Font Size

Cpanel

Zabawa z nauką – wycieczka do Poznania

25 października uczniowie klas 5b i 4d mieli wyjątkową okazję odwiedzić bardzo ciekawe miejsce w stolicy naszego regionu – Laboratorium Wyobraźni w Poznani. Na gości czekały tam dwie wystawy. Nasi uczniowie przeszli ścieżką „Wystawy Czerwonej". Sprawdzili, co sprawia, że kompasy szaleją oraz dowiedzieli się, czym jest ciśnienie, elektryczność i gęstość cieczy. W ciemni swoje tajemnice odsłoniły przed nimi wiązka laserowa i pryzmat. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach w Experymentarium. Pod czujnym okiem edukatora udało im się wyodrębnić DNA pomidora, przy użyciu prawdziwych naczyń laboratoryjnych i odczynników. Efekt ich doświadczeń był widoczny gołym okiem! To była bardzo ciekawa godzina z biologią. Na zakończenie czekała na dzieci gra Knoocker. Ważne w niej są ściana, piłeczki i... całkowita cisza (oraz oczywiście odpowiedni program komputerowy).
Oczywiście wycieczka klasowa nie byłaby w pełni udana bez elementu rozrywki. W tym przypadku był to seans „Emotek" w Multikinie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2017/2018 2017_2018 Zabawa z nauką – wycieczka do Poznania