Font Size

Cpanel

Ferie zimowe w Zawoi

 

Szkoła Podstawowa w Szelejewie we współpracy z naszą szkołą zorganizowała tygodniowe zimowisko w górach dla 50 uczniów, w tym 30 z naszej szkoły. 
Miejscem wypoczynku młodzieży był D.W. JODEŁKA w Zawoi, najdłuższej polskiej wsi położonej u stóp Babiej Góry. Zimowa aura dopisała i uczniowie skorzystali z wielu atrakcji. Podczas całego pobytu nie zabrakło zabaw na śniegu, zjazdów na ślizgach oraz spacerów w pięknej zimowej scenerii.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka jazdy na nartach. Kilkudziesięciu uczniów zdobywało pierwsze szlify pod okiem instruktorów. Zwolennicy jazdy na łyżwach spędzali czas na miejscowym lodowisku.
Popołudniami młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz zabawach integracyjnych. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania beskidzkiego folkloru, biorąc udział w zajęciach artystycznych: malowanie na szkle, lepienie figur z masy solnej oraz tworzenie zabawek z siana. 
Szóstego dnia odbył się kulig po okolicy zakończony występem kapeli góralskiej. Ciekawym doświadczeniem był też pobyt w miejscowej karczmie z możliwością degustacji regionalnych potraw.
Ostatni dzień pobytu uczestnicy spędzili w Zakopanem, zimowej stolicy Tatr. Zobaczyli kościół na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzysku, skocznię narciarską oraz popularne Krupówki.
Podczas całego pobytu opiekę nad młodzieżą sprawowali między innymi nauczyciele naszej szkoły: p. Dariusz Dolata- organizator zimowiska oraz p. Jacek Damazyniak – wychowawca.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej przy Urzędzie Gminy Piaski za finansowe wsparcie wyjazdu. 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 Ferie zimowe w Zawoi