Font Size

Cpanel

Poznajemy zawody

Uczniowie klas 1c i 2b 6 czerwca udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Gostynia. Odwiedzili Starostwo Powiatowe. Dowiedzieli się, na czym polega praca urzędników tam pracujących i jakie sprawy można w tym urzędzie załatwić. Dziś już wiedzą, co znaczy skrót PGS na tablicach rejestracyjnych samochodów. Spotkali się też z panem Starostą oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Mieli okazję zasiąść w fotelu starosty. Zajrzeli również do sali posiedzeń, gdzie obradują radni powiatowi. Następnie udali się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Spotkanie z przesympatycznymi strażakami dostarczyło dzieciom nie tylko dużo ciekawych informacji, ale także wiele radości i zabawy. Największą atrakcją okazało się oczywiście lanie wody i oglądanie wozu strażackiego. Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny w Komendzie Powiatowej Policji. Tutaj dzieci przez kilka chwil mogły doświadczyć, jak czuje się osoba osadzona w areszcie. Większość uczniów zgodnie stwierdziła, że nie jest to przyjemne. Mogli też przymierzyć strój policjanta zabezpieczającego duże imprezy sportowe, a przy okazji porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2017/2018 2017_2018 Poznajemy zawody