywnych umysłów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Partnerzy realizujący projekt „Szkoły kreatywnych umysłów”:

    • Grupa Edukacyjna S.A. – Lider

    • Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji – Partner

    Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 1 w Piaskach w ramach uczestnictwa w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów” będzie pilotażowo wdrażała w klasie pierwszej szkoły podstawowej innowacyjny program nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej. Innowacyjność programu polega na projektowaniu zajęć realizowanych z wykorzystaniem TIK oraz na jego interdyscyplinarności, rozumianej jako spójne ujęcie treści z edukacji matematycznej, przyrodniczej, technicznej, komputerowej i elementów przedsiębiorczości.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • ZAPROSZENIE

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    RODZICÓW I DZIECI

    ZAPISANE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

    W NASZEJ SZKOLE

    28 SIERPNIA(ŚRODA) O GODZ. 16.00

    Dyrekcja i Nauczyciele

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

    W poniedziałek 2 września zakończył się beztroski czas odpoczynku. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 8:00 uczestniczyliśmy we mszy św. Potem udaliśmy się do szkoły, by wziąć udział w uroczystym apelu – a potem spotkać się z wychowawcami. Nadeszła więc pora intensywnej nauki, rozwijania pasji i zainteresowań, a także czas zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
    Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów w nauce i pracy.

    {joomplucat:33 limit=8|columns=4}

  • WAKACJE !!!

    Po wytężonej dziesięciomiesięcznej pracy nadeszły oczekiwane wakacje. W piątek 28 czerwca uczniowie odświętnie ubrani, z ochotą przyszli do szkoły, by odebrać świadectwa, dyplomy, nagrody. Podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Specjalną oprawę miało pożegnanie klas III gimnazjum. Uczestniczyli w nim również zaproszeni goście i rodzice. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, na 100% napisali poszczególne części egzaminu gimnazjalnego, reprezentowali szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych, podejmowali inicjatywy na rzecz społeczności szkolnej. Dumni byli też ich rodzice, którym wręczono listy gratulacyjne.   Absolwenci przygotowali program artystyczny, którego kolejne części dedykowane były nauczycielom i pracownikom szkoły. Po dziewięciu wspólnie spędzonych latach nie obyło bez wzruszających momentów.

     

    joomplu:509 joomplu:518 joomplu:519 joomplu:521
     
     
  • „Dzieciaki z Podwórka”

    24 czerwca w klasie III b odbyły się warsztaty „Uczmy się razem żyć – edukacja dla integracji dzieci niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych” . Jest to kampania edukacyjna, której celem jest popularyzacja edukacji włączającej. 
    Warsztaty prowadziły aktorki scen poznańskich: Irena Lipczyńska i Elżbieta Węgrzyn. Panie przedstawiły program „Dzieciaki z Podwórka”, który mądrze oswaja z niepełnosprawnością. Był on realizowany z pomocą lalek naturalnej wielkości – muppetów. Postać z programu, lalka –Marek, reprezentuje dziecko z porażeniem mózgowym, które porusza się na wózku inwalidzkim. Druga postać dziewczynka Tola jest zdrowym dzieckiem, które próbuje zaprzyjaźnić się z Markiem. Sytuacja, gdy niepełnosprawne dziecko pojawia się w klasie zdrowych dzieci, pokazuje prawdziwe potrzeby zdrowych i chorych dzieci oraz różnorodne możliwości uczenia się od siebie nawzajem.
    Uczniowie z klasy III b mieli okazję sprawdzić, jak może czuć się niepełnosprawne dziecko, które musi wykonać prostą czynność, jaką jest np. zapinanie guzików przy swetrze – wykonali to zadanie w różnych rękawiczkach. Wielu z nich nie potrafiło się z tym uporać. Stwierdzili, że wcale nie jest to łatwe. Doszli również do wniosku, że nie zawsze należy wyręczać dziecko niepełnosprawne, ale należy mądrze mu pomagać i wspierać. Warsztaty pokazały, jak bardzo ludzie pełnosprawni muszą być wyrozumiali i tolerancyjni wobec niepełnosprawnych i jak wiele rzeczy dla nas zwykłych, codziennych jest barierą nie do pokonania dla tych sprawnych inaczej. Na koniec warsztatów zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Markiem i Tolą, bo przecież tak naprawdę wszystkie dzieci są takie same: lubią się bawić, śmiać się i chcą być kochane i akceptowane takimi, jakie są.

    {joomplucat:31 limit=8|columns=4}

  • Spotkanie z finalistą X-FACTOR

    25 maja gościł w naszej szkole Grzegorz Hyży - finalista programu X-FACTOR . W pierwszej części spotkania zaśpiewał kilka piosenek, bo - jak stwierdził – to umie robić najlepiej. Młodzież szybko poczuła atmosferę koncertu i doskonale się bawiła. Następnie gość chętnie udzielał odpowiedzi na pytania, rozdawał autografy rzeszy fanek i z uśmiechem pozował do zdjęcia.

    Spotkanie z panem Hyżym było możliwe dzięki zaproszeniu go przez radnego Gminy Piaski pana Wiesława Woźniaka.

    więcej zdjęć znajdziecie na profilu SU na facebooku

    {joomplucat:30 limit=5|columns=3}

  • TRIUMF "AGE"

    W II semestrze roku szkolnego w naszej szkole realizowany był II etap programu "Na własne konto" - moduł V "Biznesplan. Media, marketing, reklama". Jego celem było zapoznanie uczniów z procesem tworzenia gazety, poznanie metod pracy dziennikarza, zasad pisania artykułów, ale także kształtowanie postaw aktywności, kreatywności i przedsiębiorczości uczniów oraz zdobycie umiejętności przygotowania planu marketingowego. Podsumowaniem modułu oraz sprawdzeniem poziomu zdobytej wiedzy było zadanie polegające na stworzeniu "Gazety ekonomicznej młodych" (GEM) o charakterze informacyjnym, ekonomicznym i lokalnym. Uczniowie biorący udział w projekcie w całości zaprojektowali i napisali gazetę "AGE" (tytuł to pierwsze litery słów: Astronom, Gimnazjalista, Ekonom). W piśmie znalazło się 6 artykułów obowiązkowych: wywiad z przedstawicielem lokalnej społeczności prowadzącym własną działalność gospodarczą, wywiad z przedstawicielem władz lokalnych na temat związany z sytuacją ekonomiczną gminy, reportaż związany z ważnym problemem lokalnym o charakterze ekonomicznym, relacja z wizyty w banku lub lokalnej firmie, artykuł merytoryczny (ekonomiczny) na temat lokalnej mapy przedsiębiorczości, moja wizja rozwoju gospodarczego gminy: gmina za 10 lat. Zarówno cała gazeta, jak i poszczególne artykuły podlegały ocenie kapituły konkursowej. Okazało się, że "AGE" znalazło się w gronie 5 najwyżej ocenionych gazet w Polsce! Również 2 artykuły ("Małe kroki, wielki sukces" i "Bankowe pogawędki") zostały uznane za najlepsze w swoich kategoriach. Dzięki temu dwoje naszych uczniów: Paulina Wojtkowiak i Piotr Sowiński pojechała w nagrodę na warsztaty dziennikarskie do Warszawy. W dniach 23-25 maja 2013 roku uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek telewizji TVP INFO oraz z bliska przyjrzeć się przygotowaniu i prowadzeniu serwisów informacyjnych. Gimnazjaliści zwiedzili budynek NBP oraz wzięli udział w kursie rozpoznawania fałszywych banknotów. Bardzo cennym doświadczeniem była możliwość pracy nad wspólną gazetą, w której umieszczono wszystkie zwycięskie artykuły. Zarówno praca uczniów podczas warsztatów dziennikarskich, jak i udział w grze miejskiej pod hasłem "Czysty zysk" były oceniane i punktowane. Na podstawie zdobytych punktów wyłoniono najlepszych z najlepszych, którzy z Warszawy wyjechali nie tylko bogatsi w doświadczenia i cenne nagrody rzeczowe, ale otrzymali stypendia. Naszą stypendystką została Paulina Wojtkowiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    {joomplucat:29 limit=16|columns=4}

  • Tomasz Kruczek gościem w Zespole Szkół w Piaskach

    Dnia 8 maja uczniowie klas czwartych naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć
    w spotkaniu autorskim z panem Tomaszem Kruczkiem – pisarzem, animatorem kultury, członkiem historycznych grup rekonstrukcyjnych oraz muzykiem. Nasz gość zaprezentował swój dorobek literacki ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej powieści dla dzieci, „Bitwa o gród Sędziwoja”. Opowiedział historię jej powstania oraz zaprezentował stroje wykonane na wzór noszonych w średniowieczu. Ciekawej opowieści towarzyszyła projekcja zdjęć ze spotkań grupy rekonstrukcyjnej.

    Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, a uczniowie zadali pisarzowi wiele ciekawych pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

    {joomplucat:28 limit=8|columns=4}

  • Podsumowanie projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od UNICEF Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki. Wyróżnienie to przyznano nam za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie Kolory Świata”, o przebiegu której informowaliśmy na bieżąco. Przypominamy tylko, że projekt miał na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby ich rówieśników w krajach rozwijających sie, w tym przede wszystkim w Czadzie. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji na inne kultury oraz rozbudzanie wrażliwości społecznej i postawy pro - pomocowej. W ramach akcji w naszej szkole sprzedawane były wykonane przez uczniów lalki, a zebrane fundusze (1494 zł) zostały przekazane na zakup szczepionek dla dzieci w Czadzie.
    Zakończył się też konkurs internetowy na najbardziej oryginalną laleczkę. Nasza krakowianka zajęła 50 – te miejsce spośród 368 laleczek nadesłanych z całej Polski. Wszystkim zaangażowanym, którzy oddali głos na profilu facebook, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

    joomplu:471

  • Zając w zerówce

    Pomimo niesprzyjającej aury zajączek wielkanocny nie zapomniał o najmłodszych z naszej szkoły.

    W środowy ranek przedszkolacy z wielkim zdziwieniem przyjęli fakt, że zniknęły koszyczki, które przynieśli poprzedniego dnia. Wszyscy zgodnie orzekli, że musi to być sprawka zająca. Po wyjaśnieniu tej kwestii pojawił się kolejny problem, gdzie szukać zaginionych koszyków?

    Na szczęście zajączek w wielkiej trosce o dzieci, aby się nie zaziębiły, brnąc po śnieżnych zaspach w tropieniu niespodzianek, zostawił prezenty w cieplutkiej szatni mieszczącej się w piwnicy.

    Przedszkolacy z wielki zapałem ruszyli na poszukiwania. Okazało się, że nie było to wcale takie proste. Cała akcja zakończyła się pomyślnie - każdy odnalazł swój koszyk.

    Jakby atrakcji było mało, na zerówkowiczów czekała również niespodzianka w auli szkoły. Z wielka radością każdy z nich odnalazł dla siebie smaczny prezencik.

    {joomplucat:27 limit=18|columns=4}

  • Głosuj na laleczkę z naszej szkoły

    Rozpoczął się ostatni etap akcji UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”, w której bierze udział nasza szkoła. Przypominamy, że akcja polegała na tym, że dzieci wraz z rodzicami wykonywały szmaciane laleczki, które następnie sprzedano na licytacji. Dochód - prawie 1500 zł - zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci w Czadzie. Zwieńczeniem akcji jest internetowy konkurs na najładniejszą lalkę. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły jest koncert Majki Jeżowskiej. Prosimy wszystkich o wsparcie.

    Głosować należy za pomocą profilu facebook,

    www.facebook.com/unicefwszystkiekoloryswiata

    Głosowanie krok po kroku:

    Zaloguj się na swojego facebooka. Kliknij konkurs – rozpocznij – uruchom aplikację – oceniaj laleczki – mapa – poszukaj szkoły w Piaskach, kliknij i gotowe. Każdy może oddać tylko jeden głos. Konkurs trwa do 7 kwietnia.

    joomplu:452

  • Konkurs recytatorski „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja”

    8 marca w bibliotece odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego skierowanego do uczniów klas I-III SP pod hasłem „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja". Tematem przewodnim recytowanych przez uczniów wierszy była szeroko rozumiana przyjaźń, akceptacja oraz wzajemna pomoc i bezinteresowność. Komisja konkursowa wytypowała trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Są to uczniowie klas III: Julia Talaga, Daria Pietrzyk, Filip Półtoraczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    {joomplucat:26 limit=6|columns=3}

    8 marca w bibliotece odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego  skierowanego do uczniów klas I-III SP pod hasłem „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja”. Tematem przewodnim recytowanych przez uczniów wierszy była szeroko rozumiana przyjaźń, akceptacja oraz wzajemna pomoc i bezinteresowność. Komisja konkursowa wytypowała trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Są to uczniowie klas III: Julia Talaga, Daria Pietrzyk, Filip Półtoraczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

    Wszystkie kolory świata to globalny projekt edukacyjny UNICEF, do którego z ogromnym entuzjazmem przyłączyli się uczniowie naszej szkoły oraz współpracujący z nami studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Leszna.

    W ramach projektu zostało przygotowanych 71 szmacianych laleczek UNICEF. Uczniowie sami wybrali dla zrobionej przez siebie lalki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój odzwierciedlający tradycje i kulturę. Każda laleczka otrzymała tożsamość – akt urodzenia z imieniem oraz miejscem i datą urodzenia. Twórcy wykazali się olbrzymią kreatywnością i zdolnościami. Powstały prawdziwe dzieła sztuki.

    Po zakończeniu „aktu tworzenia" w świetlicy została zorganizowana wystawa lalek, którą mogli obejrzeć goście zaproszeni na Święto Patrona i zagłosować na najbardziej oryginalną laleczkę. Następnego dnia głosy oddali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Spośród wszystkich lalek wybrano jedną, która zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu. W naszej szkole wygrała krakowianka. Głosowanie będzie się odbywać na Facebooku na oficjalnym profilu UNICEF Polska. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce.

    21 stycznia w auli szkoły odbyło się podsumowanie akcji. Aukcję lalek poprzedziła prezentacja na temat celów projektu oraz sytuacji i warunków życia dzieci w Czadzie a także konkurs, w którym mogli uczestniczyć uczniowie wraz z rodzicami. Spotkaniu towarzyszyły piosenki Majki Jeżowskiej, która jest ambasadorem akcji. Imprezę prowadziły koordynatorki akcji panie Danuta Witczak i Julia Glinka.

    Cena wywoławcza lalki wynosiła 10 zł. Dzięki hojności zaproszonych gości zebraliśmy 1494 zł. Kwota ta zostanie przekazana na konto UNICEF i przeznaczona na zakup szczepionek ratujących życie dzieciom w Czadzie.

    {joomplucat:25 limit=23|columns=4}

  • Dzień kota

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Kota. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od 2006 roku. Jego celem jest niesienie pomocy bezdomnym kotom oraz propagowanie szacunku do zwierząt.

                W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawa książek i czasopism o kotach oraz prezentująca różnorodne przedmioty związane z tymi zwierzętami, m.in. figurki kotów, kubki z ich podobizną, zdjęcia, maskotki itp. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się książki Holly Webb opowiadające o losach kotów, np. „Zagubiona w śniegu” czy też „Kto pokocha Psotkę?”.

                Dla uczniów kl. IV – VI przygotowano konkurs „Koty znane i lubiane”, a uczniowie klas IV uczestniczyli w konkursie literackim „Czy znasz baśń o kocie Szare Futerko?”

                21 lutego w bibliotece odbyło się podsumowanie wspomnianych działań, wręczenie nagród uczestnikom konkursów oraz spotkanie dla uczniów kl. II SP zatytułowane „Posłuchajcie o kotach historii niezwykłych…” Drugoklasiści wysłuchali recytacji zabawnych wierszy Doroty Gellner, poznali historię kotka, który szukał czarnego mleczka oraz historię niezwykłego kota Walerego, który zamiast łapać myszy, czytał książki, obejrzeli też inscenizację przedstawiającą smutny los bezdomnych kotów.

    {joomplucat:24 limit=11|columns=4}

  • ZAPISY DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    Dyrektor Zespołu Szkół

    Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika

    i Gimnazjum nr 1 w Piaskach

    informuje, że w dniu 12 marca 2013r.

    w godz. 12.00-17.00 w sali nr 1/33

    odbędą się zapisy dzieci

    do klasy pierwszej szkoły podstawowej

    w roku szkolnym 2013/2014.

    Dzieci urodzone w roku 2006 – zapis obowiązkowy

    Dzieci urodzone w roku 2007 – zapis na wniosek rodzica

    Należy zabrać numer PESEL dziecka.

  • Dzien Patrona - galeria

    {joomplucat:23 limit=70|columns=4}

  • Święto Patrona

    Z okazji przypadającej 19 lutego 540 rocznicy swoich urodzin odwiedził nas Mikołaj Kopernik. Dzięki uprzejmości świętego Piotra mógł uczestniczyć w obchodach 40 – lecia nadania naszej szkole jego imienia. Spotkało go tutaj wiele niespodzianek.
    Od rana świętowali najmłodsi, dla których przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III c. Zorganizowano też wystawę prac plastycznych i albumów poświęconych życiu i działalności patrona.
    Następnie, podczas oficjalnej uroczystości, w auli zgromadzili się między innymi: Wójt Gminy Piaski pan Zenon Norman, przewodnicząca Rady Gminy pani Irena Różalska, skarbnik Gminy Piaski pani Elżbieta Karolczak, proboszcz piaskowskiej parafii ksiądz kanonik Józef Dorociak, radni, sołtysi okolicznych wsi, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, kulturalnych i zakładów pracy, emeryci, przedstawiciele rodziców, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Henryka Jurkowska – Klupś pokrótce omówiła zadania, jakie do tej pory zostały w naszej szkole zrealizowane w ramach obchodów okrągłej rocznicy nadania szkole imienia: wycieczka uczniów klas IV-VI do Centrum Kopernika w Warszawie, pokazy naukowe w wykonaniu przedstawicieli Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabaw, konkursy wiedzowe dotyczące życia i działalności Kopernika, konkursy plastyczne, czy na wiersz o patronie, wykład współczesnego astronoma profesora Tadeusza Michałowskiego, przygotowanie prezentacji ukazującej ostatnie 40 lat z historii szkoły, wydanie specjalnego numeru Gimzetki, wykonanie mapy Polski z zaznaczonymi szkołami imienia M. Kopernika, wprowadzenie informacji o patronie na stronę internetową szkoły. Pani dyrektor wspomniała też, że bliskie spotkania z astronomią, Kopernikiem i jego czasami umożliwiły w bieżącym roku gimnazjalistom tematy projektów, a jeden z nich Szkoła i szkolnictwo w czasach Mikołaja Kopernika został zaprezentowany podczas głównej uroczystości.
    Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście i uczniowie obejrzeli program artystyczny, w którym uczniowie zapoznali swojego patrona z tym, jak wygląda współczesna szkoła, czym interesuje się młodzież w XXI wieku, jak spędza czas wolny. Zdumiony Kopernik wysłuchał recytacji, piosenek, różnych gatunków muzyki wykonywanej na instrumentach, których nie znano w renesansie, obejrzał układy taneczne i pokazy gimnastyczne. Opuszczając mury szkoły, zachwycony gość życzył uczniom naszej szkoły, aby ich wybory życiowe były tak mądre, jak słowa, które od nich usłyszał, a ich dalsza droga wypełniona radością.
    Pochwał i ciepłych słów nie szczędzili też inni goście, którzy profesjonalizm i zaangażowanie występujących nagrodzili gromkimi brawami.

    {joomplucat:23 limit=12|columns=4}

     

    ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ

  • W poszukiwaniu drugiej Ziemi

    W ramach obchodów 40-lecia nadania naszej szkole imienia Mikołaja Kopernika 11 lutego 2013 roku odbyło się spotkanie gimnazjalistów z astronomem prof. Tadeuszem Michałowskim, pracownikiem naukowym Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
    Na wstępie profesor krótko opowiedział uczniom o swoim pobycie w naszej szkole 25 lat temu, z okazji wręczenia sztandaru.
    Podczas wykładu zatytułowanego „W poszukiwaniu drugiej Ziemi" astronom skupił się na czterech zagadnieniach:
    1. Podstawowe informacje o Układzie Słonecznym
    2. Odkrywaniu planet w innych układach gwiazdowych.
    3. Właściwości odkrywanych planet.
    4. Czy odkryto taką planetę jak Ziemia?

    Wykład uatrakcyjnił pokaz slajdów. Gość pokazał uczniom największe teleskopy obserwacyjne na Ziemi znajdujące się na Hawajach, Wyspach Kanaryjskich, w Chile i południowej Afryce, gdzie dzięki sprzyjającej pogodzie niebo można obserwować co najmniej 320 dni w roku.
    Jednym z punktów spotkania było przybliżenie sylwetek cenionych astronomów, którzy w najbliższych latach mogą otrzymać Nagrodę Nobla w dziedzinie astronomii oraz postaci prof. Aleksandra Wolszczana - odkrywcy pulsarów, obecnie pracownika Uniwersytetu Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Profesor Michałowski omówił dwie najbardziej skuteczne metody wykorzystywane w poszukiwaniu planet i gwiazd. Pokazał również zdjęcia satelitarne wykonywane przez Kosmiczny Teleskop Kepler z NASA wystrzelony w kosmos w 2009 roku. Młodzież mogła też obejrzeć planety i inne ciała niebieskie odkryte w ostatnich latach, np. w gwiazdozbiorze Łabędzia.
    W ostatniej części wizyty profesor chętnie odpowiadał na zadane pytania.
    Spotkanie z tak wybitnym gościem, którego nazwiskiem nazwano jedną z planetoid, było dla naszych uczniów okazją do zdobycia wiedzy pozapodręcznikowej i być może zaowocuje chęcią odkrywania nowych, nieznanych światów, na których nie stanęła stopa człowieka.

    {joomplucat:22 limit=12|columns=4}

  • REALIZUJEMY PROGRAM "NA WŁASNE KONTO"

    Gimnazjaliści z naszej szkoły w okresie ferii zimowych (14-18 stycznia 2013) wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach programu "Na własne konto" przygotowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi Polskiej "Polska Wieś 2000" dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.
    Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjum z terenów wiejskich i małych miast.
    Zajęcia prowadzone podczas ferii zimowych były pierwszym etapem realizacji projektu. Wzięło w nich udział 20 uczniów. Drugi etap przewidziano na marzec i kwiecień 2013 roku. Zajęcia prowadzone były w sposób aktywny, uczniowie wykonali szereg ćwiczeń pozwalających na uczenie poprzez zabawę. Aby zwiększyć zaangażowanie uczniów, przyznawano punkty za dobre wykonanie ćwiczeń tak, by powstał ranking najlepszych, dla których przewidziano nagrody. Zostaną one wręczone na zakończenie II etapu. Prowadzący zajęcia (nauczyciel i student) oraz uczniowie otrzymali zestaw materiałów do wykorzystania na zajęciach. Warto wspomnieć, że wśród nadesłanych materiałów znalazły się animowane filmy edukacyjne tłumaczące w jasny i przystępny dla młodzieży sposób rozmaite, czasem trudne zagadnienia ekonomiczne.
    Materiał I etapu został podzielony na 4 moduły: Postawa przedsiębiorcza, Aktywność gospodarcza, Pieniądze i bankowość, Oszczędzanie i inwestowanie. W ramach realizacji programu 16 stycznia uczniowie złożyli wizytę w firmie "JAN-MAR" z siedzibą w Piaskach, gdzie przeprowadzili wywiad z lokalnym przedsiębiorcą. Uczniowie zapoznali się z charakterem działalności prowadzonej przez właściciela firmy oraz dowiedzieli się, jak można założyć i prowadzić z sukcesem własną firmę. Następnego dnia, 17 stycznia, gimnazjaliści udali się do lokalnego oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące zadań banku, oprocentowania lokat czy kredytów, produktów oferowanych klientom, w tym kont osobistych, oszczędnościowych, lokat, dowiedzieć się, czy bank oferuje produkty skierowane do młodzieży, itp.
    W drugim etapie programu zostanie zrealizowany moduł 5: Biznesplan. Media, marketing i reklama.

    {joomplucat:21 limit=20|columns=4}

  • Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

    „Są takie dwa dni jedyne w roku...
    To Święto Babci i Dziadka... Łza się kręci w oku...

    O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy
    I dla naszych gości widowisko damy..."

    Tymi słowami dzieci z oddziałów zerowych przywitały gości przybyłych na uroczystość 8 lutego 2013r.
    Przedszkolacy śpiewali też: „...Mówię wam, mówię wam, jakich fajnych dziadków mam..."
    Wśród wielu wierszy i życzeń pojawiły się miedzy innymi te:
    „...Dziś życzenia im składamy. Niech nam żyją tysiąc lat!... „
    „...To nie koniec życzeń jeszcze! Emerytury życzę wam większej..."
    Liczne wiersze i piosenki przeplatane były tańcami. Najwięcej emocji wywołała piosenka Ona tańczy dla mnie, do której układ taneczny zaprezentowały dziewczynki, a chłopcy wcielili się w rolę wokalistów.
    Gromkimi brawami babcie i dziadkowie podziękowali małym artystom za występ. Wnukowie obdarowali swoich gości laurkami i zakładkami do książek, w których umieszczone zostały fotografie dzieci.

    {joomplucat:20 limit=22|columns=4}

    Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

    „Są takie dwa dni jedyne w roku...

    To Święto Babci i Dziadka... Łza się kręci w oku...

     

    O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy

    I dla naszych gości widowisko damy…”

    Tymi słowami dzieci z oddziałów zerowych przywitały gości przybyłych na uroczystość 8 lutego 2013r.

    Przedszkolacy śpiewali też: „…Mówię wam, mówię wam,  jakich fajnych dziadków mam…”

    Wśród wielu wierszy i życzeń pojawiły się miedzy innymi te:

    „…Dziś życzenia im składamy. Niech nam żyją tysiąc lat!... „

    „…To nie koniec życzeń jeszcze! Emerytury życzę wam większej…”

             Liczne wiersze i piosenki przeplatane były tańcami.  Najwięcej emocji wywołała piosenka Ona tańczy dla mnie, do której układ taneczny zaprezentowały dziewczynki, a chłopcy wcielili się w rolę wokalistów.

             Gromkimi brawami babcie i dziadkowie podziękowali małym artystom za występ. Wnukowie obdarowali swoich gości laurkami i zakładkami do książek, w których umieszczone zostały fotografie dzieci.

  • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku - szkoła podstawowa

    Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku - szkoła podstawowa.

    W dniu 5.02.2013 roku odbył się Konkurs Wiedzy o M. Koperniku dla uczniów szkoły podstawowej.

    Kod ucznia 0009                       41,5 pkt

    Kod ucznia 0016                       41,0 pkt

    Kod ucznia 0002                       35,5 pkt

    Kod ucznia 0007                       34,5 pkt

    Kod ucznia 0010                       34,0 pkt

    Kod ucznia 0014                        33,0 pkt

    Kod ucznia 0008                        32,5 pkt

    Kod ucznia 0003                        30,0 pkt

    Kod ucznia 0001                        28,0 pkt

    Kod ucznia 0013                        27,5 pkt

    Kod ucznia 0004                        26,0 pkt

    Kod ucznia 0012                        24,0 pkt

    Kod ucznia 0005                        19,0 pkt

    Kod ucznia 0011                        19,0 pkt

    Kod ucznia 0006                        15,0 pkt

    Kod ucznia 0015                        10,0 pkt

      W konkursie można było zdobyć maksymalnie 48 pkt.

                                                         Szkolna Komisja Konkursowa

    W dniu 5.02.2013 roku odbył się Konkurs Wiedzy o M. Koperniku dla uczniów szkoły podstawowej.

    1.     Kod ucznia  0009                       41,5 pkt

    2.     Kod ucznia  0016                       41,0 pkt

    3.     Kod ucznia  0002                       35,5 pkt

    4.     Kod ucznia  0007                       34,5 pkt

    5.     Kod ucznia  0010                       34,0 pkt

    6.     Kod ucznia 0014                        33,0 pkt

    7.     Kod ucznia 0008                        32,5 pkt

    8.     Kod ucznia 0003                        30,0 pkt

    9.     Kod ucznia 0001                        28,0 pkt

    10.                       Kod ucznia 0013                        27,5 pkt

    11.                       Kod ucznia 0004                        26,0 pkt

    12.                       Kod ucznia 0012                        24,0 pkt

    13.                       Kod ucznia 0005                        19,0 pkt

    14.                       Kod ucznia 0011                        19,0 pkt

    15.                       Kod ucznia 0006                        15,0 pkt

    16.                       Kod ucznia 0015                        10,0 pkt

      W konkursie można było zdobyć maksymalnie 48 pkt.

                                                         Szkolna Komisja Konkursowa

  • „Przyjdź i doświadcz potęgi nauki!”

    Piątego lutego w ciągu czterech godzin aula naszej szkoły wypełniła się atmosferą nauki; wszyscy mogli choć na chwilę stać się wyjątkowymi badaczami, zgłębiając tajemnice otaczającego świata. Odwiedzili nas bowiem przedstawiciele Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy z Gdyni.
    Uczniowie mieli możliwość doświadczenia różnych zjawisk w dziedzinach takich, jak: chemia, fizyka oraz anatomia człowieka. Na czterech stanowiskach przygotowanych przez naszych gości rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące budowy ludzkiego ciała, prądu elektrycznego, zjawisk magnetycznych oraz reakcji chemicznych.
    Poznawanie nauki za pomocą wszystkich zmysłów było dla uczniów doskonałym sposobem na zrozumienie tego, co na co dzień jest niedostępne. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca przewodzenia prądu; chętni uczniowie mogli na własnej skórze odczuć wzmocniony impuls elektryczny.
    Stanowisko chemiczne umożliwiło zaobserwowanie zmiany koloru monety po poddaniu jej procesowi chemicznemu. Towarzyszące prezentacjom wybuchy oraz nieznane dotąd dzieciom zapachy jeszcze bardziej wzbudzały ich zainteresowanie.
    Dzięki rozkładanemu manekinowi uczniowie mogli zapoznać się z budową wewnętrzną człowieka, umiejscowieniem i wyglądem narządów. Jedna z prowadzących przeprowadziła minikonkurs na prawidłowe ułożenie poszczególnych części we wnętrzu manekina. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją było użycie prawdziwego stetoskopu w celu posłuchania bicia serca.
    Goście z Gdyni szybko zyskali sympatię uczniów; miła atmosfera oraz bezpośredni kontakt sprawiły, że dzieci bez wahania włączały się do zabawy. Na zadane pytania prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi, dostosowanych do wieku słuchaczy.
    W ciągu tych kilku godzin uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę w sposób inny niż zazwyczaj. Stanowiło to miłą odskocznię od dni spędzonych z podręcznikami. Potwierdzeniem sukcesu tego dnia były liczne zapytania uczniów o ponowną wizytę młodych naukowców.

    {joomplucat:19 limit=21|columns=4}

    Piątego lutego w ciągu czterech godzin aula naszej szkoły wypełniła się atmosferą nauki; wszyscy mogli choć na chwilę stać się wyjątkowymi badaczami, zgłębiając tajemnice otaczającego świata. Odwiedzili nas bowiem przedstawiciele Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy z Gdyni.

    Uczniowie mieli możliwość doświadczenia różnych zjawisk w dziedzinach takich, jak: chemia, fizyka oraz anatomia człowieka. Na czterech stanowiskach przygotowanych przez naszych gości rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące budowy ludzkiego ciała, prądu elektrycznego, zjawisk magnetycznych oraz reakcji chemicznych.

    Poznawanie nauki za pomocą wszystkich zmysłów było dla uczniów doskonałym sposobem na zrozumienie tego, co na co dzień jest niedostępne. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca przewodzenia prądu; chętni uczniowie mogli na własnej skórze odczuć wzmocniony impuls elektryczny.

    Stanowisko chemiczne umożliwiło zaobserwowanie zmiany koloru monety po poddaniu jej procesowi chemicznemu. Towarzyszące prezentacjom wybuchy oraz nieznane dotąd dzieciom zapachy jeszcze bardziej wzbudzały ich zainteresowanie.

    Dzięki rozkładanemu manekinowi uczniowie mogli zapoznać się z budową wewnętrzną człowieka, umiejscowieniem i wyglądem narządów. Jedna z prowadzących przeprowadziła minikonkurs na prawidłowe ułożenie poszczególnych części we wnętrzu manekina. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją było użycie prawdziwego stetoskopu w celu posłuchania bicia serca.

    Goście z Gdyni szybko zyskali sympatię uczniów; miła atmosfera oraz bezpośredni kontakt sprawiły, że dzieci bez wahania włączały się do zabawy. Na zadane pytania prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi, dostosowanych do wieku słuchaczy.

    W ciągu tych kilku godzin uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę w sposób inny niż zazwyczaj. Stanowiło to miłą odskocznię od dni spędzonych z podręcznikami. Potwierdzeniem sukcesu tego dnia były liczne zapytania uczniów o ponowną wizytę młodych naukowców.

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Uczniowie klasy IIa w piątek 1 lutego zaprosili do szkoły szczególnych gości - swoje babcie i dziadków, aby jeszcze raz powiedzieć im, jak bardzo ich kochają i jak ważną rolę odgrywają w ich życiu. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, w których zapewniały, że ich dziadkowie są najlepsi na świecie:
    Babcia wszystko robi dla nas,
    z jej pomocy każdy rad.
    Babcia bardzo jest kochana,
    wiec niech żyje nam sto lat.

    Ja dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.
    Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
    To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna.

    Wnuczęta przyznały też, że na babcię i dziadka mogą liczyć w każdej sytuacji, bo babcia zawsze je wytłumaczy i wszystkie błędy im wybaczy; dziadek wybroni je od draki, bo są małe rozrabiaki.

    Oprócz życzeń dzieci przygotowały inscenizację „Rzepki” oraz zaskoczyły wszystkich umiejętnościami tanecznymi.
    Na koniec wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

    {joomplucat:18 limit=26|columns=4}

  • Kolejne laureatki, kolejne nagrody

    Monika Andrzejczak z II B i Paulina Wojtkowiak z III C zostały laureatkami konkursu na przykładowy projekt społeczny. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gostyńskiego. Zadaniem uczestników tego organizowanego przez Fundację „Miejsce Moje” w ramach projektu „Akademia Aktywności” konkursu było napisanie projektu, który można zrealizować w klasie, szkole bądź na terenie swojej miejscowości. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały dwa różne pomysły, ale oba spodobały się na tyle, że 31 stycznia w Zespole Obsługi Szkół dziewczyny odebrały z rąk Wójta Gminy Piaski pana Zenona Normana nagrody - tablety.
    Partnerami konkursu byli: Stowarzyszenie „Dziecko”, Gmina Piaski i Powiat Gostyński.

    joomplu:240

  • W świątecznym nastroju

    Piątek 21 grudnia upłynął w naszej szkole w bardzo przyjemnej, świątecznej atmosferze. Przy obficie zastawionych stołach, w pięknie przystrojonych salach odbyły się wigilie klasowe. W auli zostały przedstawione jasełka. Przygotowano dwa różne przedstawienia, odpowiednio dla młodszych i starszych uczniów. Nie obyło się też bez tradycyjnego kolędowania. Pieśni o tematyce bożonarodzeniowej od rana rozbrzmiewały w wielu klasach, ale najbardziej zaskoczyli wszystkich gimnazjaliści, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i wspólnie kolędowali w auli.

    Ciekawostką było zaprezentowanie społeczności szkolnej prezentacji multimedialnej dotyczącej naszej szkoły i tradycji Bożego Narodzenia w Polsce, która została przygotowana w ramach projektu „Europejska wymiana ozdób choinkowych” oraz prezentacji, które otrzymaliśmy z innych krajów europejskich.

    Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wypowiedziane tego dnia życzenia spełnią się w nadchodzącym roku.

    {joomplucat:17 limit=38|columns=4}

  • „MIKOŁAJ 2012”

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu nadało naszej szkole honorowy tytuł "MIKOŁAJA 2012". Zasłużyliśmy na niego, przygotowując paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W środę 19 grudnia przedstawiciele PCPR odebrali z naszej szkoły 8 paczek dla dzieci w wieku od 1 roku do 9 lat. Ze względu na taką rozpiętość wiekową potrzebujących wśród prezentów znalazły się zabawki, gry, maskotki, książki, słodycze, a dla najmłodszych pieluchy i ubranka. Włączając się w realizację projektu w naszej szkole, uczniowie prawie wszystkich klas wykazali się wrażliwością i hojnością, za co należy im się pochwała i podziękowanie.

    {joomplucat:16 limit=6|columns=3}

  • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

    17 grudnia w hali sportowej naszej szkoły odbył się IX Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski Zenona Normana. Zawodnikom kibicowali zaproszeni goście: sekretarz Gminy Piaski pan Wiesław Glapka, przewodniczący Komisji Oświaty pan Stefan Ślaski oraz radni powiatowi – pan Krzysztof Deutsch i pan Krzysztof Nawrocik. Turniej uroczyście otworzyła pani dyrektor Henryka Jurkowska - Klupś W zawodach rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych z Bodzewa, Pogorzeli, Szelejewa, Starej Krobi, Wycisłowa i Piasków. Po zaciętej walce na najwyższym podium stanęła drużyna chłopców z naszej szkoły, na II miejscu uplasowała się podstawówka z Bodzewa, III miejsce przypadło piłkarzom z Wycisłowa. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Błażej Danielczak, dla którego statuetkę ufundował p. Krzysztof Deutsch, a najlepszym bramkarzem został wybrany Michał Chmielarczyk. Obaj chłopcy reprezentowali drużynę gospodarzy. Miłą niespodziankę przygotował p. Krzysztof Nawrocik, który kapitanowi zwycięskiej drużyny wręczył symboliczny dyplom upoważniający do darmowego poczęstunku w pizzerii „Capri” w Piaskach. Słodki poczęstunek ufundowała natomiast Rada Rodziców.
    Organizatorem turnieju był UKS „Saturn” działający przy naszej szkole oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Wierzchowski. Zawody współfinansowała Gmina Piaski.

    {joomplucat:15 limit=5|columns=3}

  • Najmłodsi z wizytą w schronisku

    W piątek 14 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b naszej szkoły udały się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach. Zabrały ze sobą część karmy nagromadzonej również przez starszych uczniów.
    Pomysł odwiedzenia podopiecznych schroniska zrodził się w głowach samych dzieci, które przyłączając się do akcji zbierania karmy, pytały, czy będą mogły ofiarować dary osobiście. Pomimo mroźnej aury i ośnieżonych dróg projekt udało się zrealizować. Zarówno przedszkolacy jak i zwierzaki miały z tego powodu dużo radości. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, że pies czy kot to nie pluszowa zabawka, którą, kiedy się znudzi, można rzucić w kąt, lecz istota czująca, o którą należy dbać jak o członka rodziny. Zapoznały się ze sposobem opieki nad czworonogiem oraz odwiedziły przebywające w schronisku psy, a także koty w kociarni.
    Na zakończenie wizyty pani oprowadzająca grupę przedszkolaków ze wzruszeniem podziękowała za dary i wyraziła swoje zadowolenie z faktu, że już tak małe dzieci są wrażliwe na sytuację bezdomnych zwierząt.
    Przedszkolacy w ramach podziękowania wręczyli paniom kartkę z życzeniami świątecznymi.

    {joomplucat:14 limit=5|columns=3}

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje

    Po raz kolejny Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera informacyjno - edukacyjną akcję "Bezpieczny Stok". Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz edukacja na temat odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych.

    Materiały edukacyjne dotyczące akcji dostępne sa na stronie www.bezpiecznienastoku.pl

    Ponadto, w tym roku, uruchomiona została zimowa edycja akcji "Bezpieczna Woda". Dotyczy ona podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Materiał dotyczący akcji można pobrać ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msport.gov.pl/turystyka oraz ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl

  • EUROPEJSKA CHOINKA W PIASKACH

    W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do „Europejskiej wymiany ozdób choinkowych” - projektu organizowanego przez „Europe Direct Llangollen” UK. Koordynatorką akcji, w której realizację zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele, głównie angliści, była wychowawczyni świetlicy pani Danuta Witczak. Projekt jest szansą na nawiązanie stałej współpracy z zagranicznymi szkołami – partnerami. Umożliwia również poznawanie kultury i zwyczajów różnych regionów Europy. Głównym jego celem jest jednak zachęcenie uczniów szkół podstawowych państw Unii Europejskiej do wykonania ozdób na choinkę, charakterystycznych dla regionu lub kraju, w którym znajduje się dana szkoła. W ramach projektu należało też stworzyć informator, broszurę lub prezentację multimedialną na temat tradycji, zwyczajów bożonarodzeniowych, dołączyć teksty kolęd, zdjęcia, przepisy na potrawy wigilijne typowe dla danego kraju – tak, by uczniowie z innych państw mogli pogłębić swoją wiedzę i poznać obyczaje różnych narodów. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie otrzymała w zamian paczki z dekoracjami i informatorami z innych państw. Okazały się one niezwykle ciekawe. Szkolnych organizatorów akcji zainteresowały prezentacje multimedialne, które są cennym źródłem wiedzy, materiałem zaczerpniętym nie z encyklopedii, ale zapisem rzeczywistości, dlatego przed świętami zostaną zaprezentowane wszystkim uczniom.

    Efektem końcowym udziału w projekcie jest pięknie udekorowana, witająca wszystkich wchodzących do szkoły choinka, na której zawisły ozdoby z różnych zakątków państw Unii Europejskiej. Na podobnych choinkach w całej Europie znalazły się również dekoracje wykonane przez uczniów naszej szkoły. Nasi uczniowie wysłali i otrzymali ozdoby choinkowe z Włoch, Niemiec, Anglii, Walii, Szkocji, Francji, Czech, Belgii, Rumunii, Bułgarii. Ogółem wysłano paczki do 31 szkół. Każda przesyłka zawierała pięknie wykonane ozdoby oraz prezentację multimedialną dotyczącą szkoły i tradycji Bożego Narodzenia w Polsce.

    {joomplucat:13 limit=4|columns=4}

  • Mikołajki

    Najmłodsze dzieci  z naszej szkoły  przez cały rok były bardzo grzeczne, dlatego święty Mikołaj odwiedził je już w przeddzień swojego święta.  Dzięki życzliwości dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pana Jana Nawrota przedszkolacy i uczniowie klas I – III spędzili całe przedpołudnie z  sympatycznym gościem z Laponii, który każde dziecko obdarował upominkiem. Maluchy obejrzały też spektakl „Świąteczne uczynki” oraz zaprezentowały swoje talenty muzyczne w koncercie kolęd i pastorałek.
    Występy najmłodszych musiały bardzo podobać się Mikołajowi i pewnie opowiedział o grzecznych dzieciach swoim pomocnikom, bo następnego dnia szkoła przeżyła oblężenie Mikołajów – 25 rodziców i sołtysów z Gminy Piaski „najechało” na szkołę, wzbudzając entuzjazm nie tylko u najmłodszych, ale nawet gimnazjalistów, którzy chyba już dawno nie mieli okazji skakać przez rózgę. I duzi, i mali cieszyli się też ze słodkich upominków.
    Uczniom udzielił się mikołajkowy nastrój i z radością przyjęli inicjatywę Samorządu Uczniowskiego , zakładając charakterystyczne czerwone czapki.  
    Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszyscy uczniowie, licząc na odwiedziny Mikołaja za rok, będą bardzo grzeczni przez kolejne 365 dni.

    {joomplucat:11 limit=10|columns=4}

     

    ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ, KLIKNIJ TUTAJ

     

  • Andrzejki

    Nie lada niespodziankę przygotowali młodszym kolegom uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i I gimnazjum wraz z wychowawcą świetlicy, którzy 30 listopada zorganizowali andrzejki dla uczniów najmłodszych klas naszej szkoły. Zaprosili również dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przy blasku świec, przebrani za baśniowe postacie, przepowiadali dzieciom przyszłość. Tradycyjne wróżby bardzo podobały się najmłodszym. Nie tylko dzieci chciały dowiedzieć się, co je czeka – wróżbitów odwiedził też pan wójt Zenon Norman, sekretarz Gminy Piaski pan Wiesław Glapka i pani dyrektor Henryka Jurkowska – Klupś.

    Na zakończenie dobrej zabawy każdy uczeń otrzymał wyczarowany lizak z dobra radą na przyszłość, aby pamiętać o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.

    {joomplucat:10 limit=12|columns=4}

  • Wielkopolskie sukcesy naszych gimnazjalistów

    Monika Andrzejczak z II B i Wojciech Dolatowski z III C odnieśli w ostatnim czasie sukcesy na poziomie wojewódzkim.
    Monika zdobyła I nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie szaradziarskim dla uczniów wielkopolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "1. PIONOWO 2. POZIOMO 3. ZIELONO" zorganizowanym przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią Sp. z o.o. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy dotyczącej energii odnawialnej i racjonalnego gospodarowania energią. Konkurs trwał od 1 do 28 października 2012 roku. Uczestnicy konkursu musieli zaprojektować krzyżówkę tematycznie związaną z odnawialnymi źródłami energii i efektywnością energetyczną. Krzyżówka miała się składać z co najmniej 20 haseł oraz posiadać rozwiązanie związane z tematyką konkursu. Jury, powołane przez organizatorów, kierując się następującymi kryteriami: wiedza na temat energii odnawialnej i efektywności energetycznej, kreatywność, poziom trudności haseł i prawidłowość ich opisu, staranność wykonania, szata graficzna,  przyznało główną nagrodę - w postaci tabletu - uczennicy piaskowskiego gimnazjum. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  21 listopada br. w Poznaniu, podczas targów POLEKO. Laureatka wraz ze swoją opiekunką p. Julią Glinką zostały zaproszone na konferencję nt. odnawialnych źródeł energii, w czasie której odbyło się podsumowanie konkursu "1. PIONOWO 2. POZIOMO 3. ZIELONO".
    24 listopada natomiast w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu odbyła się gala finałowa I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej pt. „Na moich ustach zawsze Jego chwała” podsumowująca ponad dwumiesięczną rywalizację dzieci z najdalszych zakątków Wielkopolski. Laureatem tego konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych został Wojciech Dolatowski. Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, musiał w eliminacjach szkolnych i podczas przesłuchań półfinałowych i finałowych, które odbywały się w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu, pokonać ponad 100 recytatorów z całej Wielkopolski. Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych oraz dzieci – laureaci konkursu wraz z opiekunami. Wzruszające popisy recytatorskie młodych artystów uzupełniała schola z Parafii NMP Matki Kościoła w Poznaniu. Finalistom konkursu wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów Programu „Marzenia Króla Maciusia”. Ponad dwugodzinna gala zakończyła się gromkimi brawami, pamiątkowymi zdjęciami i poczęstunkiem.

    {joomplucat:8 limit=6|columns=3}

    Monika Andrzejczak z II B i Wojciech Dolatowski z III C odnieśli w ostatnim czasie sukcesy na poziomie wojewódzkim.

    Monika zdobyła I nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie szaradziarskim dla uczniów wielkopolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "1. PIONOWO 2. POZIOMO 3. ZIELONO" zorganizowanym przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią Sp. z o.o. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy dotyczącej energii odnawialnej i racjonalnego gospodarowania energią. Konkurs trwał od 1 do 28 października 2012 roku. Uczestnicy konkursu musieli zaprojektować krzyżówkę tematycznie związaną z odnawialnymi źródłami energii i efektywnością energetyczną. Krzyżówka miała się składać z co najmniej 20 haseł oraz posiadać rozwiązanie związane z tematyką konkursu. Jury, powołane przez organizatorów, kierując się następującymi kryteriami: wiedza na temat energii odnawialnej i efektywności energetycznej, kreatywność, poziom trudności haseł i prawidłowość ich opisu, staranność wykonania, szata graficzna,  przyznało główną nagrodę - w postaci tabletu - uczennicy piaskowskiego gimnazjum. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  21 listopada br. w Poznaniu, podczas targów POLEKO. Laureatka wraz ze swoją opiekunką p. Julią Glinką zostały zaproszone na konferencję nt. odnawialnych źródeł energii, w czasie której odbyło się podsumowanie konkursu "1. PIONOWO 2. POZIOMO 3. ZIELONO".

    24 listopada natomiast w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu odbyła się gala finałowa I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej pt. „Na moich ustach zawsze Jego chwała” podsumowująca ponad dwumiesięczną rywalizację dzieci z najdalszych zakątków Wielkopolski. Laureatem tego konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych został Wojciech Dolatowski. Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, musiał w eliminacjach szkolnych i podczas przesłuchań półfinałowych i finałowych, które odbywały się w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu, pokonać ponad 100 recytatorów z całej Wielkopolski. Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych oraz dzieci – laureaci konkursu wraz z opiekunami. Wzruszające popisy recytatorskie młodych artystów uzupełniała schola z Parafii NMP Matki Kościoła w Poznaniu. Finalistom konkursu wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów Programu „Marzenia Króla Maciusia”. Ponad dwugodzinna gala zakończyła się gromkimi brawami, pamiątkowymi zdjęciami i poczęstunkiem. 

  • Ratujmy kasztanowce - galeria

    W sobotę 10 listopada uczniowie, nauczyciele a także rodzice wzięli udział w akcji "Ratujmy kasztanowce". Już 11 rok walczymy ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Liście grabiliśmy w następujących miejscach: Smogorzewie - Talarach, przy sklepie w Strzelcach Wielkich, w Marysinie i przy drodze między Strzelcami a Grabonogiem. Za udział w akcji dziękujemy - koordynatorki: Hanna Powicka i Teresa Wolniewicz.

    joomplu:97 joomplu:98 joomplu:99 joomplu:100

     

    ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ, KLIKNIJ TUTAJ

  • Spotkanie z Franklinem

    W czwartek 22 listopada oddziały zerowe działające w naszej szkole odwiedził żółw Franklin – bohater serii książeczek dla najmłodszych autorstwa kanadyjskiej pisarki Paulette Bourgeois. W postać zabawnego żółwika wcielił się Piotr Witoń z Agencji Artystycznej PIERROT. Ten niezwykły gość został zaproszony do szkoły przez kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach panią Marię Juszczak, która również wzięła udział w spotkaniu. Wspólne zabawy i konkursy przeplatane były kolejnymi historiami z życia małego Franklina mówiącymi o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Dzieci radośnie spędziły czas w towarzystwie ulubionego bohatera i z pewnością jeszcze długo będą wspominać, jak dobrze się bawiły. Na koniec niecodziennego spotkania zostały obdarowane przez gościa zakładkami do książek, a same wręczyły mu własnoręcznie przygotowaną laurkę.

    {joomplucat:7 limit=6|columns=3}

  • Obchody Święta Niepodległości

    W ostatnim tygodniu odbyły się uroczyste apele z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Zostały one przygotowane przez klasy 3b i 4a szkoły podstawowej oraz IA gimnazjum. 
    Uczniowie przedstawili zebranym w auli koleżankom i kolegom ważne fakty z dziejów nasej ojczyzny, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę wolności, recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Na pochwałę zasłużyli wszyscy najmłodsi uczniowie szkoły, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonali hymn państwowy. Odpowiednią oprawę wydarzeń i radosny wymiar lekcji historii podkreślały biało - czerwone kotyliony, w które wyposażeni byli wszyscy uczniowie szkoły.
    Program artystyczny zakończył utwór poetycki zawierający proste, ale jakże istotne wyznanie współczesnego ucznia:

    "Kocham Cię, ziemio mych ojców, 
    najszczerszą - dziecka miłością!"

     

    joomplu:34 joomplu:35 joomplu:36 joomplu:37 joomplu:38

    joomplu:39 joomplu:40 joomplu:41 joomplu:42

     

  • Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

    Dzień to ważny jest szalenie

    Dziś składamy przyrzeczenie.

    25 października pięćdziesięciu sześciu pierwszoklasistów zostało oficjalnie przyjętych do grona naszej społeczności uczniowskiej. Na uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych w auli szkoły, oprócz najważniejszych tego dnia pierwszaków, zgromadzili się ich rodzice, dziadkowie, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Piaski pan Wiesław Glapka, Przewodnicząca Rady Gminy pani Irena Różalska, ksiądz proboszcz Józef Dorociak i przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Krakowiak. Pani dyrektor Henryka Jurkowska – Klupś gorąco powitała wszystkich zebranych. Rodziców zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom nie tylko szansę rozwoju intelektualnego, ale też bezpieczeństwo. Dzieciom, do których zwróciła się szczególnie ciepło, życzyła, aby nie zabrakło im zapału, a szkoła była dla nich miejscem nawiązania przyjaźni, ale też rozwoju pasji. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów - dzieci na sztandar szkoły ślubowały być sumiennymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły i przynosić radość swym rodzicom i nauczycielom. Młodszych kolegów w swym gronie przywitała też starsza koleżanka.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Terminarz dni wolnych

    Dyrektor Zespołu Szkół w Piaskach informuje, że w roku szkolnym 2012/13 ustalono dni wolne w podanych niżej terminach:

     

    Terminarz dni wolnych

    Dni wolne-cała szkoła

    02.11.2012

    02.05.2013-odpracowany 15.05.2013

    31.05.2013

     

    Dni wolne –szkoła podstawowa

     

    04.04.2013

    Dni wolne -gimnazjum

    23.04.2013

    24.04.2013

    25.04.2013

     

  • Po raz trzeci zwyciężyliśmy w konkursie "Czysty las"

    Choć biało – czerwona może być ZIELONA!!!

    Już trzeci raz nasza szkoła została laureatem konkursu „Czysty Las” w kategorii „Leśna edukacja - młodzież”. Celem ogólnopolskich zmagań zorganizowanych po raz siódmy przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe oraz Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego jest poprawa czystości polskich lasów, promocja przyrody i właściwych zachowań w lesie oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Sukces uczniów i nauczycieli jest tym większy, że nasza praca została uznana za najlepszą spośród 647 zgłoszeń.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Szkolny zestaw podręczników


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home