Font Size

Cpanel

Mamy zegar słoneczny

 

Zegar, do którego nie potrzeba baterii, nie zepsuje się jego mechanizm, a jedynym warunkiem, aby działał, są promienie słoneczne - w taki sposób zasady działania zegara słonecznego, który powstał na boisku szkolnym, przedstawił nauczyciel geografii pan Dariusz Dolata. 20 września, podczas uroczystego oddania do użytku tego nieco zapomnianego urządzenia, pani dyrektor Danuta Piasecka wyraziła przekonanie, że zegar jest pierwszym elementem naukowego placu zabaw, który stopniowo będzie powstawał na szkolnym boisku, zapewniając uczniom kreatywny sposób spędzania przerw śródlekcyjnych. Urządzenie zostało w całości wykonane przez pracowników szkoły, a materiał z którego jest zbudowany, ufundowała Rada Rodziców. Krótkie spotkanie było też okazją do wyrażenia przez społeczność szkolną podziękowań paniom Marlenie Nowackiej, Agacie Przybysz i Izabeli Lei za wieloletnią pracę w Zarządzie Rady Rodziców.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 Mamy zegar słoneczny