Font Size

Cpanel

Uczniowie rozpoczęli letnie wakacje

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nadszedł czas odpoczynku od sprawdzianów, ławek szkolnych i porannego wstawania. Czas niezwykle radosny dla każdego ucznia, kończący trud wielomiesięcznej nauki. Nim się to jednak stało, ostatniego dnia roku szkolnego uczniowie przybyli do szkoły, by odebrać świadectwa.Tradycyjnie o godzinie 9.00 ze szkołą na dwa miesiące pożegnali się uczniowie klas 1-7 i 2 gimnazjum. O 11.00 nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 3 gimnazjum, podczas której nagrodzeni zastali również uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią, napisali najlepiej egzaminy gimnazjalne, odnosili sukcesy sportowe oraz pracowali w wolontariacie. Pani dyrektor pogratulowała uczniom sukcesów i życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniły występy artystyczne przygotowane przez absolwentów gimnazjum.

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Pszczółka to wszystkich ludzi przyjaciółka

„Radością Ziemi Święta Góra Pana" - pod takim hasłem odbył się 11. EKOFESTYN na Świętej Górze. Po raz dziesiąty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w przygotowanie i prowadzenie festynu. Tematem przewodnim przygotowanych gier i zabaw były pszczoły. Na ich rolę w przyrodzie chcieli zwrócić uwagę zarówno pszczelarze, jak i nasi uczniowie. Nie zabrakło więc gier i zabaw o tematyce związanej z pszczołami. Jak co roku zbierano baterie, promowano hasła ekologiczne, zwracano uwagę na działania, dzięki którym nasze środowisko może być czystsze.
Odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły pt. „Święty Ambroży - patron pszczelarzy". W czasie festynu wręczono także nagrody w konkursie zorganizowanym przez Gminę Piaski - „Po stronie pszczół". Wśród laureatów znaleźli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki z oddziału Żabek i Biedronek oraz uczniowie klasy 1a, 1b i 2a.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

13 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas 3, 4, 5, 6, 7 i 2 gimnazjum.
W wyniku wyborów w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:
1. Michał Łagoda kl 2B
2. Natalia Karkos kl. 7a
3. Kacper Dominiak kl. 6a
4. Paula Nawrocka kl. 2B
5. Karen Kaczmarek kl. 2A
6. Liwia Bryl kl. 3b
7. Radosław Boroński kl. 4d
8. Zuzanna Antosik kl. 4a
9. Wiktor Woch kl. 4b
10. Hanna Komorniczak kl. 5b

Przedwakacyjna zbiórka karmy

Ogromne podziękowania dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach za kolejną zbiórkę karmy dla psiaków z przytuliska w Smogorzewie! Przede wszystkim dziękujemy za dużą ilość puszek, smakołyki, obroże oraz smycz flexi. Jesteście wspaniali!

SKO podsumowuje

11 czerwca w auli naszej szkoły odbył się apel podsumowujący działalność SKO w roku szkolnym 2017/2018 wśród uczniów klas I-III. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: prezes SGB w Gostyniu – pan Jarosław Celka oraz dyrektor Oddziału BS w Piaskach – pan Mariusz Konieczny.
Członkowie SKO zostali nagrodzeni za cierpliwość oraz systematyczność w oszczędzaniu w różnorodnych kategoriach. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy oraz dyplomy.
Zwycięzcy konkursów SKO:
„Planszomania" – konkurs plastyczny:
Amelia Jędryczka – klasa 2b
Magdalena Biernat – klasa 2b
Zuzanna Jankowska – klasa 3a
„Najbogatsza klasa" – konkurs
1. miejsce klasa 3c
2. miejsce klasa 1c
3. miejsce klasa 3b
„Najlepiej oszczędzający w klasie"
Klasa 1a – Szymon Andrzejewski
Klasa 1b – Martyna Majchrzak
Klasa 1c- Tobiasz Strugała
Klasa 2a – Sara Glinka
Klasa 2b – Bartosz Urbaniak
Klasa 3a – Eryk Wojtaszyk
Klasa 3b – Agata Stańczak
Klasa 3c – Dawid Maćkowiak

Kolejne sukcesy karateków

9 czerwca uczennice naszej szkoły wystartowały w najstarszym tego typu turnieju w Polsce – XXVIII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Leszna, w których wzięło udział 320 zawodników z 30 klubów.
W tym doborowym towarzystwie do walki o medale stanęły zawodniczki działającego przy naszej szkole UKS SHODAN PIASKI i kolejny raz pokazały, że liczą się w swoich kategoriach.
Złote medale wywalczyły:
Kata indywidualne: Zuzanna Szymańska
Kata Drużynowe Początkujący :
Shodan /Natasza Adamska, Zuzanna Szymańska, z kolegą z innej szkoły/
Srebrne medale:
Kata: Natasza Adamska
Brązowe medale:
Kata indywidualne: Natasza Adamska
Kata Drużynowe:
Shodan / Natasza Adamska, Zuzanna Szymańska, z koleżanką spoza szkoły/
Shodan / Maria Jankowiak z koleżankami spoza szkoły/
Warto dodać, iż uczennica naszej szkoły Daria Pietrzyk z klubu Tęcza Gostyń wywalczyła brązowy medal w kata indywidualnym i złoty w kata drużynowym. Złoto dorzucił również trener Jarosław Adamski w kata masters +35 lat.

I Festyn Rodzinny Oddziałów Przedszkolnych

8 czerwca na boisku ORLIK przy szkole podstawowej w Piaskach odbył się I Festyn Rodzinny Oddziałów Przedszkolnych.
Celem imprezy było zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnej zabawy, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu, dobrej zabawy i integracji.
Po serdecznym przywitaniu przystąpiono do rozgrywek sportowych. Rywalizacja podczas wspólnej gry w „dwa ognie" oraz przeciągania liny dostarczyła wszystkim wielu emocji. Dzieci mogły także skorzystać z „parku rozrywki", w którym do dyspozycji miały zjeżdżalnie i dmuchańce. Wiele atrakcji dla najmłodszych przygotowali również druhowie OSP Piaski, którzy m. in. pokazali, jak udzielać pierwszej pomocy podczas wypadku. Wielką atrakcją w ten upalny dzień była woda lejąca się z hydronetek.
Na pikniku nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, kiełbasek z grilla oraz pysznej niespodzianki w postaci czekoladowej fontanny.
Impreza dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji, co udało się osiągnąć m.in. dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców.

„Kopciuszek” po angielsku

4 czerwca w naszej szkole odbyła się inscenizacja przedstawienia „Cinderella" (Kopciuszek) w wersji anglojęzycznej. W przedstawieniu zagrały uczennice klasy III gimnazjum. W rolę wyrachowanej i zachłannej macochy wcieliła się Joanna Janowska. Jej zazdrosne i rozpieszczone córki zagrały Kamila Binkowska oraz Nicola Nowak. Siostry Kopciuszka uświetniły występ, rozśmieszając publiczność gestami, zachowaniem oraz charakteryzacja. Karolina Tomczak zagrała rolę skromnego i cichego Kopciuszka zmuszanego przez okrutne siostry do ciężkiej i mozolnej pracy, Weronika Twardowska kochającego ojca, a Oliwia Krzak księcia, który bezgranicznie zakochał się w Kopciuszku. Weronika Szczepaniak wcieliła się zarówno w rolę posłańca królewskiego, jak i w wróżkę. Narratorem baśni została Weronika Kwiecińska. Młode artystki wykazały się zdolnościami aktorskimi, które wprawiły szkolną publiczność (klasę 4a) w dobry nastrój. Występ nagrodzony został gromkimi brawami, a same artystki zyskały poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Spotkanie z panem Karolem Sellmannem

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z panem Karolem Sellmannem - zawodnikiem Kadry Narodowej, pięciokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata w kręglarstwie klasycznym. Zawodnik Klubu „Start" w Gostyniu opowiedział o swojej pasji do kręglarstwa, stronie technicznej tego sportu i własnych doświadczeniach.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2017/2018 2017_2018