DZIEŃ ZIEMI

Od wielu lat w naszej szkole podejmujemy różne działania związane z Dniem Ziemi. Nie inaczej było w tym roku. Sadzenie roślin, fotografowanie drzew, pyszne i zdrowe kanapki, a także sprzątanie zielonego serca Piasków, czyli okolicznego lasu. To działania, które towarzyszyły Nam z okazji Święta Ziemi.

SADZIMY ROŚLINY OZDOBNE
W poniedziałek, 22 kwietnia, pod okiem naszego absolwenta, a obecnie inżyniera ogrodnictwa A. Paluszczaka, sadziliśmy lilaki, lawendę i trawy ozdobne. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować ziemię do donic, sadzonki czy wreszcie własnoręcznie rozplanować i posadzić rośliny. Usłyszeli wiele ciekawostek o nasadzaniu i pielęgnacji roślin. Praktyczna lekcja przyrody na pewno pozostanie w pamięci dzieci na długo.
W tygodniu Święta Ziemi uczniowie z klasy 2c postanowili uporządkować ścieżkę sensoryczną, która znajduje się na szkolnym boisku. Pozbycie się chwastów, uzupełnienie piasku, szyszek i igliwia spowodowało, że ścieżka wygląda jak nowa!
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszych pomysłów, a sponsorowi, który chce pozostać anonimowy, za ufundowanie nagród w konkursie fotograficznym.

Jesteś tutaj: Home Aktualności DZIEŃ ZIEMI