Font Size

Cpanel

Artykuły

Podsumowanie projektu Uczniowskie Laboratoria Informatyczne

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 w podprojekcie Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. W maju zakończyli swoją przygodę z projektem. Na początku swojej podróży po cyberprzestrzeni uczniowie wspólnie wybrali temat projektu: Poczt@ - sztuka nowoczesnej epistolografii. Początkowe zajęcia miały charakter integrujący zespół. Uczestnicy projektu rozwijali również umiejętność współpracy w grupie. Wykorzystali do tego celu pomoce dydaktyczne pozyskane dzięki projektowi Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020: tablety, laptop, zestawy ScottieGo!, BeCreo, Lego WeDo.
W ramach projektu uczniowie wybrali się na wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego. Planując wycieczkę na pocztę, zainspirowali się grą ScottieGo!, która polega na wyznaczeniu za pomocą programu optymalnej trasy dotarcia do celu. Postanowili dotrzeć na pocztę najkrótszą drogą. Za pomocą serwisu internetowego Google Maps wyszukali i wyznaczyli drogę na pocztę w swojej miejscowości. Projekt drogi wykonali również w formie karty do kodowania. Dzięki temu ich młodsi koledzy i koleżanki z klas I-III będą mogli poznać drogę na pocztę przed swoją pierwszą wizytą w urzędzie i na pewno nie zabłądzą. Na poczcie uczniowie nie tylko zapoznali się z funkcjonowaniem urzędu, ale również wysłali wcześniej napisany list do pani dyrektor z okazji Święta Patrona Szkoły.
Od tradycyjnego wysyłania listów uczestnicy projektu przeszli do bliższego im - elektronicznego. Opracowali zasady dotyczące korzystania z poczty elektronicznej, redagowania i wysyłania wiadomości e-mail oraz słowniczek zwrotów grzecznościowych stosowanych podczas pisania maili.
Udział w projekcie był dla wszystkich jego uczestników ciekawym doświadczeniem. Uczniowie uczyli się przez działanie i na dodatek czerpali z tego radość i satysfakcję. Było to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu pomocy dydaktycznych, które pozyskaliśmy z projektu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam sie wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home