PRZEDSZKOLAKI TEŻ CHĘTNIE SIĘ RUSZAJĄ

W każdy czwartek przez cały rok szkolny dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą w zajęciach sportowych organizowanych w hali sportowej. Dzieci z wielkim podekscytowaniem czekają na kolejne zajęcia w hali.

20 lutego kolejne „wyścigi rzędów", na które przedszkolacy czekają z niecierpliwością.

6 marca 2014 r. odbył się pierwszy w historii naszej szkoły mecz piłki nożnej przedszkolaków. Młodym piłkarzom wskazówek trenerskich udzieliła jedna z nauczycielek przedszkola, która była zarazem sędzią głównym meczu.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w tym z oddziału integracyjnego kochają taniec. Kiedy w głośnikach słyszą rytm, nie ma tu podziału na dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Swoje umiejętności zaprezentowały podczas uroczystości dla rodziców i dziadków.

Każde czwartkowe zajęcia w hali rozpoczynają się rozgrzewką. Uczestniczy w niej ponad czterdzieścioro dzieci i panie. Wszyscy, bez wyjątku, biorą w niej czynny udział. Niepełnosprawni przedszkolacy wykonują ćwiczenia na miarę swoich możliwości.

Przedszkolacy są uczeni zasad zdrowej rywalizacji, radzenia sobie z przegraną, a przede wszystkim zachowania bezpieczeństwa.
20 marca kolejny raz wykorzystano do tego tzw. „wyścigi rzędów", w których użyto bezpiecznych, kolorowych atrakcyjnych przyborów gimnastycznych.
Dzieci wdrażane są do zachowania zasad uczciwej rywalizacji, kibicowania. Świetnie się przy tym bawią i z godnością znoszą porażki.

Las to świetne miejsce do podejmowania aktywności fizycznej, wiedzą o tym dobrze najmłodsi. Zajęcia na świeżym powietrzu pozwalają hartować organizm i w atrakcyjny sposób poprawiać sprawność fizyczną.

Jesteś tutaj: Home