Światowy Dzień Zdrowia - “Moje zdrowie, moje prawo”

7 kwietnia 2024 r. obchodzono na całej kuli ziemskiej "Światowy Dzień Zdrowia". Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby mobilizować ludzi do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia. Temat przewodni tegorocznych obchodów promował hasło "Moje zdrowie, mam prawo", bowiem każdy człowiek, duży i mały, ma prawo do usług zdrowotnych, edukacji i informacji zdrowotnej, a także do dobrego odżywiania czy wolności od dyskryminacji.
Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły włączyli się również w obchody tego święta. Przygotowali plakaty promujące zdrowie, które umieszczono na szkolnych korytarzach. W czasie zajęć lekcyjnych przeprowadzono pogadanki i dyskusje na temat dbania o zdrowie, właściwego odżywiania i czystego środowiska. Dzieci obejrzały też filmy edukacyjne o treści promującej zdrowie. Powyższe działania stanowiły zachętę do świadomego podejmowania właściwych działań dotyczących zdrowia we własnym otoczeniu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Światowy Dzień Zdrowia - “Moje zdrowie, moje prawo”