DŁUGIE PRZERWY MOGĄ BYĆ ATRAKCYJNE

Dzięki sprzyjającej pogodzie w pierwszym tygodniu marca podczas przerw uczniowie naszej szkoły kształtowali swoją koordynację ruchową przy muzyce. Ćwiczenia te wyzwoliły wiele pozytywnych emocji wśród naszych uczniów i przyczyniły się do integracji uczniów pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego. Wspólne ćwiczenia i dobry nastrój udzielił się również dyżurującym nauczycielom, którzy przyłączyli się do

W kolejnym tygodniu marca podczas przerw wzmacnialiśmy mięśnie nóg. Z pozoru proste ćwiczenia po kilku minutach stały się nie lada wyzwaniem dla niektórych uczestników zabawy.

W trzecim tygodniu marca sprawdzaliśmy nasze umiejętności z dziedziny skoków na skakance. W tym celu każda klasa szkoły podstawowej musiała zaopatrzyć się w długą skakankę. Następnie podczas przerw klasy rywalizowały między sobą o to, w której z klas będzie skakało najwięcej osób. W skokach brały udział dziewczęta jak i chłopcy. Niektórzy wychowawcy pomagali swoim wychowankom , pełniąc najmniej wdzięczną rolę – kręcących skakanką.

„Akcja płaski brzuch" skierowana do dziewcząt szkoły podstawowej i gimnazjum, okazała się sukcesem. Frekwencja uczennic zaskoczyła nauczycieli wychowania fizycznego. Aby mieć płaski brzuch nie musisz ćwiczyć w siłowni. Wzmocnisz go i ukształtujesz również w domu. Pamiętaj jednak o regularności i samodyscyplinie.

Jesteś tutaj: Home