Font Size

Cpanel

Sukcesy w „Orle Matematycznym”

15 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny" – sesja jesienna, organizowanego przez firmę „Delta".
Konkurs miał na celu popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz rozwijanie logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania zadań problemowych. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający zadania dostosowane do ich poziomu edukacyjnego, o zróżnicowanym stopniu trudności.
Zgodnie z regulaminem konkursu
- za miejsca od I do III – przyznano tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
- za miejsca od IV do XX - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
- pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został imienny dyplom uznania.
W tegorocznej jesiennej edycji konkursu wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły.
Z dumą informujemy, że uczeń klasy 2b Dawid Ptak wszystkie zadania konkursowe rozwiązał bezbłędnie, zdobywając maksymalną liczbę punktów - 400 punktów. Tym samym uzyskał tytuł Laureata I miejsca w kraju, co jest ogromnym osiągnięciem.
Pozostali uczestnicy również zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zaangażowania. Tytuł Laureata, uzyskali również:
Wojciech Kin - kl.2c,
Ksawery Janicki - kl.2b,
Eryk Stefaniak – kl.4b,
Samuel Andrzejewski – kl.6a,
Radosław Hampel –kl.7c,
Dawid Kraszewski – kl.8c,
Sandra Biniasz- kl. 8b.
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Wielkie serca ❤️ młodych ludzi

Jak co roku nasza szkoła, wraz z mieszczącymi się w niej oddziałami przedszkolnymi, postanowiła wesprzeć Julię Mikołajczak i jej rodzinę. Chętni przedszkolacy i uczniowie przynosili do placówki chusteczki higieniczne oraz nawilżane. Rodzice naszych wychowanków okazali po raz kolejny wielkie serca i zakupili aż 191 paczek chusteczek higienicznych oraz 159 paczek chusteczek wilgotnych.
Sama akcja, oprócz niesienia pomocy potrzebującym, okazała się również wartościowym przedsięwzięciem logistycznym i edukacyjnym. Wolontariusze mieli za zadanie zebrać dary z klas i zgromadzić je w jednej sali. Klasa 2b uczestniczyła w wyjątkowej lekcji matematyki połączonej z działaniami integracyjnymi. Najpierw dzieci zgodnie posegregowały dary na dwie grupy, a następnie przeliczały je, wykorzystując znane sobie działania matematyczne – było dodawanie i mnożenie. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak bardzo matematyka przydaje się w codziennym życiu.
Po zakończeniu obliczeń przystąpiono do pakowania darów i wspólnego ich dostarczenia do samochodu.
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje, w imieniu obdarowanych oraz własnym, za okazane wsparcie.

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

4 kwietnia 2025 roku odbyły się w Starej Krobi drużynowe biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych. Piękna pogoda pomogła pokonać trudne warunki przełajowe. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli, co przełożyło się na wysokie wyniki końcowe. Dalszy etap to finał wojewódzki w Żerkowie, do którego awansowała drużyna dziewcząt z rocznika 2014 i młodsze. Skład zwycięskiego zespołu to: Konopka Maja, Konieczna Anna, Konieczna Hanna, Bonawenturczyk Sandra, Adamkiewicz Anna.
Dziewczęta z rocznika 2012-2013 zajęły 2 miejsce. Skład drużyny: Szymczak Daria, Karkos Oliwia, Adamska Aleksandra, Poznańska Zofia, Mikołajczak Kornelia, Skrzypczak Gabriela. Gabriela, zajmując indywidualnie 3 miejsce, wywalczyła sobie również awans do finału wojewódzkiego.
Dziewczęta z roczników 2010 – 2011 znalazły się poza podium – 5 miejsce. Skład drużyny: Murawiec Wiktoria, Szczepaniak Laura, Dominiak Julia, Biniasz Sandra, Wolna Julia, Janicka Gabriela.
Zespoły chłopców również wywalczyły dobre miejsca. Chłopcy 2014 i młodsi uplasowali się na 4 miejscu. Skład drużyny: Stachowiak Adam, Dominiak Aleksander, Konopka Wojciech, Florczak Igor, Pokładek Aleksander oraz Banaszak Maciej, który zajmując indywidualnie 2 miejsce, zapewnił sobie awans do finału wojewódzkiego.
Drużyna chłopców rocznika 2012-2013 w składzie: Twardowski Gabriel, Klak Aleksander, Szczepaniak Filip, Gubański Filip, Andrzejewski Mikołąj, Włodarczak Szymon - zajęła 3 miejsce.
Chłopcy z rocznika 2010-2011 wywalczyli sobie 4 miejsce. Skład drużyny: Frąckowiak Igor, Kufliński Szymon, Stachowiak Wiktor, Kraszewski Dawid, Wojtkowiak Artur, Jemrych Patryk.
Wszystkim naszym biegaczom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły w Piaskach. Dziewczętom i Maciejowi życzymy jak najlepszych startów w finale wojewódzkim, który odbędzie się 24 kwietnia.

Spotkanie w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom”

8 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Spotkanie miało na celu szerzenie świadomości na temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami, podsumowanie akcji „Pomóżmy zwierzętom", a także współpracę między szkołami. Pogadankę na temat opieki nad zwierzętami, ich wsparcia i poszanowania przeprowadziła pani Hanna Powicka, nauczycielka – wolontariuszka Stowarzyszenia Łapą Pisane. Nie zabrakło zabaw ruchowych, w których dzieci naśladowały zwierzęta, co miało na celu rozwój ich empatii oraz skłonienie do współpracy. Na zakończenie spotkania społeczność szkoły w Brzeziu została uhonorowana Certyfikatem Dobrego Serca za udział w akcji „Pomóżmy zwierzętom".

Pomagamy kotom wolno żyjącym

W dniach od 17 lutego do końca marca 2025 roku odbyła się akcja zbiórki karmy dla kotów wolno żyjących. Celem zbiórki było wsparcie bezdomnych zwierząt, które potrzebują naszej pomocy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin. W jej ramach zbierano karmę suchą oraz mokrą dla kotów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy, zarówno tym, którzy przekazali karmę, jak i tym, którzy pomagali w organizacji i promocji wydarzenia. Wasze wsparcie ma ogromne znaczenie dla naszych czworonożnych przyjaciół.
Dziękujemy za okazane serce, wrażliwość i pomoc!

WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY

Klub Gaja najaktywniejszym uczestnikom 22. edycji programu Święto Drzewa przyznał nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2025. Cała akcja przebiegała pod hasłem „Święto Drzewa – łączy pokolenia". W 2024 roku w programie wzięło udział ponad 5,5 tysiąca osób z blisko 700 podmiotów z kraju – placówek oświatowych, urzędów gmin i miast, nadleśnictw, stowarzyszeń, firm, a także osoby prywatne.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach została laureatem Czarodziejskiego Drzewa 2025 za szeroką współpracę oraz organizację międzypokoleniowej akcji „Ratujmy kasztanowce" m.in. wspólnie z rodzicami, dziadkami, radnymi, sołtysami.
Rozdanie nagród odbędzie się 10 października 2025 roku w Warszawie podczas inauguracji 23. edycji programu Święto Drzewa.
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Hanny Powickiej – za ogromne zaangażowanie, pomysłowość oraz koordynację działań w naszej szkole w ramach programu „Święto Drzewa".
To dzięki pasji i determinacji pani Hanny Powickiej możliwa była tak szeroka i owocna współpraca lokalnej społeczności. Dziękujemy za serce włożone w każde działanie, za inspirowanie uczniów i dorosłych oraz za nieoceniony wkład w budowanie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

Warsztaty wielkanocne w Biskupiańskim Gościńcu

3 kwietnia klasa 2 a wybrała się do Domachowa. Dzieci zwiedziły najstarszy drewniany kościół w Polsce. Następnie udały się do Gościńca Biskupiańskiego, gdzie miały okazję spotkać się z członkami zespołu folklorystycznego "Biskupianie". Uczniowie poznali stroje, muzykę, tańce z naszego regionu. Wysłuchali "Legendy biskupiańskiej" związanej z miejscowościami Wymysłowo, Domachowo, Ziółkowo, Bodzewko, Bodzewo, Taniecznica i Grabonóg. Następnie wykonały tradycyjne pisanki wielkanocne.

W trosce o życie

7 kwietnia 2025 roku w Szkole w Piaskach odbyło się spotkanie uczniów klas 4-8 z ratownikami medycznymi. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie postaw odpowiedzialnych i prozdrowotnych. Ratownicy omówili m.in. schemat postępowania w sytuacji zagrożenia życia, w tym procedury związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania, na które ratownicy udzielali szczegółowych odpowiedzi, rozwiewając wątpliwości i dzieląc się cennymi wskazówkami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa. Cennym elementem spotkania były zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.
Dzięki temu wydarzeniu uczniowie zdobyli nie tylko cenną wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności, które mogą odegrać kluczową rolę w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i udzielenia pomocy.

Pierwszy dzień wiosny w klasach 1-3

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był pełen radości, kolorów i kreatywności. Z tej okazji został zorganizowany konkurs na najbardziej wiosenną klasę. Zadaniem uczniów było przyjście do szkoły w zielonych, kolorowych i kwiecistych strojach. Dzieci miały także możliwość przyniesienia wiosennych rekwizytów, a większość dziewczynek ozdobiła swoje fryzury pięknymi opaskami i kapeluszami.
Każda klasa miała także do wykonania wiosenną pracę plastyczną. Po jej ukończeniu należało przesłać zdjęcie przebranej klasy wraz z wykonanym dziełem do organizatora konkursu. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ponieważ wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Ostatecznie zwyciężyła klasa 1a, której uczniowie stworzyli wyjątkową i pełną wiosennych akcentów fotografię. W nagrodę dzieci otrzymały słodki upominek, który sprawił im wiele radości.
Dodatkową atrakcją tego dnia była wiosenna fotobudka, przy której uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w swoich kolorowych strojach. W trakcie zajęć dzieci miały również okazję obejrzeć prezentację dotyczącą zwiastunów wiosny w świecie roślin i zwierząt. Dzięki temu dowiedziały się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny oraz jakie gatunki zwierząt i roślin są jej pierwszymi oznakami.
Obchody pierwszego dnia wiosny były doskonałą okazją do integracji uczniów, rozwijania kreatywności oraz poszerzania wiedzy przyrodniczej. Cały dzień upłynął w atmosferze zabawy i radości, a wiosenna energia na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Wydarzenia Aktualności