Font Size

Cpanel

Razem daliśmy radę

Taka była myśl przewodnia tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Każdy uczeń otrzymał ufundowany przez Radę Rodziców długopis z tym mottem. Pani dyrektor Danuta Piasecka podkreśliła, że wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy dzięki dobrej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Od godziny 8.00 na boisku szkolnym świadectwa odbierali uczniowie klas 1-7.
O 11.00 w hali sportowej nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 8. Pani dyrektor, zwracając się do absolwentów, życzyła, aby każdy z nich odnalazł własną drogę, która zaprowadzi go do wymarzonego celu. Źródłem wielu wzruszeń i uśmiechów były przedstawione przez wychowawczynie prezentacje , dzięki którym zapamiętamy każdego z 61 absolwentów.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego

W czwartek 24 czerwca odbyło się przekazanie władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego i ceremoniał przekazania opieki nad sztandarem.
Kilka dni wcześniej przeprowadzono wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas 3-7, oddano 221 głosów. W wyniku wyborów nową przewodniczącą szkoły została Paulina Waleńska z klasy 7d, jej zastępcą koleżanka z klasy – Aneta Gano. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli: Gabriela Cypryan, Patrycja Grzybowska, Cezary Twardy, Eryk Dominiak i Hanna Matuszak.
W roku szkolnym 2021/2022 sztandarem opiekować się będzie poczet sztandarowy wybrany spośród zaproponowanych przez radę pedagogiczną uczniów w składzie: chorąży – Wojciech Przeniczka, asysta – Zofia Mikołajska i Zuzanna Tymińska.
Podczas spotkania z uczniami pani dyrektor Danuta Piasecka przekazała też nagrodę Patrycji Grzybowskiej, która zajęła 1 miejsce w kategorii poezji w Regionalnym Konkursie Literacko – Teatralno – Fotograficznym „Korona rzeczywistości" organizowanym przez Zespól Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Wycieczka do Cichowa

23 czerwca najmłodsza grupa przedszkolna odbyła wycieczkę do Cichowa. Pierwszą atrakcją był przejazd kolejką parkową. W czasie przejażdżki Żabki podziwiały piękne widoki w parku należącym do zespołu dworsko – pałacowego.
Następnie pod okiem przewodnika przedszkolacy wybrali się do Soplicowa, gdzie mieli okazję poczuć ducha staropolskiego klimatu. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość nakarmienia zwierząt.
Później maluchy przeszły do Chaty Wodnika. Tam bawiły się na plażowym placu zabaw oraz odbyły krótką podróż bryczką po okolicy.
Podczas wyjazdu połączono naukę z zabawą. Po posiłku dzieci uczestniczyły w warsztatach czytelniczych. W odpowiedzi na nasze zaproszenie poprowadziła je pani Agata Wachowiak, pracownik Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.
Przedszkolacy wyczerpani wrażeniami, wrócili autokarem (co również było atrakcją) do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

Zakończenie roku przedszkolnego

22 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków przez młodszych kolegów. W programie artystycznym zarówno starsi jak i młodsi zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wspólnie wykonali kilka pokazowych tańców. Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie dyplomów oraz słodkich upominków.
Kolejni absolwenci opuszczają nasze oddziały przedszkolne, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Piknik przedszkolaków

23 czerwca na terenie kompleksu sportowego ORLIK zorganizowany został piknik dla dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki". Główną atrakcją dla najmłodszych były ufundowane przez rodziców dmuchane zamki oraz lody. Dzięki takim niespodziankom przedszkolacy z radością na twarzach wielkimi krokami kończą rok szkolny 2020/21.

Na Biskupiźnie...

Dnia 21 czerwca w klasach 2b, 2c odbyła się lekcja otwarta pt: "Zwyczaje i historia Biskupizny". Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi nazwa tego regionu folklorystycznego oraz jakie zwyczaje, obyczaje i obrzędy nadal tam są kultywowane. Uczniowie wysłuchali pieśni śpiewanych gwarą, obejrzeli tańce ludowe występujące w tej części Wielkopolski. Zapoznali się z takimi postaciami jak: Jan z Domachowa Bzdęga czy Anna Chuda, która obecnie promuje Biskupiznę w Polsce i na świecie. Najbardziej jednak małych słuchaczy zaciekawił strój Biskupianki. Dziewczynki chętnie przymierzały kopki, spódniki, zapaski. Przeglądały chusty oraz korale. Całość prowadziła, mówiąc gwarą wielkopolską, pani "Pelagia Łagódka z Posadowa".

Międzynarodowy Turniej Karate w Zielonce

12 czerwca 2021 w Zielonce koło Warszawy odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF Mazovia Grand Prix 2021.
W zawodach wzięło udział ponad 320 zawodników z 30 klubów Polski, Słowacji i Szwajcarii. Do ostatnich zmagań w tej części sezonu przystąpili karatecy z Piasków.
Wieczór przed zawodami karatecy spędzili na przyjemnym spacerze po warszawskiej Starówce – dla większości zawodników z różnych klubów była to mała przyjemność przed sobotnimi zmaganiami.
W sobotę rozpoczęły się zawody, w których startowały czołowe kluby z Polski.
Trener Jarosław Adamski pierwszy nasz start na Mazowszu ocenia jako udany, choć nie było łatwo: wygranie 2-3 walk umożliwiało dalszą walkę o medal. Podkreśla, że Natasza i Ola są młodszym rocznikiem w swych kategoriach wiekowych, a rywalizują równorzędnie z przeciwniczkami. Trener zapewnia, że zespół karateków kończy sezon ze świadomością dobrze wykonanej pracy. W czasie nadchodzących wakacji zawodnicy spędzą czas na obozie w Sierakowie. Będą tam doskonalić formę, odpoczywać i cieszyć się latem.
Wyniki wywalczone w Mazovia Grand Prix 2021
1 m kata Masters - Jarosław Adamski
2 m kata drużynowe do 13 lat/ Aleksandra Adamska, Natasza Adamska z koleżanką Martą/
3 m kata 8/9 lat Aleksandra Adamska
5 m kata 10/11 lat Natasza Adamska – medal przegrany 2:3

Świetlicowy piknik

16 czerwca przed szkołą, na trawie pod drzewem odbył się udany piknik świetliczaków. Pogoda dopisała. Było bardzo gorąco, więc dzieci szukały cienia, chłodziły się zimną wodą, relaksowały się i odpoczywały na kolorowych kocach. Oczekiwana pizza oraz frytki przyjechały na czas. Podobno było za mało!!! Dzieci mocno się integrowały: dziewczynki grały w gry słowne, a chłopcy w piłkę nożną, wspólnie zaś grano w piłkę zmyłkę oraz „Raz, dwa, trzy - Baba Jaga patrzy". Śmiechu było co niemiara. Świetliczaki deklarują, że na pewno spotkają się jeszcze nieraz na trawie pod drzewem.

Sukces przedszkolaków

Na początku czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego "Biedronki" przystąpiły do udziału w konkursie organizowanym przez Siostry Służebniczki z Ochronki w Gostyniu. Konkurs, którego celem było rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni wśród dzieci oraz pobudzanie wśród małych artystów chęci do poznawania historii swojej miejscowości, zorganizowano z okazji 150 rocznicy śmierci Edmunda Bojanowskiego. Dzieci z grupy 0a, przygotowując inscenizację przedstawiającą życie i działalność tego społecznika i założyciela Sióstr Służebniczek, chętnie wcieliły się w różne role, był m.in. Edzio, jego rodzice, siostry służebniczki oraz dzieci, którym Edmund zawsze pomagał.
10 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Z wielka radością przyjęliśmy wiadomość, że „Biedronki" zdobyły III miejsce. Gratulujemy małym artystom.

Nasza szkoła jest w MegaMisji!

 

MegaMisja-10

 

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.
Warto więc zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.
Dlatego pojawiła się MegaMisja! Jest to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.
To jest nasza MegaMisja, ponieważ nasza szkoła, jako jedna z 12 szkół w Wielkopolsce, zakwalifikowała się do programu. Film, na którym uczniowie ze świetlicy zapraszali MegaMisję do szkoły, widocznie bardzo się spodobał. Program MegaMisja będzie realizowany od września 2021 r. w świetlicy szkolnej.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2020_2021