„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

W kwietniu 2024 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy" zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt „Bezpieczny rolnik, bezpieczna wieś" oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Konkurs przeznaczony był dla dwóch grup wiekowych: I grupa – klasy 0-3, II grupa – klasy 4-8.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym popularyzowanym w ramach w/w projektu.

Do I szkolnego etapu konkursu przystąpiło ogółem 11 uczniów.

Z klas 0-3: Natasza Ostojska (1c), Igor Nowacki (1c), Marcelina Dąbrowska (1c), Karolina Lewandowska (2b), Katarzyna Lewandowska (0b), Nina Grzempowska (1b), Julia Worwa (2b), Sandra Bonawenturczyk (3b).

Z klas 4-6: Jakub Worwa (6a), Julia Andrzejewska (7b), Klaudia Komorniczak (5b).

Pięć prac wyróżniono i przekazano do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Wyróżnienia otrzymali: Igor Nowacki, Marcelina Dąbrowska, Karolina Lewandowska, Jakub Worwa oraz Klaudia Komorniczak.

Pozostaje nam oczekiwać na dalsze ogólnopolskie wyniki konkursowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”