Kolejny raz w Irlandii

17 marca w Irlandii przypada Dzień Św. Patryka. W tym dniu, po raz kolejny, niektóre klasy miały możliwość zapoznać się z kulturą i historią Zielonej Wyspy. W ramach projektu "Irlandia w szkole" uczniowie obejrzeli filmiki promujące irlandzką kulturę i tradycje, poznali najważniejsze miejsca w Dublinie, symbole narodowe oraz hymn irlandzki, taniec, a także narodowy sport – hurling. Nie zabrakło też paru słów w języku irlandzkim. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i grach związanych z tym krajem, rozwiązywali quizy on-line. Aby tradycji stała się zadość, uczniowie ubrali się na zielono. Były zdjęcia, fotobudka, a przy dźwiękach muzyki irlandzkiej wspólnie wykonano taniec. Na koniec rozkoszowano się słodkim, zielonym poczęstunkiem.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolejny raz w Irlandii