RUCH JEST NASZYM PRZYJACIELEM

Tradycją naszej szkoły są zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywające się podczas ferii zimowych. Podczas tegorocznych ferii uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Głównymi celami zimowych spotkań było: rozwijanie zainteresowań i sprawności fizycznej uczniów, aktywne spędzanie czasu wolnego.

TURNIEJ „DZIKICH DRUŻYN" W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

Turniej odbył się w okresie ferii zimowych, skierowany był do uczniów gimnazjum.
Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły:
1. FC Gostyń
2. „Dzikie Dziki"
3. 'Brak nazwy"
4. „Gnojnik Oborniki"
System gry „każdy z każdym" wyłonił finalistów oraz zespoły walczące o III miejsce.
Zwycięzcą został zespół „Brak nazwy".
Tytuł najlepszego strzelca zdobył Jakub Chmielarczyk.

TURNIEJ O MISTRZOSTWO SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

Turniej odbył się w okresie ferii zimowych. Rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych:
I kat. – szkoła podstawowa
II kat. – gimnazjum
W szkole podstawowej rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, z których zwycięzcy spotkali się w finale. Na poziomie gimnazjum uczniowie grali systemem „każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa:
Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Patryk Jankowiak
II miejsce: Igor Talaga
III miejsce: Jakub Urbaniak
Gimnazjum:
I miejsce: Szymon Rolnik
II miejsce: Kacper Gola
III miejsce: Krystian Teichert

ZUMBA DLA KAŻDEGO

Uczniowie naszej szkoły rozwijali swoją kondycję i koordynację podczas zajęć tanecznych. W rytmach Zumby swój wolny czas spędzili zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy opanowali trzy układy. Ćwiczenia przy muzyce, a w szczególności w rytmie Zumby, która jest obecnie bardzo popularna to wspaniały sposób na harmonijny rozwój całego organizmu.

RUSZAMY SIĘ BO CHCEMY

W trakcie ferii odbywały się również zajęcia rekreacyjne. Skierowane one były do uczniów szkoły podstawowej. Podczas zajęć uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w piłce siatkowej, koszykowej. Zagrali również w Dwa ognie i Króla. Na koniec drużyny rywalizowały w przeciąganiu liny.

PIŁKARSKIE ZMAGANIA PODSTAWÓWKI

03.03.2014 turniej piłki nożnej SP w czasie ferii. Grało pięć zespołów systemem „każdy z każdym". Czas gry 2x10 min.
Kolejność zajętych miejsc:
I Avia Świdnik
II Fc Słodziaki
III Five Football
IV Anty Fc Barcelona
V Magazyn Sprzętu
Drużyny otrzymały dyplomy i słodycze.

SIATKÓWKA TO NASZA ULUBIONA DYSCYPLINA

W drugi dzień ferii tj. 4 lutego w hali sportowej przy ZS Piaski, odbyły się zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt z SP i Gimnazjum. Uczestniczki miały możliwość doskonalenia elementów technicznych i taktycznych w piłce siatkowej. Zajęcia przebiegały w miłej, sportowej atmosferze i zakończyły się meczem, w którym najważniejszy był nie wynik, lecz dobra zabawa. Organizatorem był UKS SATURN Piaski.

Jesteś tutaj: Home