DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt z Przytuliska w Smogorzewie oraz dla wolno żyjących kotów na terenie gminy Piaski.
Okazją do zorganizowania akcji był obchodzony w Polsce Dzień Praw Zwierząt.
Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt.
Ustawa o ochronie zwierząt była pierwszym aktem prawnym w Polsce, który regulował postępowanie człowieka ze zwierzętami domowymi, gospodarskimi, wykorzystywanymi do celów rozrywkowych, do badań laboratoryjnych, utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych oraz wolnożyjącymi.
W roku 2011 ustawa o ochronie zwierząt została znowelizowana. Zmiany dotyczyły zwiększenia kar za okrutne obchodzenie się ze zwierzętami. Zabroniono również trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób zadający im ból i ograniczający ich ruchy dłużej niż 12 godzin.
Przypominamy: Zwierzęta czują, myślą. Traktuj je z szacunkiem i zrozumieniem!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT