„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”

W powszechnej świadomości biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczyć książki, skorzystać z czytelni. To niewątpliwie podstawowe jej zadania, ale w naszej szkole to też miejsce, gdzie można rozwijać swoje pasje i zaprezentować je innym. W ostatnim czasie w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa pod hasłem „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." Wbrew temu, czego można by się spodziewać, eksponatami nie były książki, a budowle, pojazdy, roboty itp. wykonane z klocków. Ekspozycja powstała z inicjatywy uczniów, którzy w wolnych chwilach zajmują się konstruowaniem, a teraz mieli okazję zaprezentować swoje zbiory.
O tym, że wystawa była „strzałem w dziesiątkę" świadczyły okrzyki zachwytu nie tylko najmłodszych uczniów naszej placówki, którzy z uwielbieniem wpatrywali się w miniaturowy świat zapełniony pojazdami strażackimi, wozami policyjnymi, modelami statków, samolotów i maszyn budowlanych. Całości dopełniała miniaturowa armia postaci – klockowych strażaków, policjantów, piratów, żołnierzy i postaci z bajek i filmów.
Pokaz był okazją powrotu do magicznej krainy dzieciństwa także dla wielu dorosłych, którzy docenili bogactwo form i kształtów, jakie mogą przybierać zwykłe klocki dzięki zdolnościom manualnym młodych konstruktorów.
Wystawa była pierwszą z cyklu zaplanowanych wydarzeń, które mają promować talenty naszych uczniów. W maju klockowy świat zamienimy na papierowy - zapraszamy do obejrzenia origami.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2014/2015 2014_2015 „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”