Font Size

Cpanel

Spotkanie autorskie z pisarką Elizą Piotrowską

 

7 października gościliśmy w szkole panią Elizę Piotrowską –pisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1-3. Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swoich książkach. Najmłodszym najbardziej znana jest seria o przygodach cioci Jadzi. Autorka zdradziła tajemnicę, dotyczącą tego, że ciocia Jadzia i jej bratanica istnieją w rzeczywistości. Ciocią jest sama pisarka. W nawiązaniu do obchodzonego 10 października Dnia Drzewa, wspomniała o swojej książce pt. „Bajka o drzewie”, która uczy dzieci szanować Ziemię i zachęca do dbania o środowisko naturalne. Przekazała również wiele ciekawostek ze swoich podróży po całym świecie. Pisarka urodziła się w Polsce, później mieszkała we Włoszech, a teraz w słonecznej Brazylii.  

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a uczniowie podziękowali autorce, wręczając drobne upominki. Na zakończenie spotkania pani Eliza Piotrowska podpisała kilka egzemplarzy książek.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 Spotkanie autorskie z pisarką Elizą Piotrowską