Popołudnie z Janem Bożym

Pod takim hasłem w sobotę 9 marca 2019r. odbyło się radosne spotkanie wolontariuszy z pacjentami w Marysinie. Rozpoczęła je Nikola Kordus z kl. VIII c, która zaśpiewała piękną pieśń o Janie Bożym – założycielu bonifratrów. Następnie po wysłuchaniu słuchowiska nagranego przez wolontariuszy, wszyscy przystąpili do konkursu wiedzy o Janie Bożym. Zarówno pacjenci, jak i zaproszeni goście poradzili sobie świetnie, wykazali się dużą wiedzą. Spróbowali też słodkości upieczonych przez wolontariuszki: Julię Jędrzejczak, Olgę Frąckowiak, Oliwię Kalkę, Wiktorię Wojtkowiak oraz Adę i Martynę Naskręt. Ponadto wszyscy chorzy przebywający w szpitalu otrzymali własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy kwiatki z myślami Jana Bożego.
Po zmaganiach konkursowych pani Ewa Jaskulska przedstawiła wyniki konkursów literackich. Uczniowie z klas ósmych podczas lekcji religii pisali list od Jana Bożego do wolontariuszy, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych tworzyli wiersze o św. Janie.
Wyniki konkursów:
w kategorii listu: