Font Size

Cpanel

Uczniowie klasy 2c na spotkaniu z pisarką Joanną Krzyżanek

25 listopada gościliśmy w naszej szkole pisarkę Joannę Krzyżanek, autorkę bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci – książek, które uczą i bawią.

Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązała kontakt z młodymi słuchaczami. Barwne opowieści o swoich książkach wzbogacone prezentacją multimedialną połączyła z nauką i zabawami ruchowymi. W sposób lekki i zabawny opowiadała o książeczkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą. Przedstawiła dzieciom Lamelię Szczęśliwą – miłośniczkę gramatyki, ortografii i zdrowej kuchni. Opowiadała o swoim dzieciństwie, pierwszej napisanej książce, babci Cecylii, która wspaniale gotowała i której przepisy opublikowała w opowieściach o Cecylce Knedelek. W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty plastyczne, uczniowie wysłuchali fragmentów książki "Kotki Dorotki", a na koniec zadawali pytania mniej i bardziej osobiste. 

To było wspaniałe i magiczne spotkanie. Dziękujemy! 

Joanna Krzyżanek jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Pisze bajki, opowieści i wiersze. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne. Podczas zajęć opowiada o książkach i zawartych w nich historiach, maluje słonia w kratkę i piecze muffinki. Jest właścicielką komody z kolorowymi gałgankami, czterech cytrynowych drzewek i głowy pełnej tajemniczych pomysłów. Jeździ na rowerze, obserwuje wszystko, co skacze, pełza, biega i podskakuje. Lubi jeść rogaliki z różaną konfiturą, siedzieć w kawiarence, puszczać bańki mydlane, zbierać kamyki i podróżować pociągiem. Nie lubi komarów, stłuczonego szkła i drzwi z nowoczesnymi klamkami. Marzy o lusterku z metalową nóżką i ogrodzie z kamiennymi krukami. Ma czarne włosy przypominające druciki i niebieskie oczy, a we włosy wpina pomarańczową spinkę.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 Uczniowie klasy 2c na spotkaniu z pisarką Joanną Krzyżanek