Font Size

Cpanel

Podsumowanie działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w r. szkol. 2021/2022

 

15 czerwca w auli naszej szkoły odbył się apel dotyczący podsumowania działalności Szkolnej Kasy Oszczędności dla uczniów klas I-III w roku szkolnym 2021/2022. Wszystkie dzieci, które SYSTEMATYCZNIE, raz w miesiącu, dokonywały wpłat na swoje konto, zostały nagrodzone i otrzymały drobne upominki (skarbonki, piłki, kredy podwórkowe, miniaturki aut) ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy - Oddział w Piaskach. Pani wicedyrektor Justyna Konieczna pogratulowała wszystkim członkom SKO oraz życzyła dalszego owocnego oszczędzania w kolejnym roku szkolnym. 

Opiekunowie SKO życzą słonecznych, pełnych wrażeń wakacji!

 

Wizyta w banku

 

14 czerwca klasa 2a wybrała się ze szkolnym opiekunem SKO na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Piaskach. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych i kierownika oddziału. Przeprowadzono ciekawą rozmowę na temat celu oszczędzania, zabezpieczania pieniędzy i ich przeliczania. Uczniowie otrzymali drobne pamiątki oraz słodkości.

 

Turniej Dynamic Cup w Mosinie

 

11 czerwca w Mosinie odbył się turniej Dynamic Cup, podczas którego wspaniale zaprezentowało się troje karateków z Piasków. Był to dla nich zarazem ostatni start w kończącym się sezonie.
Sukcesy medalowe w Dynamic Cup:
kata indywidualne żółte pasy dziewczęta 12-13 lat – 2 miejsce Sara Glinka
kata indywidualne żółte pasy dziewczęta 12-13 lat – 3 miejsce Jagoda Mazurek
kata indywidualne żółte pasy chłopcy 12-13 lat - 2 m Tomasz Marcinkowski
kata drużynowe 12-13 lat - 3 m Glinka Sara, Jagoda Mazurek z koleżanką Mią Palmączyńską
Po bardzo udanym roku czas na wakacje i sierpniowy obóz w Mikoszewie nad Bałtykiem.

 

International Karate Grand Prix Mazovia Karate Cup – Zielonki k. Warszawy

 

11 czerwca odbył się turniej International Karate Grand Prix Mazovia Karate Cup, w którym uczestniczyło ponad 500 zawodników z Polski, Ukrainy i Czech. Był to ostatni start dziewcząt przed wakacjami. O wysokim poziomie zawodów, świadczy to, że aby powalczyć o medal trzeba było wygrać wcześniej 4 pojedynki i stoczyć ten najważniejszy. Udało się to Oli i Nataszy. Obie wróciły z medalami z każdego startu indywidualnego. Dorobek trzyosobowego Teamu Shodana Piaski to 4 złote i 1 brązowy medal.
Kata indywidualne U 10 / 8-9 lat -1 m Aleksandra Adamska
Kata indywidualne U 12 / 10-11 lat - 3 m Natasza Adamska
Kata Masters Mężczyzn Open - 1 m Jarosław Adamski
Kata Drużynowe do 9 lat - 1 m Aleksandra Adamska z koleżanką Anną Chomą, Sarą Bednarek
Kata Drużynowe 10 – 13 lat - 1 m Natasza Adamska, Aleksandra Adamska z koleżanką Martą Streubel
Osiągnięte sukcesy pokazują, że stale się rozwijamy i nie osiadamy na laurach, odnosząc sukcesy w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Bardzo dziękujemy każdemu, kto przyczynia się swoim działaniem, do rozwoju naszych młodych sportowców.

 

Spotkanie z pszczelarzami

 

9 i 10 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z pszczelarzami. Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat pszczelej społeczności. Wiedzą już, że ul zamieszkuje królowa – matka (która jest najważniejsza w całej ,,pszczelej rodzinie”) wraz z pszczołami robotnicami i trutniami, że każdy owad ma określoną funkcję w ulu i ciężko pracuje dla dobra całej społeczności. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza oraz obejrzenie przyborów, których używa on w swojej codziennej pracy. Uczniowie dowiedzieli się też, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem oraz usłyszeli o jego zdrowotnych właściwościach. W ramach podziękowania dzieci wręczyły panu pszczelarzowi drobny upominek.

 

EKO FESTYN

 

Ten tylko naprawdę poznać może wielkość i mądrość Stwórcy,
kto usiłuje wyczytać Jego myśli w wielkiej księdze zwanej przyrodą.

Justus Liebig

5 czerwca po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w EKO FESTYNIE na Świętej Górze - w tym roku pod hasłem „Radość Stworzenia". 
Festyn zgromadził mieszkańców całego powiatu gostyńskiego. Tradycyjnie rozpoczął się Mszą św. za wszystkich miłośników przyrody.
W ogrodach przyklasztornych firmy i wolontariusze zorganizowali miejsce zabaw. Stanowisko przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły zachęcało do działań chroniących przyrodę. Zbieraliśmy m.in. nakrętki, makulaturę, baterie, przekonywaliśmy do noszenia toreb wielokrotnego użytku. Wolontariusze Koła Wolontariatu przy SP Piaski zachęcali do zakupu używanych ubrań oraz zabawek, a dochód z tego, co udało się zebrać do puszki, został przekazany na rzecz Zuzi chorującej na SMA.

 

MegaMisja – cyfrowe laboratorium w świetlicy szkolnej

 

Dzięki nowoczesnym technologiom dzieci mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy, rozwijać swoje pasje i poznawać świat. W XXI wieku uczniowie bardzo sprawnie posługują się tabletem, smartfonem i innymi sprzętami, ale te umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z Internetu. 
MegaMisja to program edukacyjny dla klas 1-3. W naszej szkole realizowany był w ramach zajęć świetlicowych przez cały rok szkolny 2021/22. Projekt miał na celu podnieść cyfrowe kompetencje nauczycieli oraz pomóc odkryć dobre i bezpieczne strony nowoczesnych technologii. Całość, czyli 10 etapów, realizowana była w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają bohaterom – Julce i Kubie złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad internauty. Dzieci, pracując w grupie, podejmowały liczne zadania, zdobywały punkty (złote monety) i nagrody: zestawy artystyczne, materiały papiernicze, książki, gry planszowe, zabawki edukacyjne, audiobooki oraz dwa tablety. 
Przy realizacji wyzwań uczniowie nauczyli się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. MegaMisja stawia więc na współpracę między dziećmi, dyskusję w trakcie zajęć oraz zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.  

 

DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT

 

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt z Przytuliska w Smogorzewie oraz dla wolno żyjących kotów na terenie gminy Piaski.
Okazją do zorganizowania akcji był obchodzony w Polsce Dzień Praw Zwierząt.
Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt.
Ustawa o ochronie zwierząt była pierwszym aktem prawnym w Polsce, który regulował postępowanie człowieka ze zwierzętami domowymi, gospodarskimi, wykorzystywanymi do celów rozrywkowych, do badań laboratoryjnych, utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych oraz wolnożyjącymi.
W roku 2011 ustawa o ochronie zwierząt została znowelizowana. Zmiany dotyczyły zwiększenia kar za okrutne obchodzenie się ze zwierzętami. Zabroniono również trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób zadający im ból i ograniczający ich ruchy dłużej niż 12 godzin.
Przypominamy: Zwierzęta czują, myślą. Traktuj je z szacunkiem i zrozumieniem!

 

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w karate WKF w Prudniku

 

Wojowniczki grupy Shodan z Piasków, Natasza i Ola, wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w karate WKF w Prudniku, które odbyły się 04 czerwca 2022 roku. Organizatorem był Ludowy Klub Sportowy Zarzewie.
W turnieju wzięło udział 168 zawodników z 17 klubów z Polski, Czech i Ukrainy.
Dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony, zdobywając komplet medali. Łącznie przywiozły 6 krążków.
Zawodom towarzyszyło wiele emocji. Wspaniałe jest to, że kolejne międzynarodowe zmagania zakończyły się sukcesem.
Oto dokonania karateczek z Piasków:
Kata dziewcząt 9 lat 1 miejsce Aleksandra Adamska
Kata dziewcząt 11 lat 3 miejsce Natasza Adamska
Kata drużynowe do 10 lat 2 miejsce Aleksandra Adamska z koleżankami Sarą Bernadek i Anną Chomą
Kata drużynowe do 13 lat 1 miejsce Natasza Adamska, Aleksandra Adamska z koleżanką Martą Streubel
Kumite Fantom do 9 lat 3 miejsce Aleksandra Adamska
Kumite Fantom 11 lat 2 miejsce Natasza Adamska

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022