Font Size

Cpanel

Razem daliśmy radę

Taka była myśl przewodnia tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Każdy uczeń otrzymał ufundowany przez Radę Rodziców długopis z tym mottem. Pani dyrektor Danuta Piasecka podkreśliła, że wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy dzięki dobrej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Od godziny 8.00 na boisku szkolnym świadectwa odbierali uczniowie klas 1-7.
O 11.00 w hali sportowej nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 8. Pani dyrektor, zwracając się do absolwentów, życzyła, aby każdy z nich odnalazł własną drogę, która zaprowadzi go do wymarzonego celu. Źródłem wielu wzruszeń i uśmiechów były przedstawione przez wychowawczynie prezentacje , dzięki którym zapamiętamy każdego z 61 absolwentów.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego

W czwartek 24 czerwca odbyło się przekazanie władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego i ceremoniał przekazania opieki nad sztandarem.
Kilka dni wcześniej przeprowadzono wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas 3-7, oddano 221 głosów. W wyniku wyborów nową przewodniczącą szkoły została Paulina Waleńska z klasy 7d, jej zastępcą koleżanka z klasy – Aneta Gano. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli: Gabriela Cypryan, Patrycja Grzybowska, Cezary Twardy, Eryk Dominiak i Hanna Matuszak.
W roku szkolnym 2021/2022 sztandarem opiekować się będzie poczet sztandarowy wybrany spośród zaproponowanych przez radę pedagogiczną uczniów w składzie: chorąży – Wojciech Przeniczka, asysta – Zofia Mikołajska i Zuzanna Tymińska.
Podczas spotkania z uczniami pani dyrektor Danuta Piasecka przekazała też nagrodę Patrycji Grzybowskiej, która zajęła 1 miejsce w kategorii poezji w Regionalnym Konkursie Literacko – Teatralno – Fotograficznym „Korona rzeczywistości" organizowanym przez Zespól Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Wycieczka do Cichowa

23 czerwca najmłodsza grupa przedszkolna odbyła wycieczkę do Cichowa. Pierwszą atrakcją był przejazd kolejką parkową. W czasie przejażdżki Żabki podziwiały piękne widoki w parku należącym do zespołu dworsko – pałacowego.
Następnie pod okiem przewodnika przedszkolacy wybrali się do Soplicowa, gdzie mieli okazję poczuć ducha staropolskiego klimatu. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość nakarmienia zwierząt.
Później maluchy przeszły do Chaty Wodnika. Tam bawiły się na plażowym placu zabaw oraz odbyły krótką podróż bryczką po okolicy.
Podczas wyjazdu połączono naukę z zabawą. Po posiłku dzieci uczestniczyły w warsztatach czytelniczych. W odpowiedzi na nasze zaproszenie poprowadziła je pani Agata Wachowiak, pracownik Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.
Przedszkolacy wyczerpani wrażeniami, wrócili autokarem (co również było atrakcją) do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2020_2021