Font Size

Cpanel

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”.

 

W czwartek 23 marca 2022 r. w auli naszej szkoły został rozegrany II Szkolny Turniej Szachowy. Do rozgrywek zgłosiło się 26 miłośników szachów, co pokazuje, że szachy stają się wśród uczniów naszej szkoły popularną dyscypliną sportu. Tak, szachy to nie tylko intelektualna rozrywka, ale przede wszystkim sportowa rywalizacja!
Turniej rozegrano systemem mieszanym na dystansie 8 rund w tempie 15 minut dla zawodnika na wszystkie posunięcia w danej partii. Zawody przebiegały sprawnie, a w powietrzu unosił się duch sportowej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, pod czujnym okiem pani Danuty Witczak, czuwali: Oliwia, Marcelina, Zosia z 8b oraz Dawid z 7d.
Po raz pierwszy w rywalizacji wykorzystano zegary szachowe, które zostały zainstalowane na szkolnych tabletach. 
Okazuje się, że szachy stają się popularną grą towarzyską wśród najmłodszych uczestników. Ta intelektualna rozrywka ma pozytywny wpływ na rozwój umysłowy dzieci i młodzieży. Szachiści zwykle osiągają lepsze od rówieśników wyniki w naukach ścisłych, rozwijają umiejętność krytycznego postrzegania rzeczywistości i uczą się odpowiedzialności za podejmowane decyzje. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację prowadzoną w duchu fair- play i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że tegoroczne szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. 
A oto lista zwycięzców, na którą niecierpliwie czekaliście:  
1 miejsce Antoni Pikulski z klasy 6b 
2 miejsce Wojciech Bąk z klasy 4b 
3 miejsce Marcel Szymański z klasy 7a 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”.